Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#226 » ned 14. dub 2019, 09:26

Možná, nahrál jsem video s Brenem 2 a AK, jen telefonem takže nic směrodatnýho, ale u AK vidím jen malý záblesk z hlavně. Nicméně z pohledu střelce jsem na Brenu 2 v tom pološeru žádný záblesky stejně neviděl. Měl jsem sebou Mepro M21.

To viklání pažby jsem občas vnímal i při střelbě a přijde mi to fakt moc (https://www.youtube.com/watch?v=s2pHqszBaTY). A stejně se mi mnohem víc líbí s těma klasickýma AR pažbama se kterýma se prodává v USA. Jenom to vypadá, že ten adaptér na AR trubku se prodává jen tama dostat ho sem bude opruz...



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#227 » ned 14. dub 2019, 15:47

I sklopny adapter na ar pazby maji v czub hotovej, jen z nejakyho duvodu ho nemaj ani v nabidce jako tuningovy dil...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#228 » ned 14. dub 2019, 17:17

Aha, díky za info, tak to zajdu do prodejny a budu se ho dožadovat :)



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#229 » ned 14. dub 2019, 18:05

No myslim ze ani v podnikovce o tom nebudou vubec vedet...



t.dudis
Příspěvky: 39

Příspěvek#230 » ned 14. dub 2019, 18:49

Dejte pak sem info prosím, jestli budete někdo zjišťovat ten sklopný adaptér na AR pažbu, mám Brena 2 taky v merku, tak by mě to zajímalo :) Dík.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#231 » ned 14. dub 2019, 20:55

V podnikovce maji radu veci, ktere nejsou na webu, takze bych tu moznost nezatracoval...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#232 » pon 15. dub 2019, 13:49

V Opletalce mi řekli, že jestli se mi nelíbí pažba, můžu tam dát pažbu z verze .308 (BR) že je robustnější (ale zase je to vysouvací plast na plastu jestli se koukám dobře), ta by měla bejt dostupná do 2-3 měsíců, a ten AR adaptér srpen-září. Jejich odhad.

Nevíte jaký mají v CZ inovační cykly? Jestli když se člověk teď koupí pušku, tak by za půl roku na podzim nepřišli s nějak vylepšenou verzí...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#233 » úte 7. kvě 2019, 10:13

Nedalo mi to a zkusil jsem kontaktovat CZ přes web ohledně toho adaptéru, a odpověď přišla z podnikovky v UB:

"Ano již jsme stejný dotaz měli od více zákazníků. Ale prozatím máme pouze info od našich PM že se na uvedeném adapteru pro pažby pracuje".

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#234 » úte 7. kvě 2019, 17:57

Tak jsem si z Bren 2 dnes poprvé zastřílel. Na vojenské střelnici, mířenka 100 metrů vleže bez opory. Nástřel 3 rány a pak 10 do závodu. Potom mimo závod kombinace pistole a pušky (opět Bren 2), tentokrát za pohybu (za chůze). Jednalo se o vojenské pušky.
První dojmy - pozitivní. Střelba probíhala vždy s dioptrem (tedy pouze mechanická mířidla). Z Brena 2 jsem střílel poprvé, ale s dioptrickými mířidly už zkušenost mám, takže já s nimi problém neměl (na rozdíl od střeleckých kolegů bez zkušeností s tímto typem mířidel).
Mohu potvrdil zmiňovaný "vakl" při vytažené pažbě. Nebyl sice nijak velký, ale byl. Přesto však mířená střelba probíhala v pohodě, soustředil jsem se na míření a spouštění a na nějaký "vakl" jsem si ani nevzpomněl :D
89 bodů ze 100 možných na 100 metrech sice není nijak moc, po vystřílení více ran bych určitě dosáhl lepších výsledků, ale i tak můžu říct, že se mi z něj střílelo velmi dobře. Tři nástřelné jsem střílel s opřeným zásobníkem o zem a bez závady. Dalších 10 jsem střílel tak, že jsem pušku držel za zásobník, který jsem tentokrát opíral o zem jen lehce a také bez závad. Na rozdíl od vedle ležícího kolegy, který si zbraň prý také opíral zbraň zásobníkem o zem. Ale asi plnou váhou, protože z 10 ran měl 3 závady. Nutno podotknout, že jsme byli po "nástřelných" upozorněni, aby jsme pušky neopírali zásobníkem o zem, že by mohlo docházet k závadám. Když jsem se podíval na spodní hranu zásobníku zjistil jsem, že jsou to "emerické" plecháče. Nicméně ten střelecký kolega byl však jediný, kdo měl se zbraní takovýto problém. Ti, co stříleli po něm s touto samou zbraní takový problém už neměli.
Co se týče strelby za pohybu (chůze), tak musím uznat, že se mi s ní střílelo dobře. Byl jsem s ní spokojen.
Jednu věc bych však vytkl. A to přepínač střelby. Všiml jsem si, že ne jednomu střelci se povedlo při "mířence" nechtěně přepnout na dávku. Podle mne je ta přepínací páka malá na tak krátký chod. Člověk, který na to není zvyklý s tím bude mít problém. V tomto směru považuji páku přepínače režimu střelby dobře vymyšlený u Sa 58, kde to bylo hned jasné a "čitelné" i poslepu. U Brena 2 už si člověk musí dávat větší pozor.
Celkově hodnotím Bren 2 za dobrou pušku, že které se dobře střílí. I ti, pro které byla určena si ji pochvalovali. Bude-li možnost, velmi rád si z této pušky zas zastřílím ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#235 » úte 7. kvě 2019, 19:50

Me ARko opreny o zasobnik strili normalne s PMagama gen 3 asi jako kazdy ARko.... Takze jestli to Bren nedava tak to je teda hodne chaby a trapny



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#236 » úte 7. kvě 2019, 21:24

morho píše:V Opletalce mi řekli, že jestli se mi nelíbí pažba, můžu tam dát pažbu z verze .308 (BR) že je robustnější (ale zase je to vysouvací plast na plastu jestli se koukám dobře), ta by měla bejt dostupná do 2-3 měsíců, a ten AR adaptér srpen-září. Jejich odhad.

Nevíte jaký mají v CZ inovační cykly? Jestli když se člověk teď koupí pušku, tak by za půl roku na podzim nepřišli s nějak vylepšenou verzí...

Také by mě zajímalo, jestli se nsetane, že koupím pušku a za pár měsíců představí nějaký upgrade... Tuší toto někdo?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#237 » stř 8. kvě 2019, 17:47

Int1m1thy píše:Me ARko opreny o zasobnik strili ....

Hele, nevím, co je na tom až tolik pravdy s těma závadama s opřeným zásobníkem. Jak jsem psal - já jsem si pušku opíral o zásobník, pak jen částečně a naprosto bez problémů. A osobně si myslím, že i tak jsem nebyl sám, určitě to někdo praktikoval stejně. Nicméně jaké a proč měl ty problémy střelecký kolega nevím, popravdě ikdyž jsem ležel vedle něho, na něj jsem se ani jednou nepodíval, soustředil jsem se na svůj výkon, takže ani netuším, v čem přesně ty jeho závady spočívaly. Jen jsem slyšel: "závada".... Periferně jsem si všiml, že tam něco řešil s obsluhou. Já se věnoval výhradně své střelbě (užíval jsem si mířenku z Brena 2 :D ). A ani nikdo jiný a to i po něm takové problémy neměl. Nevím, jestli dělal něco blbě, špatně zasunul zásobník, nebo měl třeba jen blbý zásobník ..... Ikdyž i já jsem si všiml, že můj zásobník s 10-ti náboji (soutěžní) byl na spodní straně mírně deformován, ale na funkci to nemělo vliv. Vše u mě i ostatních (krom toho kolegy) fungovalo bezproblémově.



michal5555
Příspěvky: 16

Příspěvek#238 » čtv 9. kvě 2019, 06:03

S oprenym zásobníkem na 30 naboju(plastovým)
jsem taky střílel a žádná závada. V sede na 100 metru na pistolovy terč 50 m. a z 10 ran 8 do černého.Ve stoje na 100m pak z 50 ran 42 do terce. Pokud něčím tahle zbraň trpí, rozhodně to není presnost. Jak jsem už psal vakl na pazbe je, ale při střelbě to nevnimam. Strileno 7,62x39 přes dioptr.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#239 » pát 10. kvě 2019, 22:37

Nasadili jste mi brouka do hlavy, tak jsem schválně dneska vyzkoušel všelijak při střelbě opírat o zásobník (7.62x39), bylo to bez závad.
Zase jsem se ale utvrdil v tom, že počkám až bude dostupný ten adaptér AR pažby, originál pažba fakt nestojí za nic.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#240 » sob 11. kvě 2019, 10:21

Obecně se nedoporučuje při střelbě opírat zbraň o zásobník. Nejen u Bren 2...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti