AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Rob96
Příspěvky: 11

Příspěvek#91 » stř 8. úno 2017, 21:38

Dobrý den, moc děkuji za Vaši pomoc. Udělám to přesně podle popisu. Jestli to tedy chápu dobře, tak po zmáčknutí pinu můžu kompenzátor zcela vyšroubovat (vyčistit). A ještě hloupá otázka, kdyby byl kompenzátor volnější jak popisujete, tak to při střelbě nemůže způsobit nějaký problém ? Ještě jednou děkuji za Vaši pomoc.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#92 » stř 8. úno 2017, 22:51

tady je tomu názorné video https://www.youtube.com/watch?v=v3DbvdmcOPs

Jinak volný kompenzátor, pokud se viklá hodně, může zhoršit přesnost zbraně při střelbě a v extrémním případě do něj mohou střely i narazit (nicméně taková situace je spíš nepravděpodobná a bude se týkat především špatné výroby přímo z fabriky). Obecně ale drobná vůle nevadí, u bulharů jsou snad všude, lidi s tím normálně fungují a jak už jsem psal, i při dopasování se po čase zase viklat začne (nejen můj případ). Prostě je to kalašnikov :)



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#93 » stř 8. úno 2017, 22:57

Bohuliby píše:Máte někdo tip na levné náboje 5,45 x 39 mm ?
Zatím vidím nejlevnější, Beareka za 6 Kč, v normálním množství.500 ks.


...koukni na huntingbazar.cz (viz odkaz výše), pravidelně se tam objevujou inzeráty 5,4 Kč za kus (podle fotek se jedná o stejný ruský náboje jako má ZS) . Nic lepšího jsem zatím neviděl...

Když byste někdo měl možnost něco levnějšího tak si tisícovku klidně vezmu, můžeme se složit na nějaký větší množství, když by to stálo za to.



Rob96
Příspěvky: 11

Příspěvek#94 » čtv 9. úno 2017, 13:42

Moc děkuji, video je perfektní, zkusím vše udělat dle Vašeho popisu, pak napíšu, příjemný den :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#95 » pát 10. úno 2017, 22:38

To Sapuer: Ano, občas jsou levnější na bazaru, v akci se zbraní byly za 3 Kč, tak občas někdo něco prodá, ale potom mu budou chybět.



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#96 » ned 12. úno 2017, 10:27

Kluci prosím o nějaký typ, kde jde v současné době koupit obyčejný AK-47 (případně AK-74) s pevnou pažbou v co nejlepším stavu , o nákupu bych normálně neuvažoval ale.......

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#97 » ned 12. úno 2017, 11:12

Já kupoval v Alfatactical v Plzni. za 6600. Ale mám s ní (doufám že drobný) problém. cca každý desátý výstřel selhač, na nábojnici jen velmi lehký otisk úderníku. Jsou to náboje co mají zalisovaný zápalky trochu hlouběji (cca 0,5 mm pod rovinou nábojnice), značení SVT, čína, mosazná zalakovaná, kupovaná 5kč za kus (viz můj příspěvek vlákno o střelivu do AK). Včera na Leiku kde jsem testoval říkali že je to tím že jsou to zbraně poskládaný z pochybných komponentů a že mám kupovat jen originály z Ruska.. Na dotaz kde se dá toková zbraň sehnat už ale jen mlčeli..No pevně doufám že bude stačit vyměnit úderník..

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#98 » ned 12. úno 2017, 12:09

Třeba Zelený sport má ještě pár AK47 "vyrobené na základě polské pušky AK47" - jestli je to nové, a je konverze z automatu, to by mě samotnýho trochu zajímalo. Beareka má nové bulharské AK74, a u nich výslovně uvádí že to není konverze.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#99 » ned 12. úno 2017, 15:20

Ty z alfatacticalu jsou konverze viz text od prodejce: WORKS M70B1 Původní použité jugoslávské samočinné pušky upravené a repasované firmou ZS na samonabíjecí pušku. Zajímalo by mě jestli je to reklamovatelná vada - ty selhače... trochu mi to připomíná hermex efekt od 58ky...



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#100 » ned 12. úno 2017, 15:54

Uvedenou zbraň mám taky a bez jediného selhače či vady, zatím jsem vykropil jen stovky nábojů pro seznámení, jinak jí plánuji jako uloženku na horší časy :-D Zkoušel jsi i jiný náboje, i když by měli být ok, já těm číňanům nevěřím. A i když možná blbá otázka ale čistil jsi i samotný úderník, já ho měl od konzervačního oleje úplně zaprasený a skoro se nehnul, po kompletním vyčištění funguje je jako nová

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#101 » ned 12. úno 2017, 17:32

Samotný úderník jsem nečistil, jen jen udělal "odkonzervaci" před první střelbou - polní rozborku, vyčištění od konzervační vazelíny a následně namazání ballistolem. Na rozborku závorníku nemám odvazu.. Ale úderník v něm "pluje" volně a vizuálně žádný problém.Hodím sem foto nábojinic aby někdo okomentoval hloubku otisku..



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#102 » ned 12. úno 2017, 17:40

Pokud jsi neviděl, mrkni na https://www.youtube.com/watch?v=mCi5GKrMcuc, je tam vidět i vyndání úderníku a jak se má volně pohybovat ale pokud jde volně jak na videu, zkusil bych ty náboje ale foto hod pro porovnání

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#103 » ned 12. úno 2017, 18:01

Tohle video jsem viděl a právě proto že se zpětnou montáží trápil tak jsem se neodvážil. Jediný co mě mrzí že pokud to bude nábojema tak mám 1200ks k ničemu :( spíš by se mi hodilo kdyby to bylo úderníkem... Ještě jsem dostal tip na puškaře z Plzni kam se s tím mám jít "ukázat"..



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#104 » ned 12. úno 2017, 20:00

jasně, chápu, puškař si určitě poradí ;-) schválně pak napiš, jak to dopadlo. no, můžeš je prodat, kdyby to bylo tím a koupit jiné, někomu to třeba problém dělat nebude, stejně je všude prodávají, takže se nejedná o nic špatného

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#105 » ned 12. úno 2017, 20:17

[img]
IMG_20170212_195927.jpg
IMG_20170212_200004.jpg
IMG_20170212_200053.jpg
[/img]Slibované obrázky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů