CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#526 » pát 26. črc 2019, 10:06

Přes FAB předpažbí se dá s pevnými mířit zcela bez problémů, pokud ale nasadíš kolimec tak přes ně nic neuvidíš. Brání tomu montáž kolimce, resp šroub co ho stahuje k předpažbí.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#527 » pát 26. črc 2019, 10:06

:D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#528 » pát 26. črc 2019, 10:08

Nevýhoda toho FAB nadpažbí je, že nedrží pevně. Musel by sis tam dát místo klasického kolíku šroub a samosvornou matku. Aby ti aspoň trochu držel náměr..



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#529 » pát 26. črc 2019, 11:10

O kolik se nástřel může cca podělat na určitou vzdálenost vlivem toho klasického uložení - má to někdo vyzkoušené?
Čtu to tu poněkolikáté, ale zajímalo by mě jak to může díky tomu ulítnout oproti soustřelu s "bezchybnou" montáží.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#530 » pát 26. črc 2019, 14:10

A záleží na tom o kolik, když už to jednou nástřel nedrží ? :) Cokoliv jiného než 0 je vždycky vopruz. Osobně bych na Sa/SKS/AK nechtěl nic jiného než boční montáž (mám SKS). Jednak je udržení nástřelu vždy spolehlivé po každém sejmutí a nahození, neřešíš problém s továrními mířidly (prostě jen shodíš montáž a jedeš) a taky nemusíš vymýšlet nic s výměnou šroubů a následným utahováním/povolováním, což je trochu otravné při čištění.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#531 » pát 26. črc 2019, 14:55

U lidí s volšovějma rukama jako mám já, na tom může záležet, soustřel můžeme mít o průměru násobně větším než je ta možnmá chyba nástřelu. Zkusím si to pak vypočítat na nějakém příkladu.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#532 » pát 26. črc 2019, 17:02

Nevím, jestli jsem správně pochopil předchozí post. Já tu tvou otázku v souvislosti s tím komentem od Letec 12 pochopil jako fabulaci nad tím, jaké rozhození nástřelu je vzhledem k uchycení nadpažbí od FAB ještě přípustné. Proto jsem psal, že žádné, protože jakékoliv kompromisy v tomto případě pouze zkazí zážitek ze střelby. Následně jsem obratem radil boční montáž.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#533 » pát 26. črc 2019, 17:56

Kromě boční montáže ještě dobře funguje kryt závěru. Minimálně ten můj.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#534 » sob 27. črc 2019, 05:07

Jo. Na kose je ten kryt ještě ok, díky té spodní aretaci o hranu pouzdra. Pokud ale nemáš to dražší rychloupínací, tak je tu pořád to otravné šroubování. Možná bych uvažoval i nad negativním vlivem úderů závěru v zadní poloze na samotnou optiku, uchycenou na pouzdře. Jak říkám, za mě je boční montáž, co se týče kvality uchycení, nejmenší kompromis. Chce to ale puškaře no.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#535 » sob 27. črc 2019, 08:34

Ano,píšou tu lidi evidentně vyškolení. JEDINĚ boční montáž a ideálně ta lomená od CSA :!: Zrovna nedávno si jeden na střelnici stěžoval,že mu to na krytu závěru(ten drahý se slušnou aretací) rozmlátilo nějaký lacinější kolimátor,po reklamaci kolimáku to opět stálo za hovno. Prostě to tam dostává bomby neb kryt funguje i jako doraz závěru.Navíc je to oser s neustálým sundáváním při pucování. Boční montáž je na to stavěná a ta od CSA je opravdu vychytaná přímo pro kosu,jednoduchá montáž kamene,fungující montáž.....co víc vymýšlet :?: Doporučuju nejdřív proštudovat všechny možné vlákna na toto téma neb se to opakuje stále dokola a doporučení je taky stále dokola stejné

Nějaké nesmysly typu předpažbí atd. jsou mimo baterky nebo laseru úplně k lejnu už jen z důvodu neustálé potřeby demontáže při čištění,nehledě na totálně vachrlaté uložení. I u kalacha funguje jak má jedině boční montáž

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#536 » sob 27. črc 2019, 15:34

kryt pruzin GE drzi pevne, pri cisteni lehce sejmu a nasadim bez zmeny bodu zasahu
predpazbi GE to same



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#537 » sob 27. črc 2019, 20:21

Souhlas, že boční montáž je asi nejlepší řešení. Každopádně já se dělil jen o své osobní dobré zkušenosti. Mám kryt od RRARMS, který se montuje přes původní kryt pružin, takže jako doraz závěru nefunguje a tím pádem nedostává pecky do těla jako ostatní kryty, který zároveň drží pružiny. Sundat lze lehce za pár sekund bez nutnosti nářadí. Mám ho přes dva roky - cca 40x sundán-namontován - cca 3000 ran - Vortex Sparc 2 - od prvního nastřelení jsem na něj nešahal a stoprocentně drží nulu.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#538 » sob 27. črc 2019, 21:21

kryt pruzin GE je pevne spojeny s telem, v principu neni rozdil mezi nim a bocni montazi



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#539 » ned 28. črc 2019, 17:08

Ty to mas ale na .223 ne?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#540 » ned 28. črc 2019, 19:49

Mam .223, ale pouziva se i na 7,62
Vzadu se opira o telo zbrane a je jisteny rozbornym kolikem, zespodu ho pevne drzi dil ovladany packou
Pri vystrelu se nepohybuje ani v nejmensim

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů