AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#451 » ned 10. úno 2019, 22:53

S by mělo znamenat Sporter, tzn. civilní variantu.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#452 » ned 10. úno 2019, 23:45

Jj beru zpět popletl jsem to s 56/1 to byla sklopka.
Těch rozdílů tam je nečekaně dost.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Type_56_assault_rifle
Nicméně mám ho taky objednaný. Tenhle tejden bych ho měl mít.



Sam Jr.
Příspěvky: 224

Příspěvek#453 » pon 11. úno 2019, 09:57

tomoking: Na frézovanej rám dělá trubky třeba CAA co prodává i Zelený sport http://www.zelenysport.cz/caa/caa-aktm- ... pazby-ak47 má i levnější plastovou variantu
Fab Defense má taky 2 variaty plastové: https://www.fabdefense.cz/cze/92-trubky-k-pazbam

... pak už jen si vybrat tu pažbu :)

Já jsem koupil plechové AKM už právě v téhle sestavě (jen nevím jestli je to milspec nebo comercial).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#454 » pon 11. úno 2019, 10:54

Ty trubky pasovat bez razantních úprav nebudou,ta první je jen nějaký polotovar,kde něco zásadního ještě chybí a ty FAB jsou od pohledu na AKM. Bohužel výrobci těhle doplňků všechno na AK značí jako AK47,nerozlišují povětšinou typy 47 a AKM. Mezi zadní částí AK47 a AKM je naprosto zásadní rozdíl jak v otvoru,tak uchycení. Dalo by se říct,že 47 a hlavně aks47(ak47 spodní sklopka) obecně všechny frézovance jsou nejhůř tunitelné AKčka,lepší nechat origo. Na tunění jedině plecháč typu AKM nebo 74 na to je 90% snadno sehnatelných doplňků

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#455 » úte 12. úno 2019, 08:43

zarozak píše:Ty trubky pasovat bez razantních úprav nebudou,ta první je jen nějaký polotovar,kde něco zásadního ještě chybí a ty FAB jsou od pohledu na AKM. Bohužel výrobci těhle doplňků všechno na AK značí jako AK47,nerozlišují povětšinou typy 47 a AKM. Mezi zadní částí AK47 a AKM je naprosto zásadní rozdíl jak v otvoru,tak uchycení. Dalo by se říct,že 47 a hlavně aks47(ak47 spodní sklopka) obecně všechny frézovance jsou nejhůř tunitelné AKčka,lepší nechat origo. Na tunění jedině plecháč typu AKM nebo 74 na to je 90% snadno sehnatelných doplňků


mas pravdu necham to tak jak to je ! Funguje to a koneckoncu nevypada to tak spatne :-)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#456 » stř 13. úno 2019, 18:20

nasel jsem reseni ......

https://youtu.be/Pv7Uuv8geFM?t=132

da se poridit RECEIVER BLOCK i Folding Mechanism i u nas u Brownells Czech



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#457 » pát 15. úno 2019, 10:57

Informace pro majitele Norinco 56S. Mám kompletně vyměněno za doplňky Magpul MOE, včetně pažby, která přímo podle stránek Magpulu není kompatibilní. Pažba tam sedla bez sebemenšího problému. Jediné co bylo prý třeba, bylo mírně dopasovat předpažbí. Dělal mi to puškař, z původní obavy potřeby úpravy pažby, ale měl hotovo cca za 20 minut. Takže závěrem, číňana jde bez problému obléknout do Magpulu.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#458 » pát 15. úno 2019, 12:54

A jak to s Norníkem střílí atd. Spokojenost?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#459 » pát 15. úno 2019, 14:44

tomoking:Tak řešení s trvalým zásahem do zbraně a tím pádem následného snížení prodejní ceny je spousta,v podstatě co fantazie,strojní vybavení a kapsa dovolí.Myslel jsem,že preferuješ spíš řešení bez trvalého zásahu do zbraně,čili vždy budoucí návratnost do původního stavu.
Nicméně tomu adaptéru z videa bych vytknul při prvním pohledu pár věcí: S tímto adaptérem nikdy nic nenasadíš na AK boční lištu(pokud bys ji někdy chtěl osadit,jsou i lišty bez trvalého zásahu do zbraně)-ani ten chlap z videa ne,všechny montáže na AK se nasazují zezadu,potom cenově to bude poměrně nepřívětivé vzhledem k výsledku a trvalého zásahu do zbraně a taky,když už se tuní je vždy lepší adaptér,kde se pažba klopí na stranu selektoru,ať může být příslušenství trvale nasazeno na liště bez nutnosti jej sundávat při každém sklopení pažby ;)



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#460 » pát 15. úno 2019, 19:24

SansLogique: Ještě jsem z něho nestřílel, teprve minulý týden jsem dostal techničák. Tak upřímně doufám, že bude všechno v pohodě a bude fungovat jak má, když už jsem ho převlékl a dřevo prodal :-D Co jsem ale četl po fórech recenze, tak si nikdo nestěžoval. Já od toho zase nic extra nečekám, mám to na blbnutí 50-100m.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#461 » ned 17. úno 2019, 23:56

Tak jsem byl už téměř rozhodnut jít do 5.45x39 a koupit Poláka od Perun Arms, protože jsem nabyl dojmu, že aktuálně na trhu nic lepšího není. Pro jistotu jsem ještě znova pročetl vlákno tady i na sousedním fóru (na Rozpad jsem se zatím neodvážil) a už si tak jistý nejsem :shock:

Poprosím zdejší zkušené harcovníky o rady:
1) Je Tantal opravdu lepší, než BSR-74 (třeba "Sniper" od Beareky), jak se domnívám? I s ohledem na atypické nadpažbí a závit kompu...
2) Je u Policie zapsaný rovnou jako samonabíjecí B, nebo předělávka?
3) Je to, co má teď v nabídce BVS jako "Perun Arms S-AK" Tantal? Podle fotky jo, ale...
4) BVS nabízí povrch v černém laku, nebo fosfátu. Co je lepší?
5) Dá se v ČR koupit nějaké nekorozivní střelivo 5.45x39?

Díky :oops:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#462 » pon 18. úno 2019, 09:39

Střelivo mě taky zajímá, našel jsem tyhle Barnauly, píšou nakrabičce non corrosive. Ale stojej cca o 2 Kč víc. http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/5-45x39.htm



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#463 » pon 18. úno 2019, 11:54

Bsr je minimálně z výroby semiauto, tantal je předělávka...Tantal není kompatibilní s některým příslušenstvím na AK. Takže zrovna Tantal mi v porovnání s BSR nepřijde lepší.

Ke střelivu, Barnauly jsou civilní produkce, jasně, že budou ale stát více nez vojenské zcivilněnky. Ale proč to do vojenské pušky řešit, když je na vojenské náboje dělaná?

Lak by měl být lepší, protože fosfát je prakticky jen předúprava před konečnou povrchovou úpravou. Na zbraně se dávala za války jako ersatz kvůli ceně a výrobní náročnosti. Proč tedy chtít provizorium?

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#464 » pon 18. úno 2019, 12:26

V 5.45 je nový nekorozivní asi jedině bernaul, k dostání v bvs. Ty pušky jsou ostrý tantaly předělaný na samonabíjecí firmou Perun Arms, aspoň tak mi to psali z bvs když jsem se po nich ptal. Jestli je o tom kastrovaní zmínka v crz ti řeknou asi jedině v bvs.
Když píšeš že si všechno četl, tak si taky určitě četl poměrně dost špatných referencí na bsr. Byl bych opatrnej. Výhoda by byla že to má šínu ale dá se dodělat na cokoli tak bych se tím neřídil.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#465 » pon 18. úno 2019, 12:35

1)kvalitnejsi rozhodne ano!
Lepsi nez bsr sniper ne,u tantala koncis bez przneni v postate tak jak je,na bsr sniper nasadis aspon prislusenstvi a da se nepopsatelne lepe tunit,je to typicky priklad erarniho AKcka na ktere jsou skoro vsechny doplnky
2)Je to predelavka s vyrazenou fci trojranne davky a plne davky
3)Je to jen a pouze tantal
4)Nektere tantaly byly cerne lakovane,nektere pouze fosfat.Lepsi je lak,protoze pod nim je i fosfat jako "bonus"
5)Da,ale pouze ruske civilni provenience a snad pouze barnaul,ostatni znacky jsou temer nedostupne,rozhodne ne bezne sehnatelne.Vzhledem k prohlubujicim se sankcim,nemoznosti bezne,jednoduse a hlavne levne si prebit 545,stale se ztencujicim zasobam nasyslenym mezi lidmi a stoupajicim cenam pri prodeji mezi lidmi si vyhody tohoto naboje do budoucna preber sam...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů