AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#391 » úte 4. pro 2018, 18:01

machead - ano v tom plně souhlasím, jsou totiž vrstvy tvrdochromu tenké a silné, ty slabé se dělají i na některých loveckých i vojenských zbraních.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#392 » úte 4. pro 2018, 18:06

Misak.kadlec - Liška a rez je jiný pojem, ten povlak ( lišku ) setřeš hadrem i druhej den ale určitě ti to nezačne reznout hned, i těch příručkách je vždy do dvou dnů ale i týden by nevadil pokud bys to pak vyčistil. Měli jsme i kulomet M53 ve fullauto - ve středu byly střelby a čístilo se to až v neděli a nic mu nebylo a to z něj vyšlo za ten den kolem 3000 ran



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#393 » úte 4. pro 2018, 19:28

poručík Troník: Zrezaví, správně. A co hlavně? No koroduje, vy tupci!

Sry za OT nemohl jsem si pomoct...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#394 » úte 4. pro 2018, 22:05

Kosatka:
Nechci se tu zbytecne dohadovat a necham ti tvuj nazor.
Reagoval jsem na dotaz jak cistit zastavu bez tvrdochromu a dodal muj/nejen muj recept,odzkouseny,levny,funkcni a 100% spolehlivy.Nic vic v tom nehledej,vymlouvat a nutit nikomu nic neminim.
A ano na VOJNE jsem byl...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#395 » stř 5. pro 2018, 08:11

nik netvrdi ze to nefunguje, len je to prilis namahave a uplne zbytocne. a aby som hned po strelbe doslova utekal domov to pucovat a lestit pomaly vapnom tak to fakt nie. trosku to prehanate. ale ano, poznam ludi co sa im zbrane musia lesknut ako psie gulky a pouzivaju kadejake predrazene maziva a cistidla.

Za cele roky som si vystacil s konkorom, u 58micky horucou vodou a na mazanie vzasade 5W30, ktoreho mam vzdy po vymene oleja nadbytocne balenie. Zbrane fungovali aj pri -30 (ktore sem tam aj tu na Orave este pridu), co sa o tych s lestenymi kvermi kadejakym ultra onano mazivom povedat neda ;)



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#396 » stř 12. pro 2018, 19:32

Zdravím,vybírám AKM,mám 2 tipy CUGIR WS1-64 a NORINCO 56 Semi.
Chtěl jsem ze zeptat které AK je lepší volba :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#397 » čtv 13. pro 2018, 07:53

Urcite Norinco, cinske AKM su jedni z najlepsich, rumun je skratka no… rumun :)
Este lepsie su madarske AKM (i ked nie moc pekne s tym drevom), polske tiez, obaja ich robia dokonca uz priamo samonabijacie.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#398 » pon 17. pro 2018, 16:20

Mam polskeho Tantala pul roku, nastrileno cca 300 protoze nemam poradnou strelnici v okoli a ani cas dojizdet. Kdyz se mi po prvnich strelbach obevila liska v plynove trubici, vzal jsem to zubnim kartackem namocenym v 10W40. Od te doby to po kazdych strelbach udelam, vcetne protazeni hlavne kartackem namocenym v oleji a zbran nerezne. Jsem zvedavy co to udela za rok.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#399 » pon 17. pro 2018, 17:22

Zdravím, ta ,,Jugoslávská,, Zástava m70 je přesnější i díky kvalitě výroby....S tím tvrdochromem je to složitější...Jeho kvalitní aplikaci lze provádět ale je dost drahá a pokud se nanáší ,,halabala,,( nerovnoměrně) tak trochu zhoršuje přesnost...Okem to nepoznáte,pokud se kouknete do AK,SA 58 je to ,,zrcadlo,, ale pod mikroskopem je to markantní rozdíl , od lapované hlavně...U špičkových sportovních hlavní, kde se ,,honí na terči doslova milimetry např disciplína Benchrest se díky tomuto tvrdochrom nepoužívá,protože nejde dobře lapovat ,díky své tvrdosti...Lapovaná hlaveň bude přesnější , nicméně Lapovaná bude mít přesnost například 1/3 moa a chromovaná 1/2 moa(údaje jsou pouze orientační :!: ) ....Také se klidně stane ,že chromovaná hlaveň bude střílet excentně a nechromovaná hůře, a to z důvodu,že má méně kvalitní vývrt....Já osobně mám AR 15 s tvrdochromem v hlavni, hlaveň je těžšího profilu (Heavybarrel) a střílí s některým továrním střelivem v ceně do deseti kč na 100m sub moa... ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#400 » úte 18. pro 2018, 07:40

Nemyslim zeby hocikto s AK ci 58 siel nahanat sub MOA, rozptyl 3 MOA je viac nez dobry. To nie su zbrane na benchrest, takze berme to na co je dana platforma urcena. Ak to ma tvrdochrom fajn, lepsie sa to cisti a nehrdzavie. ak nitridaciu, velmi dobre. Ak to nema nic, je to uz s ortutovymi zapalkami na povazenie (Zastava M70). No a ani AR-15 nie je zrovna mierenkarska puska.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#401 » úte 18. pro 2018, 08:03

Používám v M70 korozivní střelivo a v pohodě. Jen jednou jsem blbě vyčistil plynovou trubici a trošku tam byla v okolí liška, ale nic vážného.... Na střelnici protáhnu hlaveň hadem postříknu olejem a až doma pořádně vyčistím. Není problém.
Pokud bych volil novou zbraň, tak radši nitridaci než chrom.... Chrom má lepší vlastnosti pro samočinné zbraně, ale to se 99% civilních střelců netýká. Nitridace by podle všeho měla být odolnější korozi. Navíc se dá nitridací ošetřit celá hlaveň, včetně vnějšku.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#402 » čtv 20. pro 2018, 07:50

Nitridace není odolnější korozi než chrom,jen s tím nejsou takové problémy jako s chromem(odlupování,nerovnoměrné vrstvy,pokud se neumí na 100%)
Sice nevím o tom,ani jsem nikdy neviděl,že by Zastava byla nějak výrazně přesnější než ostatní produkce AK,ale pokud tomu tak je,tak je třeba vzít v potaz to,že:
Zastava má diametry hlavně AK 47,čili je výrazně tlustší než mají AKM.Jejich laufy jsou bez tvrdochromu,za studena(a úplňku) kované(což sice taky není škrábaný lauf),ale asi,možná,dá li bůh a ku*evsky dobrá konstelace hvězd,lepší než rusák vykvašený rychloposuvem s ovalitou 0,2mm na diametrech a průměrem plynového kanálu 4,5mm :lol:
Nicméně životnost chromu mít nikdy nebudou a zase takovou kovbojku bych z toho taky nedělal

Nejlepší produkce AK vždycky byla,je a možná i nadále bude v polsku,to je fakt neoddiskutovatelný-kdo viděl,měl a střílel,ví ;)
Nejlepší AK seriově vyráběné jsou Valmet a Beryl obí v 556



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#403 » čtv 20. pro 2018, 07:55

kedze sa zbavujem kosy, teoreticky uvazujem o AKM v 7.62x39.
Otazka: co je momentalne na trhu (aj v CR) z vyroby priamo samonabijacie? Viem ze Poliaci robia aj Madari, ale nikde som nic nenasiel. Norinco M56 by tiez malo byt z vyroby samonabijacie, tak?

Dalsimi zasadnymi prvkami su: fixna pazba, priprava na bocnu montaz na kolim, moze byt cierny plastik (ale nemusi)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#404 » čtv 20. pro 2018, 12:52

Pokud se umíš dostat u vás k produkci FB radom,tak poloky myslím,že dělají od 47 po AKMS

U nás momentálně nejlepší kauf je zastava v 556-ZS,má šínu,ale neodpovídá ničemu,co chceš
Potom Wz.88 tantal-sklopka jde vyhodit,dřevo namontovat,téměř nemožné namontovat šínu,kvalitní polská produkce-BVS/perun......ale není to AKM
Potom ZS měl jakousi nabídku rumuna v 545,mělo by to mít boční lištu asi RMP-2,ale je to jak paní Colombová,nikdo neviděl a.....není to AKM
Perun arms BVS-Bulharský frézovaný AKS-47 poctivá stará těžká klasika s těžším laufem-samo není to AKM
Potom ZS a rumun AKMS-není to špatné,střílí to slušně,je to nové i kvalitně udělané,je to army překopávka a jediná možnost je nechat to v základu,nejde s tím skoro nic udělat a samozřejmě......není to AKM


To norinco co maj v BVS by mohlo být z výroby samonabíjecí-lze poznat podle pozic selektoru(dvě) a většinou vynechaného čepu závěrné páky

Pořadí po čem bych osobně šel je odpovídající psanému(můj osobní názor)

Proč chceš zrovna ráži 7,62?S tím budeš tam,kde s kosou



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#405 » čtv 20. pro 2018, 14:13

Chci se zeptat, jake doplnky sedi na Tantala? Uvazuju, ze bych vymenil pazbu a predpazbi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů