CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » sob 11. úno 2012, 09:55

Však jo, zbraň kupuješ s dvouletou zárukou, pokud ti začne střílet dávkou, tak to buď můžeš oslavit :lol: :twisted: (blbej vtip), nebo ji prostě reklamuješ... ale to se stejně nestane.

Jestli ji neumíš ani rozdělat, tak je v obchodě popros ať ti ukážou rozborku.
Pak koukni do hlavně, je dobrý si ji buď nějak nasvítit, nebo stačí malý zrcátko... bez nějakých zkušeností asi stejně moc nepoznáš, ale prostě by měla hlaveň vypadat "pěkně", měly by v ní být drážky a neměla by být poškrábaná (nemusí být uplně čistá, je možný že po vyzkoušení zbraně už ji nečistí).
Úderník by měl být vepředu hranatej a né špičatej, na funkci to nemá až tak vliv, ale pokud je omlácenej do špičky, tak rozhodně má za sebou několik hodně tisíc nábojů, kámoš takovej úderník má, ale ničemu to nevadí. (ale stejně jako skoro všechno je to součástka za pár stovek).
Tohle možná nebude uplně pravda, ale všiml jsem si toho na svojí... tam kde naráží píst do nosiče závorníku je takový malý oťukaný kolečko, který tam samozřejmě předtím nebylo... asi se to dá rozleštit a zamaskovat, ale za podívání nic nedáš... zase to nemá žádnej vliv na funkci ani na životnost, jen ten nosič závorníku nebude novej.
Nosič závorníku pokud je novej tak pravděpodobně půjde těžko vyndat i vložit do těla zbraně.

Plus ty věci co psali na gunexpert...

Jinak stejně je to skoro všechno jedno, zbraň má životnost opravdu vysokou, to tě dřív přestane bavit střílet, než ji ustřílíš. Pokud se někdy někde projeví nějakej problém, bývá to často skrytá vada kterou neovlivníš. Stejně tak slavnej hermexefekt při nákupu nepoznáš a kdyby se projevil, tak buď jsou tu někde návody jak to řešit, nebo je tu pořád ta dvouletá záruka!!! Takže se ničeho neboj.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#62 » sob 11. úno 2012, 10:34

Tak jelokož Youtube vládne světem tak rozborku už bych zvládnout měl... horší to bude se sborkou :D ale děkuju za užitečné rady.Před koupí si to to všechno zkontroluju a uvidim jak se mi bude zamlouvat.Buhu dík té záruce.Budu se snažit natrefit na zbraň v Českých Budějovicích at nemám pak běhačky ohledně reklamací.U mě platí pravidlo nebrat tu první ale druhou.Pač mám smůlu na zmetky ktere vytahnu z regalu jako prvi.V ČB je jedna dceřiná firma zbrojovky CZUB tak uvidim jak se k tomu postaví při výběru.zatím už od nich skoro tejden čekám na odpověď ale asi nelistujou schrankou :) ještě jednou moc díky.je vidět že zkušenost s touto zbraní máš a míš i pravdu že díly se daj sehnat za poměrně hezkej peníz

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » sob 11. úno 2012, 13:06

Někdo snad i vyhledává použité sa-58 (například z druhé ruky) po několika tisících ranách, právě kvůli skrytým vadám, protože pár tisíc nemá na životnost vliv a ještě ji sežene o pár kaček levněji.
Střelby dávkou bych se nebál, to se asi nestane. (naštěstí-bohužel? :D )
Alfa-tactical znám, mnohokrát jsem tam kupoval drobnosti. Je to spíš airsoftová prodejna a na určitý věci poměrně drahá. Zbraně začali prodávat celkem nedávno (no už to nějakej ten rok je). Několikrát jsem byl na prodejně, ale kromě vzduchovek, airsoftovek a plynovek jsem tam ostrou neviděl, tak si nejsem jist, jestli to funguje na objednání a následném vyzvednutí, nebo jestli je mají v místnosti někde vedle. Jestli chceš, můžu ti zjistit jak to chodí, popřípadě okouknout. Kdyžtak SZ



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#64 » sob 11. úno 2012, 14:59

S těma dávka jsem to myslel v tom smyslu co na forech lidi píší že jim to občas vystřelí i dvě nábojnice na jedno zmáčknutí :) Jinak tu Plzeň bych viděl až na druhém místě pokad v ČB neseženu. Na stráknách píší expedice 1 den tak si myslím že budou mít skladem.Jinak v klatovech také píší že maj skladem tak uvidim.Hned co složím zkoušky tak začnu objíždět a obvolávat



jindrich
Příspěvky: 26

Příspěvek#65 » pon 13. úno 2012, 18:33

Reyes píše:Jinak asi v nejlepším stavu bývají CZ 858 4V (se značkou zkušebny 2011), ale taky to nemusí být 100% pravidlo.

Z jakého pramene ja tato zajímavá informace?



Reyes píše:Úderník by měl být vepředu hranatej a né špičatej, na funkci to nemá až tak vliv, ale pokud je omlácenej do špičky, tak rozhodně má za sebou několik hodně tisíc nábojů, kámoš takovej úderník má, ale ničemu to nevadí.


Co se na úderníku může zašpičatit? Nebo jsi myslel zápalník? Ale ten je v místě dopadu na zápalku standardne kulatý, pokud se nepletu..?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » pon 13. úno 2012, 19:08

Odkud je tato zajímavá informace? Abych řekl pravdu tak na toto nejsem schopen odpovědět... třeba podle CZUB jsou 858 4V vylepšený oproti 1V, měl by tam být nějak pořešenej hermexefekt apod. taky by měly být jakože z novějších dílů. Na kolik je to pravda a na kolik pouze reklamní kec, je samozřejmě otázka. Jinak myslím že i obecně na forech je 4V považovaná za lepší (hledat konkrétní důvod proč tomu tak je se mi nechce, ale mám pocit že už jsem to slyšel/četl tolikrát že to prostě považuju aspoň z části za pravdu). Ten rok 2011 jsem asi uvádět nemusel, na tom by asi záležet nemělo.

Úderník jsem myslel opravdu úderník, tady je foto jednoho takovýho zajímavýho kousku:
http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/3/3316 ... C13435.jpg zbraň s tím funguje bez problémů, ale nová teda asi rozhodně není :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#67 » pon 13. úno 2012, 19:10

:lol: tohle se nemohlo stát provozem, prosté napadení kutilem a bruskou

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » pon 13. úno 2012, 19:23

Taky si říkám, že to nejde... no tak možná to není provozem, ale je to na jedný kose, může to být i na druhý, takže když člověk při nákupu koukne jestli je úderník celej, tak tím nic nepokazí ;)

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » pon 13. úno 2012, 19:43

Já bych u úderníku koukal na opotřebení tam, kde naráží na zápalník. A pak taky jestli je ochozený z venku a vevnitř ošoupaný od pružiny.



jindrich
Příspěvky: 26

Příspěvek#70 » pon 13. úno 2012, 20:23

REYES:
Trochu mě zmátlo, že jsi uváděl přímo 4V, já zrovna koupil 4P, tak jsem si říkal, jestli ty sklopky byly míň používaný nebo co :D Ale že bude "evo" 4 lepší, tak to jo :)

Jinak, pro zajímavost, koupil jsem minulý týden, vybírána (puškařem) přímo v UB, nástřelný list signován 7.10.2011. Na vodorovné plošce vlevo vedle hledí opravdu pod lakem "schováno" vyražení značky VOP, 0 a 86.

Už se těším, až jí trochu protáhnu lauf :)

A ještě dotaz: nástřelný list má dobrý soustřel (moc to nastřelovacímu střelci neulítlo :lol: ), ale muška mi přijde poněkud vyosená do prava, nemůže se to při střelbě na větší vzdálenosti projevovat stranovou nepřesností?



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#71 » čtv 16. úno 2012, 12:27

Já ji kupoval v podnikovce CZUB, vzal jsem první kterou mi ukázali, moc bych to neřešil, co by člověk chtěl za ty prachy. Celá zbraň byla přelakována až na nadpažbí. Nosič závorníku šel do zbraně vkládat obtížně, drážky vypadaly dobře, čelo nosiče neomlácené od pístu (ale to se asi dá vybrousit). Závorník a úderník mi přišly trochu zašlé, ale neřešil jsem to.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » čtv 16. úno 2012, 12:31

Však jo, ono to až tam moc smysl nemá, řešit tyhle detaily. Zajímalo by mě to ale ve chvíli kdy by mi obchodník tvrdil že to je výběrovka složená z nových dílů a proto stojí místo 6tis o tisíc korun víc. Pak už by mě skutečně zajímalo jestli nekecá. (a na takové nabídky se dá skutečně narazit)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » čtv 23. úno 2012, 13:31




Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#74 » čtv 15. bře 2012, 18:28

Ahoj měl bych pár otázek. Uvažuji nad koupí Tacticalu 858 ale nikde jsem nemohl najít jaký je rozdíl mezi 858 Tactical II a 858 Tactical IV krom ceny. A dalším dotazem jestli je složite vyměnit pevnou pažbu za sklopnou s ohledem na to aby se mi to potom nějak zvláště neviklalo a podobně. A do třetice jestli je výhodnější si ji objednat někde v krámě nebo si zajet do Uherského Brodu přímo na prodejnu. Díky moc za odpověď



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#75 » úte 17. dub 2012, 06:18

Ahoj.Zase maličko obnovim téma :) Včera sem koupil "kosu" a přemejšlim dopředu nad přidělánim kolimatoru.Jedna věc je stranová montáž.Druhá věc je montáž na nadpažbí.
Mě jde o tu montáž na nadpažbí.Na mé kose má nadpažbí celkem vůli a nevím zda je to normální jev.
Rád bych si pouze přidělal RIS lištu na origo nadpažbí ale nevím jak ho mám upravit aby nemělo vůle.Největší vůle je zepředu jak se zasunuje.U kolíku už tak velká není.

A pak z jiného soudku. Nepadne mi záruka pokad nalakuluju a provrtám nadpažbí?Nebo budu muset v případě reklamace schánět nové?To samé když si navrtám díry pro káměn (na stranovou montáž).
Díky za rady :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů