AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#106 » ned 12. úno 2017, 20:19

Na třetím obrázku je náboj který má utopenou zápalku cca 0,4 mm, ostatní dvě nábojnice mají zápalku přesně v rovině. Je to vada zbraně že jej neodpálí nebo je náboj mimotoleranční?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#107 » ned 12. úno 2017, 23:02

Úplně nejjednodušší, co můžeš zkusit, je použít jiné střelivo. Pokud ti to dělá přibližně jednou za deset ran, poznáš celkem snadno, jestli je problém ve zbrani, nebo ve střelivu.
Druhá taková základní věc, víš jestli bylo před selhaným výstřelem kladivo natažené vzadu a skutečně jsi ho stisknutím spouště odpálil? Tedy jestli se už při opakovacím cyklu závěru nevrátilo spolu se závěrem dopředu - taková obdoba hermex efektu? Dá se to pohlídat, výřezem pro natahovací páku je na kladivo vidět. Jenom pozor ať při tom nemíříš kam nemáš, ale to víš.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#108 » pon 13. úno 2017, 07:57

Koupím tedy jiné střelivo a zkusím. Nějakou dobu to potrvá než se dostanu na střelnici, v každém případě dám pak vědět. Koukal jsem na cenu nového úderníku a je to pár stovek tak to není tragedie. V každém případě jsem mysle že AK je takovej "zocelenej dělník - hrozně jednoduchá a nesmrtelná zbraň" tak jsem ani nepředpokládal takové problémy



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#109 » čtv 23. úno 2017, 13:40

Ahoj, chtěl bych si na rumunském AKMS zvýšit odpor sklopky při sklápění/vyklápění. Tak nějak jsem pochopil, že by se to mohlo dát zařídit snadno tím, že by se zespoda (viz. obrázek) vyrazil kolík a to celé kolečko s dírkama je matice, která se dá přitáhnout. A na to má asi těch 6 děr po obvodu, aby se to v těchto krocích dalo zaaretovat zpět kolíkem. Pokud to někdo už dělal, může mi poradit, jestli nehrozí nějaká věc typu: "kolík po vyražení už tam nebude držet a musíš si sehnat nový" nebo "ty díry mají vzhledem ke stoupání závitu moc velké rozestupy a o další už to stejně nedotáhneš" apod. :-) Prostě ideálně, kdyby někdo měl zkušenost, aby mě včas zastavil od chybného kroku, ať si to nedomrvím zbytečně s nulovým výsledkem. On ten kolík je tam teda pekelně namlácenej a moc po dobrým ven nepůjde, co jsem už tak zkoušel. :D
Díky!

AK sklopka spodek.jpg

AK sklopka vrch.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Rob96
Příspěvky: 11

Příspěvek#110 » pon 27. úno 2017, 11:50

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Koupil jsem si k AK 74 zásobníky firmy Promag na 40 nábojů. Zásobníky bohužel do zbraně nejdou zcela zasunout, nezacvaknou se zcela a zásobník ve zbrani nedrží. Je možné toto nějak odstranit ? Moc děkuji za radu.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#111 » pon 27. úno 2017, 13:24

Pilník.



ricky.1
Příspěvky: 4

Příspěvek#112 » pon 27. úno 2017, 13:38

Zdravím,
podařilo se někomu rozebrat u pušky m70b1 závorník? Rád bych dostal ven úderník a vyčistil jej od konzervačního sajrajtu. Měl by jít vytáhnout čep u úderníku, ovšem i větší silou se mi to nepodařilo. Lze jej vůbec dostat ven?



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#113 » pon 27. úno 2017, 14:35

Jde, pokud je to poprvé, jde to trochu více ztuha, chce to plochý tenký nástroj, a podložit, tak, aby čep mohl jít vyklepnout dolů. Je to ukázané zde https://www.youtube.com/watch?v=mCi5GKrMcuc, tam to ale má ochozené, tak mu to jde zlehka v ruce ale jako návod postačí

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#114 » stř 1. bře 2017, 11:33

Dotaz: Když čistíte AK74 (mám bulhara) sundáváte kompenzátor na čištění nebo ne? Ptám se protože když jsem ho koupil měl nepatrnej vakl a šel v pohodě sundat ale časem (po pár set ranách) se to "zlepšilo" tak že už nejde sundat rukou vůbec :-) ale zase už tam není ten vakl. Proto na to zatím kašlu a nesudávám ale nevím zda to nechce jednou za čas sundat a vyčistit? :-)



Tlumicz
Příspěvky: 6

Příspěvek#115 » stř 1. bře 2017, 15:02

Ahoj. Pořídil jsem před 14 dny rumuna AKMS docela vytuněnýho za 10 000,-. Jel jsem pro něj do Příbrami a posuďte sami...:-). Už se nemůžu dočkat až ho vyzkoušim.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#116 » stř 1. bře 2017, 20:13

machinus píše:Dotaz: Když čistíte AK74 (mám bulhara) sundáváte kompenzátor na čištění nebo ne? Ptám se protože když jsem ho koupil měl nepatrnej vakl a šel v pohodě sundat ale časem (po pár set ranách) se to "zlepšilo" tak že už nejde sundat rukou vůbec :-) ale zase už tam není ten vakl. Proto na to zatím kašlu a nesudávám ale nevím zda to nechce jednou za čas sundat a vyčistit? :-)


samozřejmě, kompenzátor vždycky sundávám. Vzdycky ho jen vytřu hadrem, ale hlavně dostanu se tak k čelu hlavně a ta bejvá dost od spalin (to nejhorší odrhnu kartáčkem). Jak jinak bys vytahoval šnůru nebo výtěrák? Kompenzátor by to hodně komplikoval. Ten vakl tam mám taky (jako všichni) a neřeším ho, na funkci nemá vliv. Utěsnit to sazema mě vážně nenapadlo. :)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#117 » čtv 2. bře 2017, 08:29

sapeur: tak s čištěním problém nemám i s nasazeným kompenzátorem. To že zmizela vůle na kompíku jsem zjistil právě když jsem ho chtěl sundat :-D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#118 » čtv 2. bře 2017, 22:04

A když se to čistí po každé střelbě tak nebude problém, já tedy sundavám a čistím.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#119 » pon 6. bře 2017, 11:11

Kupoval nekdo v posledni dobe AKMS ze ZS? Zajimalo by me v jakym jsou stavu. Rad bych si jeste poridil jednu samonabijecku - EU navzdory. Vybiram mezi AKMS a Galilem, ale od Galila me odrazuje "nemoznost" sehnat hodne zasobniky



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#120 » pon 6. bře 2017, 13:22

Ano, kupoval, koncem ledna 2017. Přímo v ZS, výběr umožněn ze třech kusů. Všechny vypadaly prakticky stejně, ale tenhle měl nejvíce podobné odstíny dřeva na pod/nadpažbí. Uvnitř naprosto nestřílené, zvenku viz. foto. Všechny měly celkem vůli sklopky ve vyklopené poloze, toto bych chtěl nějak pořešit, ale netuším jak/u koho? Chtělo by to navařit materiál a zabrousit přesně = profi kovodílna... Na střelnici jsem ještě nebyl, je na mě zima :-D

AKMS.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: beda a 53 hostů