AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#571 » sob 23. lis 2019, 11:24

Když si kupuju "odstřelovačku" nebo spíš "ostřelovačku", tak už z toho snad nebudu sypat laciné 60 let staré kulomeťáky, už jen z důvodu, že bych chtěl něco trefit...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#572 » sob 23. lis 2019, 12:57

Bohužel i přes tuto úvahu to stále 95% uživatelů těchto pušek dělá ;)



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#573 » ned 29. pro 2019, 20:17

Ahoj lidi,chtel bych se zeptat co se da zrovna nejkvalitnejsi sehnat z rodiny AK v CZ ? Mam doma Daniel Defense V7S a nejak mi to proste nesedi a chci to vymenit. Videl jsem zrovna,ze jeden obchod bude dovazet izmash saigu v ruznych razich kolem 30 tisic a vcelku mne laka 5.45x49. Dase zohnat neco lepsiho nebo alespon podobneho kvalitou ? Vsechny pro a proti mezi AR 15 a AK znam takze to nepotrebuju objasnovat :D Za jakykoliv info dekuji :) a dovazet je budd armyobchod.cz v unoru jestli to nekomu pomuze :)



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#574 » ned 29. pro 2019, 20:27

@turban: diky za zajimave info o tech moznych puskach. Ma nekdo nejake zkusenosti s kvalitou tech novych IZHMASH pusek ?



melisjan
Příspěvky: 1

Příspěvek#575 » sob 1. úno 2020, 20:36

@Turban: Ja osobne mam BSR s bocni montazi a zatim si nestezuju. Vystreleno cca 700-800 ran bez zavad. S puskohledem a naboji Barnaul na 100m soustrel 7-8cm opakovane a to jsem zacatecnik. Verim ze lepsi strelec by z toho vymacknul vice nektere skupinky tomu odpovidaji. Co se tyce zpracovani nemam zadnou vytku. Muska po nastreleni lehce mimo osu nic nenormalniho. Da se to sehnat bud ve dreve nebo v plastu ja mam drevo. Zatim jsem to nijak extra netunil mam tam pazbicku magpul podpazbi mam z aliexpresu za 19 babek kvuli uchyceni dvojnozky na rail. Vyhoda je ze to je puska delana podle specifikaci ak bez nakych odchylek takze se da na to pouzit veskere ak prislusenstvi.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#576 » ned 2. úno 2020, 17:48

Turban: Proč tě láka zrovna tady ta ráže, kvůli ceně?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#577 » stř 26. úno 2020, 01:31

Mohl bych znát názor místních zkušených na ty výše zmíněné Saigy MK a MKK?

Jediné úvahy jsem našel na nejmenovaném PA fóru a zatím je beru s rezervou. Jak na tom můžou ty Saigy být s kvalitou materiálu a zpracování (s ohledem na dřívější u nás dostupnou produkci)? Je ta cena přemrštěná, nebo na novovýrobu adekvátní?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#578 » čtv 27. úno 2020, 16:50

Svoji saigu .223(pevná AK černá pažba,lovecké černé předpažbí,voj. pistolovka) jsem před cca 3 roky kupoval z druhé ruky za 7500kč,což byla tehdy celkem běžná cena trošku jeté saigy(nová stála tuším něco kolem 10-12K?), pravda, že už tehdy člověk musel dost sledovat inzerci a být ve střehu,protože jak se to někde mihlo saigou v jakékoliv ráži,bylo to do hodiny pryč,přitom vojenská produkce kalachů byla skoro všude i delší dobu. To jsem napsal jen pro představu o cenách,vím,že se tyhle věci hýbou dost razantně na cenách dle momentální dostupnosti a vagóny kalachů a VZ.58 už jsou dávnou minulostí. Nicméně to,co za to chcou dneska.......no nevím :roll:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#579 » čtv 27. úno 2020, 21:56

@zarozak: Ta tvoje je ten sportovní (lovecký?) kousek s dozadu posunutou spouští? Nebo MK ve stylu normální AK? Za 10 dneska sotva seženu Bulhara či Rumuna v 5.45. Ruská kvalita (?) v 5.56, za ty peníze ani nedoufám... Beru to tak že ta současná cena je kombinace novovýroby a sankcí. Ale je Saiga obecně kvalitně vyrobené AK?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#580 » čtv 27. úno 2020, 22:17

Imho jo



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#581 » pát 28. úno 2020, 00:13

@skagerak: Jestli je to odpověď na to, zda je Saiga kvalitní, tak to mám jedno ano a jedno rezolutní ne (v SZ). Jaj :D



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#582 » stř 4. bře 2020, 00:22

Ty IZ 24 bez pistolove rukojeti a nebo i z pistolovou rukojeti co ma jeste i privarenou ustovku a nejak divne uchyceno predpazbi beru s rezervou. Netusim jestli to vubec dela ten Izmash ve stejny fabrice jako ty kopie vojenskych. Tyhle co prave dovez zeleny sport jeste maji i nejakou americkou firmu vyrazenou na boku takze tipuju,ze je to z nejaky nedodany dodavky do ameriky. Bulhar a rumun zpracovani fakt otresny a ty vrtulove hlavne jsou fakt tresnicka. Nic normalniho co muzu osahat asi fakt neni tak zustanu u AR-15 bohuzel :D



z1nek
Příspěvky: 2

Příspěvek#583 » pát 6. bře 2020, 23:22

Ahoj lidi. tento ty´den jsem zakoupil ak 74 romak a chtěl by jsem se zeptat jak vyřešit třes plynové trubice, na eng fórech se to řeší koupí pružiny , ale nenašel jsem ji u nás a dovoz není možný . Neví někdo jak na to ?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#584 » pon 9. bře 2020, 14:48

Pružinu a lá pružnou plechovou podložku si nechat vyrobit v pružinárně nebo sehnat novou,nepoužitou trubku ze sady zbrojíře,která je o cosi delší a nemá ještě vybroušené opěrné plošky v sedle a tu přizpůsobit na tvou konkrétní zbraň. Nebo smrknout COčkem na trubku trošku materiálu na opěrnou plošku zajišťovacího čepu a dopilovat to pilníkem tak,aby to sedělo bez vůle-aby se to zajišt´tovacím čepem spíš ještě dotáhlo do sedla......tak bych to řešil já,prosté,levné ;)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#585 » pon 9. bře 2020, 16:06

z1nek píše:Ahoj lidi. tento ty´den jsem zakoupil ak 74 romak a chtěl by jsem se zeptat jak vyřešit třes plynové trubice, na eng fórech se to řeší koupí pružiny , ale nenašel jsem ji u nás a dovoz není možný . Neví někdo jak na to ?


https://www.fabdefense.cz/cze/41-vratne-pruziny/Weapon/ak-47-74

https://www.fabdefense.cz/cze/41-vratne ... n/ak-47-74

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Rys a 12 hostů