Bren 2

Samonabíjecí pušky

brnka

Příspěvek#256 » pát 7. čer 2019, 12:52

Koukám, že se tu bren docela chválí a dočetl jsem se i pár nesmyslů, udělám tedy svojí recenzi, s B2 mám vystřílených několik tisíc, vlastním i AR a jiné dlouhé zbraně.
Vezmu to odrážkově

Plusy:
Váha - je to dáno tenkou hlavní a malým rámem viz. mínusy
Spoušť - ta je spíše sportovní jak vojenská, v základu má malo která zbraň
Docela snadná údržba
Chování při střelbě

Mínusy:
Cena - nebudu se vyjadřovat, kolik za ní dala AČR, ale i verze MS by měla stát tak o 15k méně
Délka předpažbí - to je největší mínus zbraně, špatně se drží a špatně se vejde příslušenstí. A samozřejmě to špatně vypadá, zvlášť u 14" verze.
Nemožnost úprav, hlavně pro sportovní střelce.
Vzhled černých plastů, vypadá to divně, levně, barvy B1 se mi líbili víc.

Závady začínají po cca 300 ranách, jinak ne.

Shrnutí:

Psát, že AR je stará koncepce, to snad nemůže nikdo ani vypustit z úst, přirovnal bych to k porsche, koncepce stejná desítky let, ale tím to tak končí. Spíše bych řekl, že koncepce "krabic" ala G36, SCAR, Bren atd. je pryč, většina lidí a jednotek, co ví co potřebujou mají renomované AR. Bren 2 není špatný, ale ani hodně dobrý, spíš uspokojivý. Za tu cenu v civilu by mě nenapadlo ho koupit. Oproti B1, který by se hodil spíš do roku 1990 je to posun vpřed, to byl bohužel omyl za několik miliard.

morho

Příspěvek#257 » pát 7. čer 2019, 13:04

Jaký závady začaly po cca 300 ranách? Ráže 223 předpokládám to je..

brnka

Příspěvek#258 » pát 7. čer 2019, 14:20

myšleno tak, že závadu jsem zažil až tak po 300 ranách, ale málo, je to zpusobeno spíše špatným olejem, špatným počasím, jinak funguje dobře.

morho

Příspěvek#259 » ned 9. čer 2019, 22:08

Z tvýho popisu kdy dochází k závadám vychází B2 dost špatně. Jak špatný počasí bylo že kvůli němu docházelo k závadám? A k jakým?

Zpět na