CZ 858

Samonabíjecí pušky


jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#616 » ned 11. srp 2019, 07:36

Vždycky když to tady čtu, tak si říkám, že jsem asi debil, nebo mám atypickej kousek, nebo nevím. Nechci a nebudu se o nikoho otírat, takže to vezmu čistě z mého pohledu. Moje 858 je normální obyčejnej krumpáč, střílím z toho "normální"(čti nehledám nejlevnější shit, ale beru co kde je) střelivo, střílím "normálně"(čti jednou zásobník, podruhé 500, podle nadšení kamarádů), čistím to "normálně"(čti nečistím, pokud to rozebírám, je to pro radost), hlavěň jsem nikdy neviděl a závit(je na něm kompík) jsem kontroloval včera(čistě na popud zdejších korozivních guru) a nic tam není. A proč to vlastně píšu? Úplně nevím, ale jestli někdo řeší koupi ano/ne, určitě ano. Je to minimální investice s obrovských zábavným potenciálem a nebojte se, fakt nic extra u téhle flinty řešit nebudete. Maximálně tak, kde z toho střílet, páč to začíná bejt největší problém.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#617 » ned 11. srp 2019, 07:45

Teda ja zbrane moc necistim, moje dve AR-15 su zdnuka zasrane ako svina (po par tisic bez cistenia len s mazanim aby neboli :D). Ale necistit 58 po korozivnom strelive? To som NIKDY nerobil, vzdy som to prelial aspon vriacou vodou s mydlom, precistil hadom a strekol CLP do komory a na puzdro zaveru.

Do tej hlavne by si sa mal pozriet (zo strany zaveru), aby si nebol neprijemne prekvapeny po kratkom case. Ortutove zapalky su korozivne az hruza a po case to zacne chytat lisku. Opakujem, nikdy som freneticky kvery necistil, mazem, raz za par mesiacov zoberiem kartacom (AR-15 ani to nie) ale 58 by som cistil vzdy.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#618 » ned 11. srp 2019, 08:30

:) tak až to vykvete, tak to zahodím... nechci a nebudu prolívat kvér mýdlovou vodou... na druhou stranu, já "korozivním" střelivem nestřílím... neb v mé ignoranci nevím, co korozívní je či ne...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#619 » ned 11. srp 2019, 09:02

Sa58 je prostě krumpáč za pár korun, docela tedy chápu ty, co to tak berou a třeba i méně čistí. Jednou jsem na střelnici potkal 858, co byla tak vyrezlá, že ani nepřebíjela a majiteli to bylo zjevně úplně jedno, nakonec mě taky, jeho kvér.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#620 » ned 11. srp 2019, 20:49

Teda, celkem čumím a připadám si teď pomalu jako úchyl. Mám SKS a to je ještě větší krumpáč za ještě méně peněz, ale to pro mě nic nemění. Já jsem zvyklý čistit zbraně úplně po každé střelbě. Semtam, když se delší dobu nedostanu na plac, tak aspoň zlehka obnovím "film". Pro mě čištění není něco, do čeho bych se musel nutit. Zbraně jsou koníček a zakládám si na tom, aby byly v dobré kondici (i pro případný další prodej). I když, to asi dost vychází z mé obecné (rodiči vštípené) povahy starat se dobře o to co mám.
Otevřu studené pivko, pustím telku, hodím na stůl podložku a rozporcovanou flintu a jedu. Pohoda. Odpočinu si u toho.

Taky je při takovéto pravidelné prohlídce větší šance odhalit včas případnou čekající závadu po předchozí střelbě, která by mě mohla stát zrak, nebo jinou část těla. Neříkám že je to dogma, ale stát se může.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#621 » ned 11. srp 2019, 20:52

Mám to stejně, čištění mě baví, sice už ne tak jak na začátku, ale furt to dělám na 100 %.
Akorát jsem se musel přesunout do dílny, protože (nevím proč) rodině Ballistol nevoní :roll:



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#622 » ned 11. srp 2019, 21:04

Střelec: nevim jak pro koho, ale me ten krumpac vysel na 10k "novy" z UB a je to pro me tedy dost velka palka. Ale tak jako tak, proste cistim vsechny zbrane a udrzuju je v poradku. Tak jako cistim naradi a dalsi veci co mam, aby mi vydrzelo co nejdele.



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#623 » ned 11. srp 2019, 22:21

nečilte se... já taky s radostí tu flintu rozeberu a vyčistím( mám rozkreslenou podložku, olejíček atd), jen odmítám koncept toho, že to musím furt leštit, a nezlobte se, ale dost lidí to tu prostě přehání.. nic se tomu nestane.. to byla moje poznámka.. z brodu thoho mám víc a prostě to není třeba furt řešit... vedle mám nasáklej hadr a občas to otřu... jestli to potřebujete super čistý.. ok... ale prosím nevytvářejte tu dojem, že pokud to někdo nerozebere do šroubku po každé ráně, tak vám to shnije.. neshnije...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#624 » pon 12. srp 2019, 07:31

Takový dojem tady nikdo nevytváří. Od doby,co jsem přestal střílet korozivním střelivem už čistím tak jednou za 300-600 ran a je to naprosto v pohodě,sneslo by to vysadit i mnohem déle. Jen tedy lauf si dovolím protáhnout 3x hadem po každé střelnici. Snad nejsem ouchejla.
Vůbec netuším jakým střelivem střílíš,ale kupřikladu když vyjmenuji tu největší klasiku co bývá momentálně k dostání tz. čína,bulhar,rumun,rusák,bxn a kyrgyzstán tak po střelbě z kalacha je na mnohých částech liška už při příjezdu ze střelnice domů při počasí dejme tomu 10 stupňů a venkovní vlhkosti 80%+ především doporučuji se podívat do plynové trubky ;)
Vezmu li v potaz to,že kosa má na sobě fosfát(stejně jako AK) a lak krapet kvalitnější a hrubší,nicméně stejně jako AK. Tak není nic,co by ji odlišovalo mimo konstrukci a lepší řešení některých prvků tvrdochromem. Nicméně konkrétně ústí laufu je řešeno úplně stejně jako u AK tzn. mimo přečnívající tvrdochromovou podšívku vývrtu pouze fosfát. Já osobně po tom,co vím,co to dokáže nadělat za paseku bych si nedovolil to ihned doma alespoň neprolít vřelou mýdlovou vodou(po tom už se to může hodit do kouta a klidně nečistit) jde především o pasivaci. Kvér nemusí být čistý aby fungoval,dokonce u některých to nějakou dobu po čištění střílí hůř. Jen lauf narvaný otěrem a uhlím se asi vydře dřív.
Mě osobně třeba čištění už vůbec nebaví,není na to čas,chuť a je již prostudováno. Ovšem po korozivním střelivu bych nepasivovaný kwer do trezoru neuložil

Těch vyhnilých korun z pod kompu a laufů je na googlu spousta,třeba zde:

https://www.ar15.com/forums/ar-15/Fouli ... 18-664600/

a takový stav jsem už viděl i na 58 po sundání compu nebo na AK po sundání lopaty i na aksu po sundání boosteru,taky si mysleli,že stačí jen přejet mastným hadrem a když to nejde povolit rukou,tak se to sundávat nemusí :lol:

Opakuje se to furt dokola a já už to kašlu,nebudu zde plevelit o čištění,jsou to vaše kwery,každý svého štěstí strůjcem a každý normální si taky při případné koupi umí klíčové části na kweru zkontrolovat.Pro nás na soutěžích jen dobře :D



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#625 » úte 13. srp 2019, 23:13

No ono hodně záleží, zda je na korunce omlácený chrom od ,,železného,, armádního vytěráku nebo ne.. Já měl to ústí laufu neomlácené a proto nerezlo..Vnitřek také ok , stačilo prostříkání CLP a po půl hoďce vyčistit a znovu prostříknout. ..Jediné na čem byla liška už druhý den byl kompík, kde se napékají oxidy ze rtuťových zápalek a je tam silná vrstva. (byl to obyč brynýr).Tak jsem ho vždy ,,vykoupal v konzervačním oleji,pak lehce otřel a bylo to ok. Ono hodně záleží jakou má kdo vlhkost v trezoru, ideál je tak do 50-55% vlhkosti.Já tam mám v průměru vlhkost 45% (mám tam digitální vlhkoměr s pamětí minimální a maximální vlhkosti) ...Trezor ve vlhkém sklepě s vlhkostí 70% a víc je dost malér a tam je to na konzervační olej/tam CLP nestačí ;) :!: ;)



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#626 » čtv 15. srp 2019, 15:23

prosimvás.. pořídil jsem fab předpažbí a mám problém.. podpažbí jsem tam dal, ale u nadpažbí prostě nemužu zastrčit čep..co s tím ??



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#627 » čtv 15. srp 2019, 15:36

Musíš mu trochu "pomoct" lehkým poklepem :D aspoň u mě to zabralo



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#628 » čtv 15. srp 2019, 15:46

když mu pomužu tak rukou už ten čep nevystlačim :D

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#629 » čtv 15. srp 2019, 15:52

to uz asi nepude no... ja musel taky vyklepavat kladivkem



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#630 » čtv 15. srp 2019, 15:54

opět ho musíš jemným poklepem vytáhnout ven :lol: jde to dobře přes tenkou kulatinku :) jinak to tam asi ani nedostaneš aspoň u mě to tak bylo....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů