CZ 858

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#1 » čtv 24. čer 2010, 19:13

Mám CZ 858 se sklopnou pažbou. Západka, kterou se pažba aretuje, skoro nejde stisknout. Rukou je to vyloučené, pomůže většinou až hrana stolu.

Je to normální? Ocenil bych rady, jak západku učinit více user-friendly. Tu pažbu skoro nesklápím, ale z principu mě to dráždí. :)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#2 » čtv 24. čer 2010, 19:55

Zkusil jsi při mačkání té západky tlačit druhou rukou přibližně střed ramene sklopky směrem ke zbrani (v podstatě jí jakoby prohnout)? Mně to funguje, prostě to má celé trochu podělanou geometrii. Určitě by se to dalo dobrousit, ale údajně je to vyrobené z ne moc kvalitního materiálu, tak nevím, jestli to stejně za chvíli nebude mít vůle na všechny strany. :-(

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#3 » čtv 24. čer 2010, 20:18

V jednomu úhlu, pravda, povolí, ale neobejde se to bez krkolomného hmatu, při němž mám pušku zapřenou v klíně, pažbu tlačím dlaní dolu a pušku za předpažbí nahoru.

Ale to je jednak nedůstojná prasárna a i potom to jde dost ztuha. :lol:



tom955i
Příspěvky: 52

Příspěvek#4 » čtv 24. čer 2010, 21:52

ahoj,ja bejt tebou tak se nato vys..u,protoze ,kdyz to zbrousis tak se ti ta sklopka bude kejvat a to je podle me horsi,kdyz to budes zavirat a otvirat tak se ti to po nake dobe usadi a pujde to lepe ,dej tomu cas a nebo si kup jinou lepsi kvalitnejsi pazbu ,treba zde http://www.sa58.cz

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#5 » čtv 24. čer 2010, 22:24

můžu tě uklidnit, mám sklopku od arsenalu cca 3 roky a jde z tuha taky (ono na to taky používají kloub z originál sklopky :D ) jednou za čas do toho stříknu něco na promazání, trochu se to zlepší, ale jinak do toho nevrtám, aby to nedopadlo jak píše Tom, že se to bude viklat. po pravdě řečeno, zase tak moc často už to nezavírám, vzhledem k tomu že jsem koupil futrál, kam se vejde s rozevřenou sklopkou. takže buď si na to zvyknout (občas promazat, časem to i malinko povolí) nebo koupit něco jiného.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 24. čer 2010, 23:24

Je to celkem normál; to co říká Golem mi většinou pomáhá. Mám radši složitější zavíraní a pevnou sklopku ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » pát 25. čer 2010, 00:26

Nechci byt skarohlidem, ale sklopka u osmapadesatky je pekne zmrvena zalezitost, i kdyz jinak to je velmi dobra zbran. Proto mam sklopku na AKacku, kdezto 58cku s padlem (vlastne tu jsem uz prodal, ale to neni podstatne).

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 25. čer 2010, 17:00

Jak jí máš dlouho? Když sem jí koupil, tak sem sní taky nemohl pohnout. Drobet oleje, párkrát zacvičit a je ok. Jediný, co mě trápí je, že se neustále povoluje šroub, který jí drží k tělu zbraně. Ale to je asi problém u všech.?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 26. čer 2010, 18:15

Zakápni loctitem nebo nějakou barvou.



Taylor
Příspěvky: 11

Příspěvek#10 » pon 18. říj 2010, 09:31

Chci se zeptat jestli je možné pořídit CZ 858 se sklopkou ( nebo i bez, to je jedno ) pokud vlastním ZP skupiny C , v zákoně o zbraních všechno nasvědčuje tomu , že ano ,ale raději se ptám pokud s tím má někdo nějakou zkušenost. Děkuji.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » pon 18. říj 2010, 10:06

Jasně, bez problému. Jen jako důvod do nákupky uvedeš "lov".

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 18. říj 2010, 10:09

Na skupinu zp 'C' můžeš vlastnit zbraně kategotie 'B' a 'C' ale kdyby si chtěl 58čku použít na lov, tak by sis musel pořídit zásobník na 3 náboje. Zajímavá lovecká úprava: http://eshop.zbrojovkaholice.cz/30-samo ... a-ksk.html



Taylor
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » pon 18. říj 2010, 10:46

Chtěl bych si ji pořídit abych mohl chodit převážně na střelnici , ale případně ji mohl vzít i na lov . Takže myslíte, že by bylo lepší ji napsat jako loveckou zbraň a na lov vzít 3 raný zásobník místo 30 raného?

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 18. říj 2010, 10:59

Nevím, jak by na tebe ostatní myslivci koukali,(asi jak na vraha) když bys tam přišel s naládovaným 30 raným zásobníkem :D Nevím, jak probíhá lov u Vás, ale když si myslivec aspoň vystřelí, tak je to pro něj svátek a krabička nábojů mu vydrží několik let. Krom toho, nutnost použití 3 nábojového zásobníku u samonabíjecích je popsán v zákoně(jestli se nepletu) Možná by ti dovolili použít 30, když bys nabil jen 3 náboje.



Taylor
Příspěvky: 11

Příspěvek#15 » pon 18. říj 2010, 11:08

Samozřejmě se s tím nechci moc ukazovat v myslivecké společnosti , vím že to nevidí moc rádi, jsem tomu svědkem a dokonce i vyhoštění z naháňky ( což mi přijde nesmysl , protože každý má niný vkus na zbraně a pokud zbraň splňuje všechny normy tak proč ne). Jinak jsem ani neuvažoval o tom že bych si vzal 30 ranný zásobník mezi myslivce :) , šlo mi jen o to když budu mít 858 napsanou na kategorii C ( jejíž nábojová schránka nesmí pojmout více jak 3 patrony - tuším že v zákoně to takhle je), tak se nic nezmění pokud dám 30 ranný zásobník a zbraň se v tu chvíli stává kategorií B.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Seznam.cz a 16 hostů