Bren 2

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#136 » pát 23. lis 2018, 14:24

zajmavy, na americkejch strankach to vsude uvadi na obe, u nas je vsude .223...



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#137 » pát 23. lis 2018, 15:27

v návodu na použití píšou dvě ráže 5,56x45 NATO (.223) a 7,62x39. Podle návodu s bude dělat konverzní kit, který umožní změnu ráže zbraně. Návod na výměnu hlavně má být součástí kitu.



Jirka.V.ml
Příspěvky: 14

Příspěvek#138 » pát 23. lis 2018, 17:16

to expres: Jaké vlastnosti a schopnosti jsi přesně čekal? A mohl bys mi říct kteří profíci ho raději nepoužívají a proč? Díky.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#139 » pát 23. lis 2018, 23:34

Naštuduj si niečo o tom vietname.
A kde to nato ustupuje od 5,56? že pár desaťročí hľadá niečo lepšie a zatiaľ nič nenachádza? veď to je snáď ok, že nestoja na mieste, ale fakt je, že stále nič lepšie resp. univerzálnejšie nemajú.
Špeciáli samozrejme experimentujú s kde čím ala 300blk, 6,5....
vojenská 5,56 perforuje oceľový plech hrubý pár mm ešte aj za 500 metrami, tak ja neviem.
osobne mám radšej platformu ar ako bren, aj zmena ráží je v tom prípade relatívne jednoduchá, kedy práve z 223 preskočiť na "mestskú" ráž 300blk je extrémne jednoduché len výmenou upperu. dizajn brenu mi moc nesedí, na druhej strane cz to umiestniť na trh dokáže;-)



expres píše:
Int1m1thy píše:expres: stezovali si na to, protoze v afghanistanu se strili na trochu jiny vzdalenosti, porad tu pises mesto, ale bylo to naprosto naopak :D
dale ukaz mi vestu, ktera odola puskovy razi...

Jirka.V.ml: taky ty pusky nikdo nekupuju az na par lidi :D


Ano i ne. Vetsina stiznosti je na delsi strelbu, ale je dost komentaru/clanku atd. Kde vojaci priznavaji ze prubojnost je nedostacujici. Ve videu dokumntu popis od nekoho ze specialu ze za hlinenou zdi se jim protivnik schova, ale oni ne. Stejne jako vstup do budov pres blbe drevene dvere. Ja tam neslouzim, jen cituji zkusenosti tech co tam sou. O vietnamu a zkusenostech/svedectvi k M16 je taky fura vs AK. Nehanim 223 ale nechapu kdyz od toho ustupuje NATO a hleda jinou razi, proc se porad tolik lidi ohani tim jak je to super moderni strelivo. A hanit 7,62 je dle me blbost. Zvlast ted kdy si uplatneni najde. Vedou se asymetricke boje, kde klicova jsou mesta.
Subjektivni nazor amatera. Stejne jako na Bren. Verim vic profikum co to nechvali. A ani pro me neni dost dobre vyuzitelna M14 a ani Bren. Nemam strelecke schopnosti ty zbrane vytezit.



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#140 » sob 24. lis 2018, 00:19

Kolegové,
jak jste doporučovali, vyzkoušel jsem si obě ráže a byl jsem zvědav na rozdíl.
Předem zdůrazňuji, že vše, co tady píšu, je jen moje subjektivní hodnocení.

Konstrukčně se oba liší snad jen ráží. Střílel jsem s oporou a ve stoje bez opory na 40m. Terč "nekrytě ležící figura".
7,62 je silnější náboj a pocitově to můžu přirovnat k sapru. B2MS .223Rem mi proti tomu připadal, jako kdybych střílel ze vzduchovky (ze sapíku mám odstříleno mnoho, AR15 jen asi 100 - 150...co jsem měl půjčeno).

B2MS .223Rem byla osazena kolimátorem a to jsem nevylezl z desítky. B2MS 7,62x39 byla pouze s klasickými mířidly a to jsem nevylezl z osmičky. Střílel jsem sérii tří nábojů střídavě z obou ráží. Celkem po 50 nábojích. Spoušť se mi pocitově zdála stejně tvrdá u obou. Hlučnost asi moc neposoudím, ale ve sluchátkách mi přišla maličko větší u 7,62. Držení zbraně v pohodě. Pažbička má vyměnitelné hřbety rukojeti. Někomu možná budou chybět rejly ve předu jak je mněl B1, nebo B2. Ramenní opěrka je skládací, takový standard.

Pak jsem si ještě podiskutoval s prodejcem. Předvedl mi rozborku (zavzpomínal jsem si, jak rozborka i sborka sapíku se zavázanýma očima byl mezi záklaďáky standard). Toto lego bych teda po slepu nedal.
Obě ráže jsou zatím v prodeji pouze s 11" hlavní. 14" prý bude v létě a o 16 nic neříkal.

Diskuse ohledně používání ráže, co se týče ceny, s výhledem na deset let je vaření z křišťálové koule. Pár známých z AČR z akvizic mi řekli, že dnes se prý prodávají skladové zásoby 7,62 ze států, které přešli na 5,56x45. Nicméně 7,62 se i dnes pořád vyrábí a kdyby měla být výroba v ČR ukončena, tak by to nebylo zítra, ale ve chvíli, kdy AČR přezbrojila na Breny.

Závěrem:
B2MS se mi líbí. Budu patriot a podpořím český obranný průmysl. Teď mám už jen dva úkoly k řešení.
1. sehnat kámoše pro koupi se slevou pro ozbrojené složky;
2. do léta se rozhodnout jestli 7,62x39, nebo .223Rem...už dnes je to pro mne těžké, ale v jednom mám již jasno: chci 14" hlaveň.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#141 » sob 24. lis 2018, 02:59

To je krasny ze ses patriot ale vis kam ty prachy jdou doufam... mel sem stejnej pocit jako ty drive, kosa vs ar15... bylo to jako prechod z kanonu na vzduchovku, v tu chvili sem si rek ze kosa neni nic pro me a ze musim mit ar15, proto za me bych sel do 223 kdyz uz teda chces za to dat ty ukrutny prachy... ale kazdej ma jiny financni moznosti... zvuk hodnotim tak ze 7.62 je bum, 223 bez brzdy je prask, g36 prazsky zasahovky je hvizd :D a snad je to vazne komorovany na 5.56, raily si muzes koupit ne?

Jo a kdyz ses patriot a chces podporit domaci zbrojni prumysl tak proc si nekoupis V-AR a nepodporis pana Vosatku, kterej ty prachy neposila do danovych raju buh vi komu... navic je to radove kvalitativnejsi zbran, cenove vyhodnejsi, a muzes si ji nakonfigurovat jak chces a sezenes na ni dily i ruzny veci na jeji upravu, a dat k obrazu svemu...?



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#142 » sob 24. lis 2018, 09:59

Int1m1thy píše:Jo a kdyz ses patriot a chces podporit domaci zbrojni prumysl tak proc si nekoupis V-AR a nepodporis pana Vosatku, kterej ty prachy neposila do danovych raju buh vi komu... navic je to radove kvalitativnejsi zbran, cenove vyhodnejsi, a muzes si ji nakonfigurovat jak chces a sezenes na ni dily i ruzny veci na jeji upravu, a dat k obrazu svemu...?

Presne tohle jsem si rikal, ze napisu na koleguv prispevek...ale predbehl jsi mne - 100% souhlas! Je videt, ze marketing CZUB funguje skutecne dokonale - spousta lidi si porad mysli, jaka je to ceska tradice...a pritom stopy vedou nekam na Kypr...

Abych nebyl OT - tak jsem si z Bren 2 byl prasknout. Teda jen z .223, protoze 7,62x39 byl zrovna obsazenej. Na to, ze jsem to drzel v ruce poprve to slo, ale spoust mi prisla horsi nez u V-ARky, taky celkovy vyvazeni mi nejak nesedlo. Stejne tak mi moc nesedi ergonomie...asi jsem moc zvyklej na V-ARku, nebo nevim. Kazdopadne ale rozhodne jinej level nez Bren 1, coz je fakt hruza.

to Tom1:

Jak pise kolega vyse - udelej si poradnej research a domluv si vypujceni a zkousku V-ARky, abys mel srovnani. Uz jen kdyz se podivas na nabidku delky hlavni...nabidka z Brodu pro Bren 2 pripomina Henryho Forda a jeho "muzete si vybrat jakoukoliv barvu auta, kdyz to bude barva cerna"...Vosatka zacina u .223 nekde u 10 palcu a konci u 24 palcu. Ale to uz bych byl moc OT, googlit jiste umis, V-ARku k ozkouseni maji v Praze urcite minimalne na PA, pripadne ji maji lidi na foru, tak by se jiste s nekym dalo domluvit...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#143 » sob 24. lis 2018, 10:30

K současným vlastníkům CZUB. 10% akcií vlastní manažeři zbrojovky, 90% akcií vlastní European Holding Company, sídlící v Opletalově ulici v Praze. Jediným majitelem všech akcií EHC je pak pan René Holeček z Frýdku Místku. ;)



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#144 » sob 24. lis 2018, 12:25

jestli se nepletu, tak CZUB daně platí v ČR takže za mne v pohodě. Spíš mne udivuje kategoricky odmítavá reakce některých lidí na Bren 2 S a to ho ještě ani pořádně neiděli. Zeptejte se kluků ze 4.brn, která je Bren 2 vyzbrojená ať se podělí o své dojmy.

Bren 2 S mám doma, při porovnání s vojenskou verzí je vidět změna na sestavě závorníku, kde chybí protihmota a "překvapivě" nejde poskládat mix dílů vojenské a civilní verze.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#145 » sob 24. lis 2018, 13:13

Baske - jsem u armády 17 let a zbraní mi prošlo rukama tisíce a Bren 2 na to cvrnkání na střelnici do papíru možná dobrá ale určitě ne do armády. Pokud ji máš skoušel jsi s tím fungovat třeba se sklopenou pažbou a hned provést palbu ? skoušel jsi ji mít osazenou, nepřevažovala tě ? atd...... My ho měly na zkoušku a veř mi jsou desítky lépe udělaných zbraní, bylo to zklamání. Je to jako z výstrojí co se fasuje kdy 75% kluků si kupuje vlastní kvalitnější věci. Myslet si můžeš co chceš ale Bren 2 si opravdu pořádně vyzkoušej, ono první nadšení z hezký zbraně rychle opadne až zjistíš co máš ale jak říkám 100 střelců 100 názorů a ten můj je jeden z nich



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#146 » sob 24. lis 2018, 13:24

@Baske Ta nemoznost namixovat dily mozna zachrani Breny po dalsim utahnovani sroubu ve zbranovych smernicich.

@CZUB Vsichni mistni hateri - proberte se. Budme, pres vsechny preslapy a specifika armadnich zakazek, RADI, ze tu mame fabriku jako CZUB a male manufaktury jako je pan Vosatka.

@Bren 2 je hezky kratas. Netahal bych to cely den u sebe jako profici na patrole... Na zahranicnich forech jsou z toho zatim uneseni.

Byl na mem Vanocnim nakupnim listu jako levnejsi varianta ke kratasu Schmeisser.

To ovsem platilo do momentu, nez se na bazaru objevil 16" Tavor 21. ;)

Taky kratas, idealne dlouha hlaven pro .223, lehce tezsi, pistovka, bullpup. :)
Strilet sub moa jako lepsi potunene AR to nebude, ale na LOS blbnuti to snad bude fungovat. Lehce off topic - cele ustroji spoustaku geissel je jiz na ceste. Akci Black Friday na Brownells se nedalo odolat.

Brenu 2 zdar - mozna nekdy v budoucnu a v razi .300 Blck...??? :)



Jirka.V.ml
Příspěvky: 14

Příspěvek#147 » sob 24. lis 2018, 14:34

to kosatka444: Sklopená pažba nebrání vyhazování nábojnic ani přístupu ke spoušti. A všechny ovládací prvky jsou na levé straně. Tak v čem by měj být problém? Dál by mě zajímalo, která puška, když bude osazená doplňky, tě nebude "převažovat"?



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#148 » sob 24. lis 2018, 14:49

to kosatka: kde sloužíš, klidně do PM, sorry, ale mám z to, že tvoje argumenty jdou trochu mimo. Máme v práci Breny 2 a nezaregistroval jsem negativní názory a to fakt necvrkáme do papíru na střelnici. Bren 2 ve full autu mne přesvědčil a tak jsem si ho koupil.
to Radim: myslíš, že hmotnost 3 kg v základu je moc?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#149 » sob 24. lis 2018, 15:32

@Baske - Psal jsem o vaze Tavoru.
Bren 2 ma v parametrech 3,1kg a to mi prijde naprosto v poradku.

Tavor mi prijde pocitove o dost tezsi, byt specifikace je jen 3,3kg. Ono to bude souviset s jinou distribuci hmotnosti. Narozdil od "klasik" je bullpup tezsi na zadek. Jinak 3,1kg jsou pro pracovni zbran teto kategorie ok. Sluzebni zbran neni zavodni odlehceny special.

Kdyz budeme gramarit, tak zapomenme na sluzebni zbrane a koukneme na odlehcene modely od A2, JP, Cobalt Kinetics, nebo Lancer.
Zadna z nich ale neni PISTOVKA.

Jedina vyrazne lehci pistova konkurence mi prijde SIG MCX. Ta bude v zakladu vyrazne lehci a nevypada vubec zle. Cena bude asi vyrazne vyssi. Dostupnost nahradnich dilu diskutabilni...



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#150 » sob 24. lis 2018, 15:45

to radim: ahá, špatně jsem pochopil text...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů