Bren 2

Samonabíjecí pušky


michal5555
Příspěvky: 16

Příspěvek#241 » čtv 16. kvě 2019, 06:05

Morho:Hele jestli ti to tak vadí, počkej. Někde na videu z Ameriky jsem tu pazbu z ar viděl. Sice se mi s tím ta puška nelíbila, ale asi to funguje.
Jednu výtku k zásobníku 7,62x39 ale mam.
Když ho náladuju všemi 30, nezacvaknu ho. Nejspíš silný pero. Dám myslím max 28ks.



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#242 » čtv 16. kvě 2019, 18:25

michal5555 píše:Morho:Hele jestli ti to tak vadí, počkej. Někde na videu z Ameriky jsem tu pazbu z ar viděl. Sice se mi s tím ta puška nelíbila, ale asi to funguje.
Jednu výtku k zásobníku 7,62x39 ale mam.
Když ho náladuju všemi 30, nezacvaknu ho. Nejspíš silný pero. Dám myslím max 28ks.

Ano, adaptér AR-15 pažby určitě existuje, v Opletalce mi to i potvrdili, že už tam i něco měli, ale očekávají, že budou zase dostupné až nejdříve v září či koncem roku. Bohužel jsou závislí na tom, co jim pustí továrna a jejich priorita je minimální... :(
JInak ta AR-15 pažba je k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=pmhNS6-Pz1M

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#243 » čtv 16. kvě 2019, 22:45

S naládováním na 30 jsem problém neměl, ale možná je to tím, že ty zásobníky na střelnici jsou už prostě nějakou dobu používaný. Na US fórech je docela častý přání aby někdo udělal lower na AK zásobníky, tak třeba se toho nějaký výrobce tam chytne (a rovnou to udělá tak, aby tam šli standardní AR gripy, když už to v CZ bůhvíproč neudělali).

Jj, taky jsem slyšel že snad koncem září by ten adaptér měl být. Co může člověk dělat než čekat, tak snad to ještě letos bude :)



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#244 » stř 29. kvě 2019, 19:57

Původně jsem chtěl Brena se 14" hlavní ve 223Rem.
Dnes jsem byl na IDETu v Brně a zastavil jsem se ve stánku zbrojovky na čumendu.
Bren2 v ráži 223Rem s 14" hlavní se pro sportovní účely nebude vyrábět.
Dělá se sice v ráži 7,62 ale to si potom nemusím kupovat Brena2.
Vystačí koupit Sa vz. 58 za desítku a za těch zbylých čtyřicet můžu mít munici na pár let.
Jsem z toho trochu v pasti. Nakupko mám a nakonec se budu muset podívat na něco jiného... ale ARko mne neoslovilo. :(



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#245 » čtv 30. kvě 2019, 06:38

V této ráži a cenové kategorii (do 60k) je výběr tak velký, že si asi vyberes, jen zkoušet a zjistit co vyhovuje i mimo okruh AR.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#246 » čtv 30. kvě 2019, 10:04

Co te na ARku neodlovilo?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#247 » čtv 30. kvě 2019, 11:14

Mnoo chce asi neco a pistem. ale i Ar pistove se dela. Treba to nevi. ????????? je tak?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#248 » čtv 30. kvě 2019, 17:41

A nevadí mu třeba vzhled AR? A to že ji má "každý"?

Taky jsem si tam dnes prohlížel ty Breny. Měli na stánku i tu verzi 14" .223 (nevypadala zle), ale pravda, neptal jsem se, jestli se prodávají i u nás. Většina produkce jde ven říkal prodejce. To samé s pažbou AR, adaptér na trhu je, ale posílá se do USA.

Vakl na pažbě je, ale je fakt drobný, žádná velká katastrofa, horší že při sklopení se nedostanu na spoušť. Prý o tom ví, ale splnili ergonomické požadavky, ve kterých tenhle detail nebyl. Oficiální odpověď na můj dotaz byla, a kolik lidí se sklopenou pažbou střílí, leda snad na pár metrů.
Tak snad to do budoucna opraví.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#249 » čtv 30. kvě 2019, 18:45

Vyhoda ARka je ze si ji kazdej muze upravit jak chce a nikdo ji nebude mit stejnou...



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#250 » čtv 30. kvě 2019, 19:15

Vážení kolegové ve zbrani, díky za reakce.
Osobně vidím ARko jako ekvivalent k Sa vz. 58. Teď mne prosím nekamenujte, je to jen můj názor...a jsem stejný fanda do střílení jako Vy všichni.

AR-15 je téměř 60 let stará koncepce stejně jako "sapík". Sapík je u nás min. 1,5x levnější než ARko...asi jen proto, že není americký. Je to pravděpodobně ta neviditelná ruka trhu...
Nicméně jsem patriot a chtěl jsem zbraň nové koncepce. Prodejci v Opletalce na konci minulého roku slibovali dvojkového Brena s 14"hlavní v létě... takže proto to sklamání...
Ale jak psal kolega Střelec: "... výběr je velký". Dívám se i dál a klidně si nechám poradit. :idea:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#251 » čtv 30. kvě 2019, 22:53

Jelikoz ses patriot tak VAR te nezaujalo? Nic jinyho tu pak nejak neni...

BREN 2, výběr pušky sem rozhodně nepatří!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#252 » pát 31. kvě 2019, 12:47

Bren 2 jsem si včera ochmatal na IDETu a docela se mi líbil. Vakl na pažbě, pokud bych tady o něm nečetl, bych asi ani nehledal, natož řešil. Nezdál se mi být podstatně velký. Podle mne není špatný. Ještě si z toho musím někde zastřílet víc než 1 zásobník, abych si taky zkusil, jak moc by se mi unavila ruka a jak by mi seděl ten úchop, který jsem zkusil na stánku ČZUB. S ohledem na to, že střelivo 7,62x39 asi není konstrukčně moc starší než 5,56 NATO nebo .223 REM, bych docela přemýšlel, jestli tu či onu ráži. Fakt je, že s hlavní 14" to stejně není snajperka bych možná přemýšlel o ceně střeliva, což je .223 vs. 7,62x39 rozdíl minimálně 2 Kč na kus. Abych si zastřílel a zablbl bez toho, abych si musel na to vzít hypotéku. Při mých zvyklostech min. 200 ks na 1 návštěvu střelnice je to rozdíl 400 Kč na 1 návštěvu. A nedávno jsem měl pozvánku na kurs puška + krátká zbraň - předpokládaná spotřeba 300 ks dlouhá, 150 ks krátká. Rozdíl v ceně "banánů" pro mou "opici" by v tom případ byl cca 600 Kč. A za to mám půlku nábojů na příští návštěvu střelnice.
Podotýkám, že na přebíjení nemám čas (sice ani moc prostory, ale hlavně ten čas).
A taky je tu možnost vzít Sa858 nebo něco takovýho. Ale člověk se rád sveze v pěknějším autě a zastřílí si z hezčí pušky...



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#253 » pát 31. kvě 2019, 14:07

Já osobně jdu do Brena 2 v ráži .223 Rem s hlavní 11", jiná se ani sehant v tuto chvíli nedá resp. nedodává v ČR pro civilní trh. Na 7,62x39 mám CZ 858 (vz. 58), na to nepotřebuji Brena. Vím, možná to není nejlepší volba, ani racionální, za ty peníze bych mohl mít suprovou AR-15... Ale mně se prostě AR-15 nelíbí, je to čistě pocitovka :-) Vím, že ani hlavneň není ideální, ale já to nechci na IPSC ale spíše na taktický trénink - tam je dlouhá hlaveň spíše negativum.
K ceně nábojů - ano, dají se koupit náboje 7,62x39 do 6 Kč, ale s korozivníma zápalkama, zasírá to celou braň, to za mě prostě do takové zbraně nepatří. Takže pro mě je relevantní stejně srovnání návojů z nové produkce a tam vychází .223 Rem snad i levněji.

Můj názor berte, prosím, s rezervou :-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#254 » pát 31. kvě 2019, 18:09

Indian píše:Ještě si z toho musím někde zastřílet víc než 1 zásobník, abych si taky zkusil, jak moc by se mi unavila ruka a jak by mi seděl ten úchop, který jsem zkusil na stánku ČZUB. S ohledem na to, že střelivo 7,62x39 asi není konstrukčně moc starší než 5,56 NATO nebo .223 REM, bych docela přemýšlel, jestli tu či onu ráži.

K pujceni je treba na Leru, pokud vim. Strilel jsem tam z nej v obou razich.
A k tomu strelivu - jak pise kolega, kdyz nevadi fakt shit z pochybnych zdroju, tak 7,62 vyjde levnejc. Ale pokud se bavime o stejne urovni streliva, tak to bude sul nul, spis 223 levnejsi.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#255 » pon 3. čer 2019, 20:16

No, tak jsem trošku mrkl na netu po cenách "ne-šitových" 7,62x39. A antonspelec má asi pravdu. Cena 7 korun docela normální. Lovecké í 30. ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 14 hostů