AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#616 » ned 31. kvě 2020, 19:51

Pro me je to docela dulezite info a tyka se konkretni zbrane, kterou resim. Povoleni doma uz nejakou dobu mam, tak to sjedu zitra omrknout a uvidime :)



wolfdog22
Příspěvky: 29

Příspěvek#617 » ned 31. kvě 2020, 19:54

Souhlas, nikdo neví s jistotou jak to bude, jen je to při výběru taky věc k zvážení.

Btw. Co takový Norinco 56? Neslyšel sem na něj křivý slovo ať už u nás nebo ze zahraničí, je to novovýroba a doplňky (aspoň od Magpulu) na něj taky sedí.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#618 » ned 31. kvě 2020, 20:24

Typan 56 Vypada a strili slusne, do materialu nevidim (verze se sklopnym bodakem bez zavitu na usti)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#619 » pon 1. čer 2020, 03:08

Nevím sic jestli je to ještě někde aktuální,ale dost solidní "lamželezo" byl svého času prodávaný bulharský AKS 47,vypadalo to hodně poctivě,mělo to frézovaný rám a hrubou hlaveň,prostě klasická 47mička aj to v rámci možností 762 dost solidně střílelo,co jsem měl možnost vidět,zkusit. Možná ještě někde bude k mání



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#620 » pon 1. čer 2020, 07:00

U Bulhara se sklopkou se natrápil kolega, když chtěl vyměnit plažbu, byl to nějaký atyp.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#621 » pon 1. čer 2020, 10:59

Neni atyp spis rumun?

to o cem pise zarozak jsem v ruce mel a nevypadal zle, ale jen v ruce v obchode no....



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#622 » pon 1. čer 2020, 11:09

Teď mě dotaz rozhodil, protože do teď jsem myslel, že je to Bulhar. Ověřím to, jak ho potkám.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#623 » pon 1. čer 2020, 17:21

Norinco 56 bych nekupoval ! Ty starsi kousky asi byly dokonce kvalitnejsi, nez ted co delaji ty "nove". Mel jsem to nove v ruce po necelych 400 vystrelech na okouknuti, a cekalo velike zklamani. Uzamykaci ozuby hodne vymackane, zapalnik na konci rozklepany, jako pouzity majzlik ( ploska rozklepana ) kladivo melo viditelne i hmatatelne promackliny, v miste kontaktu. Nosic musky uplne na krivo, takze muska musela byt hodne posunuta na stranu, aby to strilelo. Platek hledi, ten se do strany hybal asi 1mm a to neprehanim. Uplna fuserina. To nemluvim ani o te pazbe, jako by to okousala veverka a natrel to Pat a Mat stetcem !

Kdo ma velice nizke naroky na zbran, tak mu to asi bude stacit. Do chvile, nez uvidi jinou lepe zpracovanou.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#624 » pon 1. čer 2020, 22:03

Ten bulhar co myslím je ale AKS 47,je to v podstatě čistokrevná 47 s underfolderem. Rumun je spíš AKMS s lehce atyp. sklopkou
To jsou dvě poměrně dost odlišné věci.
Nevím,co chtěl kolega doprasit za pažbu na AKS 47 frézovaný rám s underfolderem,ale takových pažeb,co by jen tak pasovaly asi moc nebude. Už samotný "střih" toho zadku je úplně odlišný a i kdyby se tam snažil nacpat třeba ten adaptér pro AKMS na AR trubku,tak by sklon pažby byl snad skoro 45 stupňů směrem dolů :blicismajlik: To by byla halapartna jako prase

Jen mě na tom zaujalo,jak je to kvalitně provedené,betelné a přitom ne zas až tak moc těžké s úplně famozní spouští a hladkostí chodu závěru,jo a ještě jsem si všiml,že to vůbec "nedentovalo" mosazné nábojnice.......taky jsem je hned ukořistil 8-)
A ještě jedna důležitost-to,co jsem měl v ruce byla opravdická funglovka,takže možná byly funglovky všechny dovezené

Svého času to měla v nabídce třeba beareka:
http://www.beareka.cz/pusky/ak-4774-a-d ... harsko.htm



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#625 » stř 3. čer 2020, 20:43

Nakonec jsem vybral PROAMMO AKM, dnes zaregistroval a rovnou provetral ;) Vsem moc diky za rady!



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#626 » stř 3. čer 2020, 22:20

Tak ideálně přihodit nějakou tu recenzi s fotečkou atd. ;)



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#627 » čtv 4. čer 2020, 07:42

Na recenzi je ještě podle mě brzo, navíc nejsem žádný odborník :( Vyprášil jsem teprve cca 100 kousků. Vše bezproblémově chodilo a bez jediné závady. Co se týče dílenského zpracování, tak nemám jedinou výtku a nevšiml jsem žádného nešvaru. Vnitřek vypadá jako nový a i na zevnějšku jde vidět, že si s tím dali pořádnou práci. Kdyby někoho zajímal vnitřek, tak také nafotím.

Menší komplikace nastala na PČR, kde nemohli najít CIP, tak ho brali z papíru. Doma jsem ho pak našel, ale je teda pořádně schované :D Jinak střelba na 50m.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#628 » čtv 4. čer 2020, 13:39

Výrobce je Tula? To pažbení vypadá,že nebude původní,asi klasický problém s nahnilým a vykejslým dřevem,proto skoro na všech ak je nakopané něco nepůvodního.
Bodák je sčíslovaný se zbraní? Co sčíslování komponent?



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#629 » čtv 4. čer 2020, 14:12

Sovětské útočné pušky AKM v nepoužitém stavu, popřípadě nově vyrobené z jejích skladových dílů samonabíjecí pušky AKM-SA – zbraň kat.B i po případné implementaci eurosměrnice.

1A stav nepoužité zbraně.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#630 » čtv 4. čer 2020, 15:09

A tim jsi chtel rict presne co ?

– zbraň kat.B i po případné implementaci eurosměrnice

Zavidim tu jistotu.... (navic kdyz ani kat B nejspis nebude vubec, ale to je ot)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů