AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#46 » úte 29. lis 2016, 07:38

http://www.zelenysport.cz/pusky/works-z ... jeci-puska

Co jsou zač? Kvalita? Zpracování? Máte někdo zkušenost?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » stř 7. pro 2016, 00:08

Střílel jsem Bulharem na Kladně a byla to paráda, sice s kolimátorem, ale střelba naprosto na flek, žádný zpětný ráz. Uvažuji o koupi. Čeho bych se měl při koupi naprosto vyvarovat ?
Píšou, že stav je 100 %, např. v Praze BVS, tam mám velice dobrou zkušenost z reklamací, kdyby se něco přihodilo.



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#48 » pát 9. pro 2016, 16:46

Tak jsem po reklamaci a následném výběru nového kusu AK-74. Dneska jsem ho byl vyzkoušet a střílí trochu nahoru doleva, ale to by se novým nástřelem mělo spravit. Ale mám jinou otázku, řešil tu někdo problém s páčkou, která zajišťuje plynovou trubici (nadpažbí)? Jak se to dá rozchodit? Já celou pušku musim vzít, páčku opřít o nějakej roh a zabrat, abych s ní pootočil.

Bohuliby: Řeknu ti jen to, podle čeho jsem vybíral. Aby nebyl celej tak nějak nějak nakřivo, aby byl celkem v lajně nosič mušky, stav pažbení je různej u různejch kusů, taky na to mrkni. Pokud nebudeš mít smůlu tak jako já s mym prvním kusem (nevyhazoval nábojnice), tak by to mělo bejt ok. A jak vidíš, muj dotaz nahoře, tak si zkus pootočit tou páčkou. :D

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#49 » pát 9. pro 2016, 16:56

Páčku pořádně promazat a páčit, páčit, páčit. Ono to po chvíli povolí.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#50 » sob 10. pro 2016, 00:50

Děkuji za názory, jakmile to začnu řešit přispěju také do vlákna.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#51 » pon 19. pro 2016, 17:21

Ahoj všem, pořídíl jsem zastavu M70B1 a mám jeden dotaz na zkušenější, jakým způsobem čistíte hlavně bez tvrdochromu, respektive jakou chemii používáte. Rád bych ji měl co nejdýl. Díky věem za info.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#52 » pon 19. pro 2016, 17:25

Stejně jako s tvrdochromem akorát včas.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#53 » pon 19. pro 2016, 17:33

Možná ještě o něco dříve...



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#54 » pon 19. pro 2016, 18:26

jasný, takže ideální stav hned po střelbě prostříknout brunoxem a doma hned vyčistit.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#55 » čtv 22. pro 2016, 00:21

To Johny K : Píšeš, že Bulhar, tedy přesně ISD BSR 74 je již od začátku jako sportovní a nebyl nikdy předěláván na kat. B, tudíž byl vždy B ? Na stránkách Zeleného sportu ale stále píšou, že je upraven na kat B ?
Kde jsi získal tuto informaci ? Také mně jde o tu legislativu, která by mohla přijít, díky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#56 » čtv 22. pro 2016, 00:23

To MilanoX : Asi i stejná otázka na Tebe, děkuji.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#57 » čtv 22. pro 2016, 07:39

Citace z emailové komunikace se ZS:


Nepředěláváme, jsou od výroby samonabíjecí, zůstaly nám u obrázků staré popisy. Hned to opravíme.
S pozdravem
Rudolf Martin st.

From: Milan Řehák
Sent: Wednesday, June 22, 2016 3:02 PM
To: info@zelenysport.cz
Subject: Dotaz na AK-74 (BSR-74)

Dobrý den,
Mohl bych se zeptat na pušku BSR-74 (bulharské AK 74).
Uvádíte že je to předělávka z full auto, když se ale podívám na mechanismus, tak mi tam chybí pozice selektoru pro střelbu dávkou, výřez v kolejnici, čep atd… na internetu jsem našel info, že tyto pušky jsou vyrobeny ze skladových dílů a že jsou vyrobeny jako semiauto. Kde je tedy pravda .

Díky za informaci.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#58 » čtv 22. pro 2016, 07:41

Text upravili, o původně samočinné pušce už tam není nic, ale nechali tam to, že je ZS upravená...



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#59 » čtv 22. pro 2016, 09:13

A není nejjednodušší se zeptat přímo u zdroje? Taky mě to před časem zajímalo, proč je u z výroby samonabíjecí pušky zmiňováno, že je "upravena na kat. B"? Na můj mail mi p. Rudolf obratem odpověděl, že ta "úprava" spočívá pouze v označení zbraně popisky ZS a ty další údaje na rámu. Aby to vyhovovalo požadavkům zákona bla bla bla.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#60 » čtv 22. pro 2016, 13:22

Ano, pan Rudolf mně dnes odpověděl, že Bulhar nikdy předěláván nebyl, pouze pro CIP je uveden Zelený sport jako úpravce. Tím je vše vyřešeno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů