CZ 858

Samonabíjecí pušky


Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#286 » čtv 14. zář 2017, 12:22

Předělávka. Za tu cenu by to dnes těžko vyrobili... Navíc kvůli směrnici EU by už ani nemělo smysl rozjet novou výrobu.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#287 » pát 15. zář 2017, 00:25

naopak, smernici vyhovuje nova vyroba, ne uprava z full auto
http://www.csa.co.cz/cz/15-produkty/25-sa58-765-39.html



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#288 » pát 15. zář 2017, 05:27

No, ty zkrácené neprojdou ani jako novovýroba a ta delší je otázkou. Záleží, jak si kdo vyloží směrnici (hlavně ten, co podle ní napíše zákon). A za pár let to bude zase jen horší.
Včera jsem ji konečně vyzkoušel na střelnici, pro začátek na 50 metrů a přes 2/3 z toho byly v desítce. S dlouhou jsem střílel poprvé v životě, tak mě potěšilo, jak je to přesná zbraň.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#289 » pát 15. zář 2017, 13:29

Ten skládací Sporter neprojde jen o 4,5 cm, ne? To by vyřešil navařený kompík :D

Sedek: Takže spoléháš na to, že pro grandfathering bude směrodatné datum české implementace a ne to datum, co visí ve směrnici?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#290 » pát 15. zář 2017, 14:12

Přesně tak, směrnice není zákon, ve stávajícím žádné takové datum není a očekávám, že nový zákon nebude platit takto zpětně a diskriminačně. Jinak spoléhám na různé varianty, hodně i málo optimistické, ale určitě ji státu zdarma neodevzdám. V nejhorším skončí na zdi jako znehodnocenka.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#291 » sob 16. zář 2017, 22:47

kratky vyresi padlo
nez nechat zbrane znehodnotit, venuju je do dobrych rukou, napada me stat Israel

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#292 » ned 24. zář 2017, 18:52

Walt - Jak by jsi to technicky provedl ? Poštou nebo PPL ?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#293 » pon 25. zář 2017, 03:05

stale doufam, ze k tomu nebude muset dojit

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#294 » pát 3. lis 2017, 12:57

někde na českým webu jsem před časem četl článeček, myslím že to bylo od nějakého prodejce kos, ohledně našrouboání komenzátoru, že závit na konci hlavně má stoupání xx mm, jedna otáčka dělá yy mm a pokud je dosedací plochu kompíku třeba osoustružit, lze spočítat o kolik. Nemáte odkaz kde to bylo? Nemůžu to najít.

edit: návod je zde http://www.sa58.cz/products/kompenzator-zendl/ , sekce Download a stáhnout pdf. Nebo zde http://www.gunexpert.sk/products/spravn ... penzatoru/

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#295 » pát 3. lis 2017, 13:06


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#296 » úte 14. lis 2017, 11:12

Dodatek k původu zbraně. I když se to týkalo CZH2003, legislativs platí pto všechny výrobce stejně.
"Jednou z podmínek pro schválení zbraně bylo, aby při výrobě nebyly použity dříve vyrobené vojenské samopaly vzor 58. Zadání jsme dodrželi. Neexistují ani neexistovaly samopaly vzor 58 se shodnými výrobními čísly. Zákazníci dostávají nové zbraně, sestavené v našich dílnách z nakoupených součástí. Základ tvoří nepoužitá pouzdra závěru a hlavně, původně určené pro samopaly vzor 58."

Více zde: http://www.sa58.cz/news/rozdily-mezi-cz ... -tactical/



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#297 » úte 14. lis 2017, 12:31

To tedy znamená, že k těmto klonům Sa58 v CRZ nemůže být žádný odkaz na původní fullauto zbraň, protože ta nikdy neexistovala. Takže kosa by měla jednoduše zůstat v B... Jen škoda, že si to v tom CRZu nemůžu ověřit.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#298 » pon 20. lis 2017, 23:01

Na "Gazele" od Zeleného Sportu je původní číslo a skřížené meče. Z druhé strany je na těle vybodováno "Gazela58" "Zelený Sport" "7,62x39" a něco připomínající zkušební značku v měřítku asi 3:1 - také vybodováno, nikoliv raznice. V PZ je jako výrobce uveden Zelený Sport, nikoliv výrobce původní vojenské zbraně.
Technicky jsou úpravy na těle (zavařená drážka na vypouštěcí páku), na nosiči závorníku (ufrézován v místě kde bývala vypouštěcí páka) a pak na částech nepodléhajících registraci (úderník a pravá spoušť úderníku - aby to bez vypouštěcí páky vůbec střílelo a na táhle levé spouště, aby to při poloze voliče na 30 netahalo za spoušť - v té poloze by to stejně jen hermexilo). Reálně je ta předělávka stejně účinná proti zpětné úpravě jako u CZ858.
Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

Pokud bude kritériem jen číslo zbraně (nevím zda existuje předpis, že dva rozdílní výrobci nemohou používat stejné číslo, není to žádný VIN) tak by to mohl napravit Zelený Sport tím, že by Gazely oficiálně zanikl rozebráním na díly a z nich vytvořil zcela nové zbraně odfrézováním původního čísla a vyražením nového. Ostatně fyzicky není rozdíl v tom, zda z té oceli vyfrézovali tělo během týdne, nebo jestli mezi dvěma upnutími do frézy uběhlo 50 let.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#299 » pon 20. lis 2017, 23:19

Jen technická: fréza je nástroj a tudíž upnout cokoli lze jen do frézky ..



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#300 » stř 22. lis 2017, 23:20

ahoj, chci si koupit svoji první dlouhou a srdce mi říká, že to musí být SA58 sklopka.

Snažil jsem se dočíst něco na internetu, ale ta zbraň jde koupit od mnoha a mnoha výrobců a moc mi v tom není jasno.

Chápu to správně, že se prodávají verze vyrobené jako samonabíjecí zbraň ať už z původních dílu, tak kompletně novovýroba a verze co jsou samočinná zbraň upravená na samonabíjecí zbraň?

Co je lepší na pořízení a co by jste mi doporučili? Byl jsem se podívat ve dvou krámech a co tam měli mi přišlo poměrně šrot.

Děkuji za rady

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 25 hostů