CZ 858

Samonabíjecí pušky


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#391 » stř 17. říj 2018, 14:46

U mě to třeba byl pouze odpor zatuhlého šroubu (taky mi to dalo zabrat, ale měl jsem z Bauhausu obří šroubovák, který přesně padl do drážky šroubu, takže jsem to neožvýkal).



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#392 » stř 17. říj 2018, 17:26

Do překonávání šroubu s důlkem se mi chtít asi nebude, navíc začínám tu tovární sklopku respektovat.
Sice není hogo fogo, ale přijde mi minimalistická a tími velmi praktická. Dokonce jsem už zřejmě rozchodil ten ovládací šroub. Zřejmě u ní zůstanu a budu tunit pouze ty dřevotřískové díly, jejichž odstín se v mém případě CZUB příliš nepovedl.
Taky jsem měl potíže s vystavováním závěru s novými prázdnými 30ran a 10ran novými zásobníky, ale to už je taky vyřešeno (rozebrání zásobníků, obroušení nerovného nátěru na podavači nábojů, vyleštění a mírné namázání).



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#393 » stř 17. říj 2018, 20:55

No já se s tím taky mořil... ale nakonec po pár "ranách" kladivem povolil. Sklopku jsem nechával, ale potřeboval jsem tam dostat ten prodlužovací kus, abych si pořád nejebal krytem do rypáku.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#394 » stř 17. říj 2018, 21:13

U mě to byl asi jen ten zatuhlý šroub, páč do pažby sem neviděl a už si nepamatuju, že by byl šroub nějak "potlučen".
Bohužel jsem tak velký šroubovák neměl a hasák tak velkých rozměrů nemám, ale chtěl jsem ten šroub povolit hned, proto zafungovala tzv. lidová tvořivost :D



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#395 » čtv 18. říj 2018, 06:32

Jestli myslíte dulek na strane v drazce tak ten tam mam. To znamena co? Krome toho ze to kurevsky drzi.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#396 » čtv 18. říj 2018, 07:41

Ten znamená právě to, že to kurevsky drží ;)



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#397 » čtv 18. říj 2018, 14:00

Diky za rady. Koupim Brunox, upravim hasak a prdnu ho do sveraku. Snad to zdolám.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#398 » čtv 18. říj 2018, 18:29

Přemoci ten důlek nebude sranda. Asi by to chtělo nejdříve tenkým vrtákem odvrtat materiál, který ten důlčík vytlačil mimo, aby jsi to mohl povolit snadněji.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#399 » čtv 18. říj 2018, 20:04

Jak to myslíš? Vyvrtat vedle šroubu u ďůlku?
kosa.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#400 » čtv 18. říj 2018, 20:36

Já to mám jinak (zboku, a nikoli do šroubu, ale do opěrky), asi to borci v CZUB dělají podle nálady.
Ale to je fuk. Vzal bych o 2 mm větší vrták než je průměr důlku a vrtal bych přímo v důlku, dokud neobrobím ten důlčíkem vytlačený materiál, do žádné hloubky, jen prostě zrušit alespoň čístečně ty vytlačeniny směrem do rámu. V tvém případě bych nasadil vrták do důlku a pak sklonil vrtačku doleva, abych odvrtal tu pravou stranu důlku, která je natlačena na rám.
Třeba kdyby to byl imbus nebo klasický šroub se šestihrannou hlavou, myslím, že by se to mělo urvat silou, ale takovou silu šoubovákem neuděláme, proto bych to nejdřív pošudlil tím vrtákem, a pak ještě jak kolegové říkali, něčím prolil, abych riziko selhání o stržení drážky nástrojem snížil na minimum.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#401 » pát 19. říj 2018, 07:03

Brunox mi prijde dnes, koupim vrtak a pujdu o vikendu do toho.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#402 » pát 19. říj 2018, 19:53

To se tu řešilo několikrát... chce to i zevnitř pořádně prostříkat konkorem tak 14 dni a pak .. dobrá večeře a pořádný šroubovák... :)



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#403 » ned 21. říj 2018, 20:31

Tak zatím jsem neuspěl. Musím asi odvrtat víc:-(



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#404 » stř 24. říj 2018, 00:27

Tam proboha nic nevrtejte,co to je za zvěrstvo?!Ten šroub jde povolit normálně i přes ten důlek,jen je třeba mít na to dobrý vercajk.Stačí opravdu masivní gola ořech s plochým šroubovákem odpovídajícím přesně drážce aby tam nevaklal,přes ten ořech nasazený v drážce to opatrně avšak solidně pobouchat a velkou 1/2 ráčnou to povolit,jde to zpočátku tuze,ale dobře.Ideální když jsou na to dva(jeden vždy dotlačuje ráčnu do šroubu) a tělo obalené hadrou upnout opatrně do svěráku.Do pádla se to řeší stejně,akorát je třeba ještě použít prodloužení.Slušná gola sada by měla být nezbytnou výbavou každé garsonky



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#405 » stř 24. říj 2018, 08:58

tak bych tedy potrebova zrejme tvoji navstevu, kdyz to jde tak dobre. Proste muj sroub je tam snad zavarenej. Zkouuseli jsme to dva, ani se nehne :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondra009 a 15 hostů