CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » pon 18. říj 2010, 11:11

Taylor: pokud máš jenom C tak odpadají ostatní důvody (sport, obrana) na střelnici s ní samozřejmě můžeš. Omezení na tři náboje u samonabíjecích kulovnic vychází ze zákona o myslivosti. Záleží na hospodáři jak moc to vyžaduje. Obvyklé řešení je zásobník na 10 ran a dovnitř omezovač (doraz) v podobě dřevěného špalíku ;) kategorie zbraně se tím nijak nemění pořád je to "B" , na jakou skupinu ZP si ji pořizuješ a jak má dlouhý šuple je úplně jedno.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#17 » pon 18. říj 2010, 12:46

Taylor píše:... šlo mi jen o to když budu mít 858 napsanou na kategorii C ( jejíž nábojová schránka nesmí pojmout více jak 3 patrony - tuším že v zákoně to takhle je), tak se nic nezmění pokud dám 30 ranný zásobník a zbraň se v tu chvíli stává kategorií B.


Vždycky to bude B, na C to zaregistrovat nepůjde
Zbraně kat. B
g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní,


ale existují i 5 rané a možná i 3 rané zásobníky, případně to jde upravit i z 30 (uřezat, zkrátit pružiny).
ale je fakt, že ať tam budeš mít cokoliv, budou se na tebe myslivci tvářit divně. to by jsi musel snad i přepažbit do něčeho více loveckého, aby jsi "prošel".
na střelnici už to bude pochopitelně jedno.



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#18 » pát 10. pro 2010, 11:18

Tak se pánové, musím pochlubit :-) dneska mi Patrik dovezl CZ858T 4p. Musím říct, že to je parádní kvéééér. Už se nemůžu dočkat, až označkuju terč :lol:

Jen mě trochu zarazilo, že na policii mi to na E moc nehtěli dát. Ale Patrik se přimluvil :D No je to zajímavé. Každopádně ji mám to je hlavní :geek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 10. pro 2010, 16:02

krásný kousek. docela by mě zajímalo písemné odůvodnění k zamíntnutí na E-čko :lol:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pát 10. pro 2010, 17:22

Co prosím znamená to 4p v popisu? :shock:



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#21 » pát 10. pro 2010, 18:34

:Mark: abych řekl pravdu nevím. Nikde jsem přesnou odpověď nenešel. Asi je to číslo generace. Psal jsem do Zbrojovky, tak snad odepíšou. Snad to na funkci nebude mít vliv :lol:

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pát 10. pro 2010, 18:46

P - znamená pevná pažba
V - sklopka
pi - záchyt na infradalekohled
Ale vy asi řešíte to číslo(4)?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#23 » pát 10. pro 2010, 22:26

nogi píše:Jen mě trochu zarazilo, že na policii mi to na E moc nehtěli dát. Ale Patrik se přimluvil :D No je to zajímavé. Každopádně ji mám to je hlavní :geek:

Musím upřesnit: u nás s tímhle nejsou problémy, pouze bylo poznamenáno, že jinde by s tím ZP "E" mohli a dělají problémy. Pánbůh zaplať za naše oddělení, kde jinde by Vás uvítali v pátek ráno s prosbou "na počkání vystavit nákupku i průkaz zbraně".



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#24 » ned 12. pro 2010, 10:40

To má Patrik recht, a ještě uvařili čaj :lol: Hold PČR NJ se opravdu funguje perfektně a hlavně jsou zde pro lidi :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » úte 14. pro 2010, 13:17

Měl bych poněkud hloupý dotaz - proč se všem těm odvozeninám od vz. 58 říká "kosa"?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 14. pro 2010, 13:47

Hloupý dotaz to není. Původní kódové označení vývojového projektu bylo "koště", možná je to od toho odvozené, zřejmě inspirované zahnutým zásobníkem ve tvaru ostří kosy..?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 14. pro 2010, 13:52

Kosí řady nepřátel ;)

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#28 » stř 15. pro 2010, 17:49

jhora: je to proste prezdivka



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#29 » čtv 16. pro 2010, 08:58

Díky :)



ceda
Příspěvky: 2

Příspěvek#30 » sob 1. led 2011, 10:37

Co se týká označení 4P jedná se jen o provedení či verzi s vygravírovaným původního vojenského čísla . O to horší to bude v případě pokud by jste chtěl zjistit historii Vašeho Tacticalu.Původní závod kde se původně vojenské zbraně na základě objednávky zbrojovky UH zcivilňovaly už neexistuje a sama zbrojovka možná má nějaký seznam původních vojenských čísel a nově přidělovaných čísel.Ale bude to případný problém.Jinak verze 1P má původní vojenské číslo.Verze 2P je s prodlouženou hlavní.Verze 3p měla mít krátkou hlaveň ale nedělala se.Verze 4P po problémech s čzzs dostávala ta nová výrovní čísla a verze 5p je varianta kde je odstraněna samonabíjecí funkce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů