Galil

Samonabíjecí pušky


Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#31 » úte 4. dub 2017, 17:03

CAA předpažbí bylo v ceně. Dokupoval jsem jen tu ručku IMI Defense.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#32 » stř 5. dub 2017, 14:25

vatik píše:Tak jsem se na ten klíč z sa58 juknul a musela by se zvětšit dirka mušky v klíči (aspoň u mně). Sa58 jí má o kousek užší. Muška Galila brání dosednutí klíče.

Tak dneska jsem se juknul na ten klíč z Sa58 pořádně a musím se omluvit za mystifikaci. Podařilo se změřit mušku u Sa i Gala a mám je stejné. Tak jsem prohlídl klíč a ten je užší (vyřešil pilníček). Ubral jsem trošku na obě strany a klíč dosedl tak jak má.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#33 » stř 5. dub 2017, 14:39

Tady je můj kousek:
g1.jpg
g2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gasoline
Příspěvky: 33

Příspěvek#34 » čtv 6. dub 2017, 08:33

vatik píše:
vatik píše:Tak jsem se na ten klíč z sa58 juknul a musela by se zvětšit dirka mušky v klíči (aspoň u mně). Sa58 jí má o kousek užší. Muška Galila brání dosednutí klíče.

Tak dneska jsem se juknul na ten klíč z Sa58 pořádně a musím se omluvit za mystifikaci. Podařilo se změřit mušku u Sa i Gala a mám je stejné. Tak jsem prohlídl klíč a ten je užší (vyřešil pilníček). Ubral jsem trošku na obě strany a klíč dosedl tak jak má.

Super, díky za dobré zprávy. ;)

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#35 » úte 25. dub 2017, 17:48

Nevíte, kde sehnat zásobník na 10 ran? Našel jsem jen na 12 a to ještě navíc v USA. Tak on by stačil i ten 12ti raný, ale nevím jak ho dostat sem.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#36 » úte 25. dub 2017, 17:51

Tak toto by som skutocne neriesil. Ked "TO" prejde, tak sa urcite najde hromada podnikavcov co budu upravovat "zle" zasobniky na "dobre".

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#37 » úte 25. dub 2017, 19:50

To asi jo, ale pořídil jsem si lovecký batoh a galil se tam se zasunutým zásobníkem vejde, ale natěsno. Proto potřebuji kratší zásobník, EU je až ten druhý problém. Někde jsem snad i zahlídnul 30ti raný.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#38 » stř 26. dub 2017, 11:37

30 rané plasťáky existujou. Dají se koupit v Americe, ale neposílají je mimo USA (zkoušel jsem to), takže jedině mít kamoša v Americe, který by to koupil a poslal. pak je otázka, zda se to cenově vyplatí při ceně poštovného z ameru k nám, zda to odchytnou celníci a zda to náhodou nespadá do nějakého závadového zboží. Mají tam i desetiranné na slepáky (v ruce jsem to neměl, tak nevím, jestli to jde ládovat i ostrýma).

Pak existujou naopak i 50 ranné plecháče, ale ty jsem prodávat ještě neviděl.

každopádně si myslím, že zručný člověk s mikrobruskou, kladívkem, šroubovákem a pilkou na železo by uměl originál zkrátit podle potřeby.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#39 » stř 26. dub 2017, 17:01

Spíš by mne zajímal zásobníkový konvertor na stanag normu. V té je zásobníků na výběr dost.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#40 » stř 26. dub 2017, 18:03

Krátit se mi dlouhý nechce, byla by to škoda. Něco se pokusím vymyslet. Taky má existovat konverze na zásobníky z M16.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#41 » stř 26. dub 2017, 18:24

vatik: To je prave ten konvertor na STANAG
https://hebrewhammerblog.com/2015/10/08 ... the-galil/

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#42 » stř 26. dub 2017, 18:49

Já jsem zase našel na foru v sekci Společný nákup zásobníků (AR-15, možná i jiné) odkaz na brownells. Tak jsem ho propátral a našel jsem 30ti raný zásobník: https://www.brownells-deutschland.de/ep ... llFacets=1 . Akorát musím zjistit jestli pošlou libovolné množství (zkušebním zadáním mně to pustilo až na zadání adresy v ČR), ale to až budu mluvit s kámošem co umí německy.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » stř 26. dub 2017, 20:04

Z německýho Brownells lze nakupovat do CZ - praktikuju už dlouho. Cena dopravy je 10,5 EUR a dodací doba cca 3 tejdny. Tím že je to z Německa odpadá CLO a DPH. Tj. vesele si magy do Galila nakup :)

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#44 » stř 26. dub 2017, 20:11

McFly dík za info.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#45 » stř 26. dub 2017, 20:48

vatik: Z BrownelsDE jsem bral před vánoci sušilky (jinde pro .25 ACP alias 6.35 browning neměli). Než plastový 30ranný za 550 + dopravu, to asi radši originální plecháč.
Bodnul by i originál bodák na Galila, případně montáž na optiku, ale sehnat něco takového se zdá nemožné.
Každopádně, pokud je něco skladem v US, tak spíš 3-4 týdny čekání. Daně a clo se neplatí, jen je otázkou kdy to němci proaktivně stopnou... zlý zlý 30 ranný...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů