CZ 858

Samonabíjecí pušky


CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#556 » sob 3. srp 2019, 10:20

našel jsem video :) ale nevím jestli ti nějak pomůže mělo by to jít lehce odmontovat
https://youtu.be/HLmDSdx_GPY?t=269



Prcek
Příspěvky: 296

Příspěvek#557 » sob 3. srp 2019, 10:59

Dík, toto video jsem snad jediné neviděl :-) Ale zkoušeli jsme to dva, jeden držel, druhý vysportovaný mladík rval šroubovák a nic :roll: Kamarád mi říkal, že měl kosu ve svěráku a rval to obrovským šroubovákem, než šroub povolil. Vypadá to, že co kus, to jiná síla ;)



jamesek
Příspěvky: 48

Příspěvek#558 » sob 3. srp 2019, 11:48

Jojo, jde to, ale dře to. Bušil jsem do toho chvilku kladivem. Nevím, jestli je to standartně nečím zakáplé popřípadě jen lak, nicméně to po důkladmém obouchání povolilo. Pak svěrák, přibroušené tčko na okna a šlo to. Potřeboval jsem tam dostat ten prodlužovací mezikus.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#559 » sob 3. srp 2019, 12:04

Prcek: Tomu se říká kvalitně přišroubované :)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#560 » sob 3. srp 2019, 13:48

Povoleni sklopky je opruz, ale staci vhodny sroubovak a dalsi tyc jako paka
Sklopku pak prisroubuj sroubem s imbusem, napr. GE je prodava



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#561 » sob 3. srp 2019, 14:20

Mac.42 píše:naopak, kromě CSA jsou to všechno překopávky ze samočinné


Žádné naopak, zbraně CZ858 jsou puška samonabíjecí takže nemluv hlouposti, zbraně takto již vyrobené jsou vedeny v CUZZS jako pušky samonabíjecí.

Takže pokud jsou ty zbraně nově vyrobeny jako puška samonabíjecí, registr už je tak vede - takže nestraš nesmyslama, co se týče tvého vychvalování CSA on to taky není žádný poklad, proto jich je plno po bazarech a měl by sis koupit nebo vyzkoušet jinou zbraň než CSA, Oni ty původní naše SA 58 měli hodně kvalitní hlavně a to z hodně kvalitní oceli Poldi Kladno která se s LW v kvalitě materiálu rovná, což ti řekne každý puškař. jsou SA58 co mají vystříleno hodně přes 30 000 a hlaveň stále v pohodě sic byla výměna závory, úderníku a podobně. Chlapi co s tím byly na vojně s tím taky dělaly psí kusy a o čištění nemluvě a ty 58čky pořád drží a jak řekl WALT i ta povrchovka oproti cz 858 bylo o 100% lepší.
nebo jak tu někdo mele že ----- To že se tu dokolečka opakujou legendy o novovýrobě na tom nic nezmění ----- taky není pravda a jak jsem psala jsou to zbraně nově vyrobené ač z použitých dílů ale již nově jako Puška samonabíjecí. Vyvraceči co tu budou mlít nesmysli ať optají na PČR kde jim to potvrdí a vysvětlí hlavně aby zde jiné neuváděly v nesmysli. Někdy se i divým co zde někteří melou za nesmysli a trvdošíně si stojí za nesmysli. Píšou tu jací sou střelci, kolik toho maj nastříleno ale spíš tak pusou protože 24 hodin jsou tady u PC a melou bludy. Dala jsem se sem že si popovídám o zbraních ale nějak není s kým když je tu 90% střelců co zná zbraně je z počítačových her, z filmů a nebo si někde přečet něco od dalšího co šíří bludy.

Ve skladech máme těhle SA58 plno co jsou pro AZ a fungujou hromadu let bez závad.
Jinak k povolení sklopné pažby, zbrojíř mi říkal že se po dotažení SP kleplo důlčikem mezi šroub a rám a tím ze zamezilo povolení, proto to jde ztuha. Nejsem zastánce SA 58 nebo CZ858 a podobnejch, ale točí mě nesmysli chytrolínů ........

Takže raději opouštím tento web a budu jinde kde sou opravdu střelci ne kluci z airsoftu..............



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#562 » sob 3. srp 2019, 14:42

LenkaMa: Nebyl bych zase tak kritickej, myslim že tady většina diskutujících nejsou "airsofťáci" a upřímně, ani "kluci" už asi většinou taky ne :)

Ohledně tý předělávky/nepředělávky CZ858 Tactical - tam jde o vzácný případ kdy pravda je tak nějak obojí. Technicky je to opravdu upravená SA 58 a dá se tedy nazvat předělávkou (ikdyž tovární), právně jde ale o novou zbraň vzniklou jako "Puška Samonabíjecí".

Já osobně mám CZ858 Tactical (nedlouho) a vždycky když jí rozeberu tak mě překvapí 2 věci - když bych nevěděl že jde technicky vzato o repas (krom některých dílů), nepoznal bych to. Fakt asi jen ležela ve skladu.

A druhá věc je kvalita zpracování. Ta je opravdu hodně vysoko a pokud si uvědomím, že většina dílů je pravděpodobně ze 60. let, je to o to zajímavější. Jen teda krom jedný části kde soudruhům asi ujela fréza a je tam rýha.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#563 » sob 3. srp 2019, 15:03

Obe moje CZ 858 mely novy fostat, to pak zbran vypada nepouzita. Z toho vychazeji pohadky o uplne nove 58me. Par zasobniku trosku intenzivnejsi strelby a na hlavni se lak skvaril a delal puchyrky - to ke kvalite laku.
Sniper pusku z toho nikdo soudny delat nebude a na beznou zabavu plne dostacuji pouzite zbrane, zas tolik ofenziv za sebou nemaji.
Pusky od CSA jsem mel dve, obe lauf 190mm v .223 Rem. Prvni mela nedostatecne zakalene telo, v ramci reklamace jsem dostal novou, ta uz mela chromovany lauf od LW.
Nevim jak ostatni modely CSA, ale muj kratas je mlsny, potrebuje naslapanejsi naboje.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#564 » sob 3. srp 2019, 15:37

ToF - jo já vím přeci že je to z použitých dílů původních SA58 ale díly jsou ofrézované, přelakované a upravené na samonabíjecí , ale divím se spíš tomu jak tu někdo dokola mele že je to předělávka která po implementaci bude zakázaná. Je to prostě vyrobené na základě SA 58 a tedy i změněn název a kategorizace zbraně je jako nově a už z výroby vyrobená puška samonabíjecí.
co se týče CSA Walt to napsal přesně jak to je, někdo tu dokola vyhlašuje jako nej pušku CSA ale já i kolegové s tím měli závady, je to puška jako každá jiná jen cenou trochu přemrštěná ......

Jinak jal psal ToF kvalita sa58 je opravdu hodně vysoká, sic se najde nějaká ta rýha ale funguje spolehlivě třeba oproti CSA. Walt i napsal že jeho zbraň je mlsná :) a to můžu potvrdit všechny druhy střeliva to nevezme oproti SA58 která vezme vše a přesnost je stejná ......

ToF co se týče že tu nejsou všichni airsoft :) ono když narazíš na některých forech třeba meleme páté..... a chvilku čteš názory některých tak ti zatrne jak někdo s takovým myšlením může vlastnit ZP. Ale není to jen tom vláknu je to i v jiných, vezmi si že tohle nečtou jen střelci ale i jiní a jednou díky tomu to dopadne na všechny až se nějaký redaktor bulvárního článku zmíní o tom jací jsou střelci inteligenti ---- omlouvám se za OT

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#565 » sob 3. srp 2019, 15:59

Cena CSA neni premrstena, odpovida nove zbrani
Neslysel jsem na CSA stiznosti, ale ja chtel kratasa a ten mi se slabsi munici zavadi
edit
V soucasnosti je mnohem lepsi reseni kratke pusky vzit AKS74U, ale pred sesti lety nebyla jina moznost
Do kratasa jsem uz nasypal tolik, ze si ho necham taky



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#566 » sob 3. srp 2019, 16:07

No pokud se na fungl nové zbrani při větší palbě začne škvařit barva oproti klasické SA58 je za mě předražená a pokud je vybíravá na střelivo - asi tam taky něco nebude v nej pořádku i když třeba SVD 63 Norinco dělá to samé to nepapá GECO kdežto originál Rus SVD 63 sebere vše a nezavadi - takže někde soudruzi udělaly chybu :o :shock: :shock: :roll:

Jinak CSA na bazarech je jich pár a co sem viděla na střelnici, je jim líto co zato daly když si střelili z klasické SA58čky ,z SA 58 na 50m to byl hodně pěkný soustřel ;)

Jako kraťas je pro mě fajn M92, nej volba co se do účinnosti střelby týče 8-)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#567 » sob 3. srp 2019, 16:12

Lak se skvaril na CZ858, ne na CSA
Mlsnost je dan za kratkou hlaven, co jsem slysel ani AR15 na tom neni o moc lip
Presnost je dobra, nestezuju si



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#568 » sob 3. srp 2019, 16:30

Mě na CSA hlaveň, jinak máš pravdu že povrchovka CZ858 je hrozná. Nejlepší je jak už tu někdo říkal původní lak, ten drží.

Po pálení laku na CSA mi to náš zbrojíř za tepla sjel pod olejem ocelovou vlnou 000 a teď, když někdy něco dělám podobně, ono to krásně splyne a časem už není takové.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#569 » sob 3. srp 2019, 16:38

Z kratasu nestrilim tak divoce jako sveho casu levne samopalaky z CZ858, lak je bez znamky zmeny
Zkus Cerakote od Lazara



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#570 » sob 3. srp 2019, 18:55

OK, takže to zkusím vysvětlit jednodušeji.

Vezmu starý auto - udělám GO motoru, povyměňuju zteřelý gumový díly, natahám elektriku, komplet novej lak a chromovaný díly. Na konci mám parádní kousek, za kterým se každej ohlídne - je novej? Néééééé, je renovovanej.

Vezmu starej barák - omlátím omítky, vyměním okna, vytrhám střeva, natahám nově kabely, trubky, zateplím fasádu i střechu a po nastěhováním mám novej barák? Néééééé, je rekonstruovanej.

A do třetice vezmu starou samočinnou flintu - po rozebrání vyměním všechny opotřebený vnitřnosti, ty dobrý nechám, provedu kastraci na samonabíječku a když budu potřebovat schovat odfrézovaný raznice VOZ, tak udělám i novou povrchovku, aby měl zákazník dobrej pocit - mám na konci novou pušku? No někteří tomu evidentně stále věří.
My ostatní chápeme, že někde se ty flinty prostě vykastrovat musely kvůli naší legislativě a v registru se objevily už jako samonabíjecí, což na jejich původu ovšem nic nemění. Mě osobně to nevadí a jsem rád, že je ta možnost si ji vůbec pořídit - licenci nemám a výjimku je u nás dost obtížný získat, nehledě na nutnost podstatně složitějšího zabezpečení Áčkový plnotučný SA58.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů