Reálná vzdálenost střelby bez puškohledu

Samonabíjecí pušky


Storch
Příspěvky: 14

Příspěvek#31 » čtv 2. lis 2017, 15:46

Prý to držel v ruce poprvé: https://www.youtube.com/watch?v=w4tzIuhmDa4



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#32 » čtv 2. lis 2017, 16:08

Měl dioptr, ale i tak ...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#33 » čtv 2. lis 2017, 18:06

Já to vidím tak, že dioptr vrs otevřená dělá 10 % v nástřelu.



Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#34 » sob 31. srp 2019, 04:18

Mosin, 300m, obyc cinsky kulometaky, gong 30cm. 4x to cinklo z peti ran. Mam na videu. Takze se da strilet daleko.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#35 » sob 31. srp 2019, 16:49

Videl jsem video mosin na 1km na mechaniku



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#36 » ned 1. zář 2019, 12:16

Nevím,co by člověk musel udělat aby trefil přes pevná mířidla na 300m cíl velikosti hlavy.Podle mě to je holý nesmysl,protože něco takového nejde na tu dálku pouhým okem vidět. Taky záleží co chce člověk nastřílet. Z AR15 přes pevná není problém na větší dálky trefit cíl velikosti postavy nebo alespoň trupu s hlavou prostě co jde dobře vidět,ale pokud se chce udržet v max 9 kruhu pistoláku,tak 100m je třeba z AR na jistý zásah přes pevná limitní vzdálenost si myslím. Staré vojenské klumpry mimo schmidt-rubin a karl gustaff na tom nebudou líp. Ty pušky umí mnohem víc,ale lidské oko neumí. Co vím tak hodně borců to má na soutěže natrénováno tak,že míří někde jinde aby trefovali okolo 10ky,třeba spodní okraj terče apod.Prostě co jde dobře vidět. Nikoliv přesně na flek,když origo moucha zakryje na 100m celý černý sřed.
V reálné situaci,kde by byl potřeba jistý zásah je takové nastřelení k ničemu neb cíle jsou roztodivné.
Já můžu říct za sebe,že při nastřelení AR na flek ve 100m,tzn. že mi z vrcholu mouchy vyčuhuje půlka černého středu pistoláku,tak se většinou pohybuju v 10-9 kruzích,když se na to soustředím. Takto to mám ale nastřeleno jen u AR,kde je dioptr. U kalacha apod. kde jsou otevřená mířidla,mám vrchol mouchy zároveň se spodním okrajem černého středu,protože tyto mířidla jsou hodně mizerná a cíl by vůbec nešel přečíst.
Co vidím okolo sebe,tak opravdu hodně lidí neumí trefit na 100m každou jistou ránou přes pevná ani černý střed a jsou spokojeni s rozsypaným čajem. Naopak soutěžáci,co pravidelně vyhrávají trefí na 100m z prastaré jednoranky i holuba.Ale u nás se jedou hlavně pistole,což je úplně mimo mě,neb jsem na to totálně levý :roll:

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#37 » ned 1. zář 2019, 15:26

Jdi to říct starým mířenkářům a pak napiš, co ti na to řekli. Běžně se míří jinam, než potřebuješ, aby byla díra. Jak u dlouhých, tak u krátkých. Prostě záměrný bod se nerovná bod zásahu. Mířenka se běžně střílela na spodní okraj terče nebo na přechod bílá - černá. Hodně pistolí a pušek tak bylo i standartně nastřeleno, např. u naší vz. 24 se mělo mířit na břicho, aby byl trefený hrudník, vz. 58 jsme na vojně stříleli na 100 hledí tři, spodní okraj terče a bylo to na zelené figuře v 10.
A i v reálu není nic roztodivného trefovat hlavu na 300, hlava je vysoká cca 25cm a je to nejmenší počítat s těmi cca 50cm při míření na hrudník. Nebo si to prostě posadit pod gong, abych ho viděl a počítat s tím.
Proč budu zbytečně honit mířidly malý terč, když v dané výšce pod ním je záměrný bod jako kráva.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#38 » pon 2. zář 2019, 08:30

Kdo byl na vojne, tak bezne strilel 100-400 m. Min nez 100 se s kosou nestrilelo. Ale zas vetsinou v leze.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#39 » pon 2. zář 2019, 09:34

Ad Poli: přesně tak. Spíš méně často se míří tam, kam se chceš trefit. ( u vetsich vzdálenosti. Na 25m ok tam asik jeste jo). Proste si najdes vhodný místo, který má dost kontrastu, abys ho mohl v miridlech zachytit. Mno a podle toho si upravis miridla. Klasicky okraje terce, nebo prechod bila/cerna, podle typu terce. JJ nejcasteji dolu, ale zazil sem chlapka, co to mel poladeny na horni okraj, protoze rám terce byl rezava trubka, kterou dobre videl :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#40 » pon 2. zář 2019, 14:40

Tady se ale furt bavite o trefovani toho,na co se strilelo na vojne tj. cela figura nebo ti lepsi trefili velikost leziciho trouby nekam,spadlo to pri jakemkoliv zasahu. Ja se bavim o gongu velikosti hlavy (cerneho stredu pistolaku) povesenem ve vzduchu tj bez jisteho zamerneho bodu nekde.Takovy cil proste pres pevna videt nejde a odhadnout na 300m kam pod nej mirit,kdyz samotny nejde videt je taky spis dilem nahody.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#41 » pon 2. zář 2019, 15:15

Hele ty chytrý, jdi to říct třeba nejlepšímu Finskému ostřelovači, který střílel Mosinem na mechanická mířidla a dalším střelcům, Google ti určitě jména najde.
Nikdo nepsal o padací figuře, do které někam plácneš, ale o tom, že míříš na tělo a přitom trefíš hlavu, protože víš, jak je vysoko nad trupem. Kosou jsme na vojně stříleli na 100 na nekrytě ležící figuru - TERČ hledí tři, spodní okraj terče a divil by ses, dokázali jsme trefit 10. Samotnou desítku na terči jsme fakt na terči nerozeznali.
A pokud objekt ani nevidíš a nevíš, kde má být, tak potom to opravdu nejde, ale to není o zbrani, ale spíš o očích střelce a o tom volovi, který ty terče stavěl. Taky si umím dát terč tak blbě, že ho nevidím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#42 » pon 2. zář 2019, 15:21

Poli : Kde se tu dá dát like?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#43 » pon 2. zář 2019, 16:42

zarozak: už kdysi dávno když jsem nastoupil do první práce tak se mi dostalo poučení že se neříká "pane mistr, to nejde..." ale "já to neumím".

https://www.youtube.com/watch?v=TrdvZe88ATY

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#44 » pon 2. zář 2019, 17:37

JoJo, hlavně neříkat, že něco nejde, protože vždycky se najde blbec, který neví, že to nejde a udělá to.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#45 » pon 2. zář 2019, 22:18

Dobrá ostrostřelci,než mě tady ušlapete argumenty nebo rovnou vymažete,tak budu jen doufat,že se někdy na nějaké střelnici či akci potkáme a ukážete mi,jak se trefuje samostatný cíl velikosti hlavy každou jistou ranou přes pevná mířidla na 300m nebo kosou desítky na zeleném troubovi na stejnou vzdálenost. Milerád se nechám překvapit a dokonce se umím i poklonit,když to za to stojí ;)

Ps:O Simovi je známým faktem to,že to mydlil na nejkratší možné vzdálenosti,kdy ho ještě nikdo nespatřil a kompenzoval to maskováním

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů