CZ 858

Samonabíjecí pušky


expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#361 » čtv 1. úno 2018, 13:11

tak to je pěkný!
tak mě to teda lítá kam mířím, ale je to tím že mi kompík dělal puškař a pak i nástřel
těším na 25+m ven až bude počasí
já to sprostě kropím 10 ran za sebou bez toho abych věděl kam to de a pak přitahuji terč. Ze 40 ran jsem ho přitáhl 2x :)

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#362 » čtv 1. úno 2018, 13:13

hauser píše:Jasný, puškař ti při převzetí dá papír s datem a časem převzetí. Pak si to dáte ještě jednou kdy mu podepíšeš že sis ji od něj zas převzal zpět.
Nekdo to má zvlášť, někdo rovnou jako součást zakázkového listu.


PZ se nechává u puškaře se zbraní?



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#363 » čtv 1. úno 2018, 13:44

ne mě ho nechal, jen podepsat papír o předání zbraně a pak zpět potvrdit vraceni

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2987

Příspěvek#364 » čtv 1. úno 2018, 14:23

Tunit sa58 je vyhozené peníze. Když tunit, tak nějaké konstrukcí soudobé zbraně. V jednom videoblogu jedné tuším ostravské střelnice říkali, že vytunena 58ka bude stát stejně jako základní ar15 a beztak nebude tak user friendly jako ar15. Raději bych to prostrilel nebo zainvestoval do koupě další zbraně. Sám mám jen levnou montáž na kolimator, za super cenu kompik a nic dalšího dělat nebudu.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#365 » čtv 1. úno 2018, 16:00

Tohle je věc názoru a osobní preference. Já kosu potunil a jsem s ní moc spokojenej, protože jsem ji tunil za určitým účelem. Nekupoval jsem ji proto, že chci levnou zbraň nebo že bych myslel, že budu mít něco lepšího než AR-15, až ji vytuním, ale proto že jsem chtěl kosu a chtěl jsem, aby se mi z ní komfortně střílelo a bavilo mě to co nejvíc, takže jsem ji vytunil právě k tomuto účelu. Někomu na tentýž účel stačí kompík, já toho tam dal mnohem víc a nemyslím si, že by jedna z těch variant byla horší než druhá, prostě každému dle jeho chuti.

Samozřejmě pokud někdo tuní s tím, že bude mít moderní a přitom levnou zbraň, tak asi na konci zapláče nad fakturami :)

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#366 » čtv 1. úno 2018, 17:27

Já jsem kupoval od kamaráda, klasický základ, ale chtěl bych si dát lepší pažbičky (dural), udělat z pádla sklopku (i když nevím zdali pak nebudu muset nechat přepisovat PZ, kde mám napsáno CZ 858 TACTICAL 2P) a sklopka má 4V ne? a možná i nějaký ten kompík, ..kolimátor? optiku? a možná i přebarvení. Nepotřebuju AR-15 mám rád České výrobky a tradice, a dělal bych to proto, že se mi víc líbí v černém provedení a pokud bych nedostal od kamaráda výhodnou nabídku tak bych šel do černé. Jiný můj kamarád nedá dopustit na klasiku. Třeba to nakonec nechám tak jak to je (a není to otázka peněz), jen si jí nechám pořádně nastřelit a bude to...... :)



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#367 » čtv 1. úno 2018, 18:02

pls.jsem amater,brat s rezervou,subjektivní nazor
sa58
+nahradni dily
+pouzita munice 7,62 a jeji ucinnost
+nenarocna udrzba a vydrz
+cesky vyrobek
+cena a dle me nedocenena

-presnost
-starsi konstrukce, horsi vlastnosti strelby

M16 a jeji derivaty
+presnost
+modernejsi
+modularnost a doplnky

-nahradni dily
-munice (dnes uz se pise o nedostatku raze vsude mozne)
-udrzba a citlivost zbrane

Sluzba teto zbrane skoncila nedavno, co porad maji vsichni proti necemu co je funkcni¿ Je to podobna konstrukce ak47 a ta je nejrozsirenejsi zbrani na svete. Nemyslim si ze je to kvuli nicemu a ta m16 je teda o parnik lepsi. Tak ze proc netunit kdyz to nekoho bavi :) Sportovni tercovku od vojenskeho samopalu snad nikdo neceka.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#368 » čtv 1. úno 2018, 20:49

No s AK je porobnost tak akorád ve vzhledu, využití odběru plynů a použitém náboji - jinak to jsou jabka a hrušky.



expres
Příspěvky: 616

Příspěvek#369 » čtv 1. úno 2018, 21:50

vzhled - čištění, nenáročnost na údržbu
odběr plynů - spolehlivost?
náboje - od nás na V je mají ve velkém pořád :)
Ak je jiná máš pravdu, jen jsem na příkladu uvedl že lidi používají co slouží za dobrý peníze

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#370 » úte 13. úno 2018, 12:13

Podľa informácie dovozcu poslednej dodávky CZ 858 na Slovensko výroba Tacticalu aj Vz61S končí. :?: :!:

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#371 » úte 13. úno 2018, 13:03

Jj to se ví, jednak už došly součástky, a druhák se pocita že na tyhle kvery dopadne směrnice.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#372 » ned 9. zář 2018, 07:53

Nevíte, vyskytují se v prodejně v Uh. Brodu nějaké 858 ?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#373 » sob 15. zář 2018, 20:08

Odpovím si sám: ano, ale jen se sklopkou, ostatně taková je situace u prodejců v ČR obecně.

Dovolte mi otázku na stávající majitele 858 TACTICAL:

Měli jste v šediváku od prodejce a máte následně v průkazu zbraně uveden typ (P) / (V) , nebo prostě jen 858 TACTICAL ?

Oč mi jde? O to, pokud jsou takto ty zbraně výrobcem rozlišovány, jestli by v případě, že po budoucí novele (P) zůstane kategorie B a (V) bude A-I, stačilo doma vyměnit pažbu, nebo by se musela podstupovat nějaká anabáze nutná pro vydání nového průkazu zbraně.

Na stránkách ČÚZZS jsem našel pouze záznam:

Druh a typ zbraně-------------------komerční název / model---------ráže----------číslo rozhodnutí---------datum rozhodnutí--------kat.
dlouhá samonabíjecí zbraň--------CZ 858 TACTICAL---------------7,62 x 39---------91-01524-03------------24.10.2003--------------B


Díky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#374 » sob 15. zář 2018, 20:24

Jak by mohla směrnice dopadnout na 858? Ve sklopeném stavu má délku mám dojem 615 mm což je víc než 600. Nebo se pletu?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#375 » sob 15. zář 2018, 20:39

Šmarja, výrobce uvádí dokonce 636 mm, omlouvám se.
Občas se mi tohle povede, řešit problém, který si v počátku přesně neověřím. Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Béďa a 37 hostů