Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#211 » sob 3. lis 2018, 12:59

Za US cenu bych to neresil a koupil ji.
Zvlast pokud to chces na tercovou strelbu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#212 » sob 3. lis 2018, 18:58

Ne, ne mermomocí kompenzátor nechci (na co taky) to jsem psal jen kvůli porovnání délky. A jak jsem psal výše něco člověku padne do oka, pak to nedopadne, hledá cosi podobné - pokukoval jsem po Rugeru 556 MPR a pak se naskytne "výhodná nabídka", ale zas něco malinko jiného... Kdybych bejval nebyl v časovým presu, nebo měl šupy v kapse tak už byla doma a nebylo by co řešit... takhle mám čas na rozmyšlenou a tak vytrapuju... no.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#213 » sob 3. lis 2018, 23:12

Hele, asi tak. Jde o to jakou cestou se chceš vydat. Tahle puška je DMRko, nožičky, puškohled, střelba na dálku z víceméně stabilní pozice. Pokud s tím chceš absolvovat kurzy, střílet za pohybu, válet se po střelnici, střílet zpoza zástěn, pod autem, trénovat CQB a podobně, je lepší lehčí, kratší, obratnější puška.

DPMS sice není žádný extra výskok, ale pokud to máš na variantu 1., asi bych do toho jako do základu šel. Stejně utavíš minimálně 1,5 - 2 násobek za pořádnou pažbu, pistolovku, spoušť, předpažbí, nohy a hlavně puškohled.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#214 » sob 3. lis 2018, 23:33

Petzold píše:Hele, asi tak. Jde o to jakou cestou se chceš vydat. Tahle puška je DMRko, nožičky, puškohled, střelba na dálku z víceméně stabilní pozice.

-Jo to by se mi líbilo
Petzold píše:Pokud s tím chceš absolvovat kurzy, střílet za pohybu, válet se po střelnici, střílet zpoza zástěn, pod autem, trénovat CQB a podobně, je lepší lehčí, kratší, obratnější puška.

-Ne, ne už dávno nejsem mladej Janek co uběhne kilák a ani se nezadejchá. A ani předtím to nebylo jiný. Jo takhle přečíst mapu, jít na opačnou stranu než ostatní a použít ty malý šedý mršky...ty..tyy..tyyy..buňky...
Ps.: "běhání" mám dost v reálu. Kolikrát jsem večer rád že mě tlačí židle do zadku. :D



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#215 » ned 4. lis 2018, 12:16

Zdar, to předpažbí myslím netřeba měnit...žádné zbytečné ostré raily...Ale spoušťák bude nutnost... ;) Jinak koukni na pažbu Luth AR MBA 3, :P dost dobrá cena...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#216 » pon 5. lis 2018, 14:46

Díky za pomoc. Dnes jsem tedy koupil, přivezl a přihlásil k zaevidování tuhle hračku DPMS Panther BULL20:
DPMS%20Panther%20BULL20%201.jpg

Co mě není jasný je použití zámku - má být provlečený šachtou zásobníku a výhozím okénkem? Nebo kde ho dát (kromě popelnice:-).
A můžu svoji pozornost přenést do vlákna s výběrem optiky ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#217 » pon 5. lis 2018, 15:11

V USA jsem viděl, že takovým zámkem zamykal můj kamarád např. AR15 k stojanu na zbraně v trezoru. Provlečený lučíkem jako obyčejný visací zámek. Takže se nedala vytáhnout ven.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#218 » pon 5. lis 2018, 16:38

Používám na kufr



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#219 » pon 5. lis 2018, 18:08

jezekif píše:Co mě není jasný je použití zámku - má být provlečený šachtou zásobníku a výhozím okénkem? Nebo kde ho dát (kromě popelnice:-).
Ano, takto to mají i některé pistole made in USA.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#220 » pon 5. lis 2018, 19:53

Hej, ale drát toho zámku musí byť na prevlečenie šachtou dosť dlhý - čo v tomto prípade určite nie je! :cry:

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#221 » pon 5. lis 2018, 20:18

Možná by pro pistoli musel být delší na AR-ko to stačí - vyzkoušel jsem. Na ten kufr bych to bral.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#222 » úte 6. lis 2018, 10:29

Paráda, konečně pořádnej lauf. ;)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#223 » úte 6. lis 2018, 20:06

Jo je to "pěknej" kus železa. Počítám, že nějaký nadměrný zahřívání nebo kmitání při vypouštění těch "malinkejch zuřivejch" včeliček nehrozí (ani kdybych si chtěl ukazováček umačkat až na kost) :-)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#224 » pon 12. lis 2018, 12:59

;) Tak co ,jak dopadl první test toho DPMS ???

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#225 » pon 12. lis 2018, 20:34

Jestli to je na mě, tak zatím nijak. Nemám čím mířit (to za prvé), a hlavně čekám na papíry, dnes měli být hotové, ale nedostal jsem se pro ně. Zatím trávím veškerý volný čas čtením materiálů o puškohledech, balistice a pod.. A to jsem ještě narazil na napůl dostupný článek o "zajíždění" hlavně :) Už brzo budu oživovat téma: Optiky a montáže na AR-15. Časově jsem rád, že mi vyjde chvíle na "mazlení".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů