Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#31 » stř 28. bře 2018, 20:33

Co se týče ceny, dlouhodobě se mluví o ekvivalentu dvou tisíc dolarů.. To je při současnym kurzu něco málo přes 41 tisíc. Zas tak optimistický bych nebyl, ale těch 45-50k by to být mohlo. Otázka je, kdy...



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#32 » čtv 29. bře 2018, 19:08

Otazka spis je jestli to za ty penize stoji...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#33 » úte 3. dub 2018, 07:28

B1 ne, ale co jsem měl možnost zkusit B2, tak bych řekl, že uvedená cena je adekvátní vzhledem k cenám konkurence... Ale víc bych za to asi už nedal, to už bych šel do něčeho jiného.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#34 » čtv 26. dub 2018, 19:09

Několik zajímavých informací ohledně Brenů... Civilní verze dvojkovýho Brenu je v podstatě hotová a připravená pro distribuci, zbrojovka ale čeká na to, jak to nakonec dopadne s novým zákonem. Oficiálně by se měly na trh dostat v 2. polovině letošního roku, reálný jsou spíš poslední dva měsíce (optimistický odhad). Jako první se na trh dostanou primárně 7,62 varianty, 5,56 bude z počátku minimum (jestli vůbec).

Jinak prý zbrojovka chystá výraznou slevovou akci na Bren 1. Měla by se spustit někdy v průběhu května a jedničkovej Bren by se měl dostat na cenovou úroveň Škorpionu (resp. něco málo nad, +-30k). Slevy se prej budou vztahovat i na nějaký to příslušenství...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » pát 27. dub 2018, 14:15

Vlákno na BREN 1 nebo CZ805 jsem tady nenašel. Tedy - z Brenu 1 jsem nestřílel. Každý na něj plive. Co je na něm špatně, prosím?
Když se chystají ty slevy o kterých píše DoM...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#36 » pát 27. dub 2018, 15:09

Já měl možnost poznat oboje a rozdíl je asi jako známé přirovnání nebe a dudy.
B1 neohrabaná, těžká kráva, ale přesná to jo. Řekl bych prakticky nedodělek-prototyp, ze kterého vzešel finál, tedy B2.
Pravděpodobně potřebuje CZUB uvolnit sklady, ono ta puška (B1) moc uplatnění ani v civilu mít nebude. Možná na mířenku.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#37 » pát 27. dub 2018, 15:56

Indian píše:Vlákno na BREN 1 nebo CZ805 jsem tady nenašel. Tedy - z Brenu 1 jsem nestřílel. Každý na něj plive. Co je na něm špatně, prosím?
Když se chystají ty slevy o kterých píše DoM...


Jestli máš zhruba 3 hodiny času a dostatek trpělivosti, na vedlejším fóru je o Brenu 1 popsáno přes 90 stránek... Když pominu jeho (kontroverzníú nasazení v armádě, plivalo se především na technickou (ne)kvalitu a problémy v konstrukci, a pak hlavně na cenu. Civilní verze stály z počátku zhruba 100 litrů, pak cena spadla na nějakých 45, což se lidem pořád moc nelíbilo. Pokud teď bude za 30, tak si myslím, že si to svý kupce najde. Otázka bude, v jaký to zbrojovka nabídne konfiguraci, protože některý doplňky jsou v podstatně nutnost (například převodová šachta na AR15 zásobníky, která stojí přes 2 litry a jestli si to dobře pamatuju, její výměna není jen tak).



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#38 » sob 28. dub 2018, 11:51

Vazne by ma zaujimalo na co akoze cakaju. Ich jediny realny problem by mal byt velkost zasobnikov a mozno sklopna pazba podla dlzky hlavne nie? Prerabka zo samocinnej to nieje takze realne sa ich nedotkne nic ine. Jedine co robia je to,ze ma nutia kupit v tej akcii brena 1 a cakat na dvojku v 5.56 a kupit potom zase. Co je vlastne dobra taktika :D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#39 » ned 29. dub 2018, 09:41

Kdyby to dali na trh zároveň, tak hádám, že B1 si nekoupí nikdo. :D

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#40 » stř 9. kvě 2018, 15:53

Je to trochu OT, ale od 1. 5. jsou k dispozici slevy na Bren 1 a příslušenství. Viz web CZUB, sekce podniková prodejna Praha, dokument Slevy 2018. Všechny varianty jsou za 33k, 20% sleva je i na vybrané příslušenství. Prý je to do 'vyprodání zásob'.

Co se týče dostupnosti Brenu 2, na té se od posledně nic nezměnilo – konec roku, začátek příštího. První 7,62; 5,56 později.



Turban
Příspěvky: 14

Příspěvek#41 » stř 9. kvě 2018, 22:26

Uz cakam na predchádzajuci suhlas zo slovenska a idem si po bren aj p10c. Dufam,ze ta konverzia na ar 15 zasobniky nieje prilis zlozita :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#42 » čtv 5. črc 2018, 19:21

To: DoM: můžu, prosím dostat link na tĕch 90 nebo kolik stránek o CZ805 / BREN 1 ?
Hledal jsem a našel 1 stránku o CZ805.
Opravdu mně zajímá, jestli je to opravdu shit a nebo jen velmi častá obecná averze vůči CZUB.



Medicinbal
Příspěvky: 56

Příspěvek#43 » pát 6. črc 2018, 06:40

Zde "first look" na Bren 2 v automaticke verzi z USA.
https://youtu.be/tQHzwc_fBFs



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#44 » pát 6. črc 2018, 17:47

Tak skagerak mi poslal link na 92 stran o BREN 1 a 2... Moc děkuji.
Potvrdilo se mi do jisté míry to, že řada přispěvatelů do diskuse ten kvér ani nedržela v ruce... A další pak cituji "povídal mi známý "... A potom jsou tam lidí, co s tím stříleli. A ti to nehodnotí až tak katastrofálně.
Asi to není (bren1) ideální. Ale já se s tím nechystám do války, ale na střelnici, kde dám tak 100 až 200 a jdu domů. A pokud bude cca za 30 k mání, tak je to polovina ceny slušné AR15. A spolehlivější než levná AR15 do 30 tis.
Ovšem pokud BREN2 začne jako 7,62x39, tak bude pro mne zajímavější. Cena nábojů...
Podotýkám, že nejsem propagátor CZUB. Pistoli mám od HK.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#45 » pát 6. črc 2018, 18:18

Ještě bych dodal, nemá někdo z přispívajících kritiků ten blbej kvér na prodej? Momentálně jsem našel nový za cca 38. Takže po slevě na mírně ojetém bych mohl mít zájem... :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 13 hostů