Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#241 » úte 19. úno 2019, 10:46

Borda píše:Zdravím všechny.

Nebyl jsem si jistý,kam příspěvek napsat - nenašel by se majitel Ruger mini 14 tactical,který by mi byl ochoten zbraň ukázat, popř. mě nechat vystřelit?Nejlépe Severní Čechy nebo Praha.Na oplátku mám ale jen Glock 17 a PPSM2...Popřípadě díky, kdyby se nekdo našel.

viewtopic.php?f=33&t=5631&start=360



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#242 » pát 8. bře 2019, 03:50

Zdravím, uvažuji o koupi pušky v ráží .223 Rem, něco na občasné střílení, ale i pro sebe jako takový pěkný kousek. Rád bych nějaky opravdový "originál", uvažuji o HK MR223 (HK 416) nebo FN SCAR 16S. Je to jen můj pocit, spíše když už, tak si udělat opravdu radost a mít doma něco "opravdu vojenského". Myslíte, že to má za ty peníze smysl? Nebo se za ty prachy dá pořídit něco jiného či lepšího, možná levněji?
Díky předem za názory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#243 » pát 8. bře 2019, 06:04

Ahoj, je to o vkusu. Pokud Tvoje srdce touží po některém "army modelu" tak si jej kup. Spatny kvery to nebudou. Ale počítej, ze spousta z nich si ssebou do civilu nese krom tacticool vzhledu a dobreho jména i armádní spoustě, váhu atd. Za 75-100k se da pořídit špičkový vyladěný sportovní AR, kterymu ty army "krumpáčky" nebudou sahat ani po pažbu. Ale je to prostě o uhlu pohledu. Pokud je battlefield efekt to co chceš, tak kup co Ti udela radost. Průšvih to nebude :)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#244 » pát 8. bře 2019, 12:29

No to raději to HK /je levnější a má tlustší hlaveň,která se po zahřátí nebude ,,kroutit,, ...ten Scar má ukrutnou verzatilku.., pravda je to as nakažlivé ,páč oba Breny to mají také...No ono pokud se neudělá lehčí ,,tělo,, tak se hold ubere na tloušťce hlavně...



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#245 » ned 17. bře 2019, 12:33

A jsou zde nějaké osobní zkušenosti s Bushmaster ACR, což je vlastně takový hybrid SCAR, HK416, G36 apod.? Přímo téma založené pro tuto pušku jsem nenalezl. Předpokládám, že v Čechách moc populární nebude, i s ohledem na cenu, která je kolem 90 tis. :-(



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#246 » pon 18. bře 2019, 15:18

Ta puska okrem ceny a hmotnosti (velmi velkej) nepredstavuje nic ultra specialne ani vynimocne. Ale ak mas moc penazi a chces vyzerat kool tak chod do toho :)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#247 » pon 18. bře 2019, 16:13

Osobne bych si tedy za 90k vybral neco docela jineho, ale kazdy soudruh ma jiny vkus, ze ano



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#248 » pon 18. bře 2019, 16:42

V -AR Vosátka.
Nakonfigurovat se můžeš sám co chceš.
Za mě TOP.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#249 » pon 18. bře 2019, 16:52

Souhlasím, minimálně co se komunikace a ochoty týče. Poptával jsem podobně konfiguraci pušky od BCM z upperu a loweru, který vím, že Bravo má v nabídce, ale normálně se nevozí. Jedna firma nakonec napsala, že to nejde, druhá radši ani neodepsala...

Cena Vámi poptávané konfigurace je následující:
kulovnice samonabíjecí V-AR, ráže 223 Rem., 14,5" ............ 53.400 Kč
příplatek za oboustranné vypouštění závěru ................... 2.200 Kč
odlehčení hlavně ............................................. 3.600 Kč
předpažbí M-LOK .......................................... v ceně zbraně
(bohužel v současné době nevyrábíme již "rovné" předpažbí,
ale pouze "zkosené" a do budoucna "rovné" již vyrábět ani nebudeme)
c e l k e m .................................................. 59.200 Kč

Další doplňky a příslušenství je možné vybrat přímo na místě dle
skladových zásob a po prohlédnutí a vyzkoušení. Pažbu Magpul UBR Gen2
nenabízíme, ale můžeme oslovit dodavatele a pažbu Vám objednat. Můžeme
nabídnout a skladem máme pažbu Magpul CTR, MOE, STR nebo PRS Gen3.

Ohledně Vašich dotazů je nejvhodnější buď telefonická konzultace - p.
Vosátka tel. 606 100 531 nebo návštěva naší provozovny. Zbraně různých
délek hlavní a různých ráží si lze prohlédnout v naší provozovně ve
Vracovicích, okr. Benešov (D1, exit 49 Psáře nebo 66 Loket, pokud jedete
směrem od Brna), kterýkoliv pracovní den, a to i ve večerních hodinách.
Rádi Vám poradíme s výběrem zbraně, případně dalších doplňků.


Dlužno dodat, že jsem se zatím zasekl na faktu, že jsem poptával 12.5 hlaveň a to šikmé předpažbí prostě nechci. A ano, u hračky za bezmála 60K prostě vzhled hraje roli #sorryJako



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#250 » pon 18. bře 2019, 17:06

Poptaval jsi 12,5 a v te nabidce je 14,5? A to rovne uz nebude vubec, nebo jen pro urcite delky hlavne?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#251 » pon 18. bře 2019, 17:27

To 12.5 vs. 14.5 beru jako jejich nepozornost, nebo překlep. Napsal jsem jim tehdá, že se přes to šikmé předpažbí nedokážu přenést :D a 18. 2. mi odpověděli tohle:
Pokud si přejete rovné předpažbí, můžeme Vám takovou variantu nabídnout.
Vzhledem k občasné poptávce po tomto typu předpažbí jsem se rozhodli
jednu sérii těchto předpažbí vyrobit.

Dál jsem se v tom nepitval, protože to byl víc průzkum trhu, než definitivní skok směrem k V–AR. Když se zeptáš, možná z té série ještě nějaké bude.

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#252 » pon 18. bře 2019, 17:41

Holky to vidí jinak...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#253 » pon 18. bře 2019, 17:53

Beauty is in the eye of the beholder ;)

Na tu MR223 bych taky radši vrazil MI, nebo Geissele za strašný prachy, jen aby to nebylo tak divně šikmý :D Ale jinak závist, já nemám doma ani jednu :lol:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#254 » pon 18. bře 2019, 19:45

Ale to je nemile, Kamile ;)



Danny_Z
Příspěvky: 88

Příspěvek#255 » úte 19. bře 2019, 20:59

Díky moc za názor. Někdo mi zase tvrdil, že tlustá hlaveň u HK je spíše nevýhoda, jelikož to zbraň dělá zbytečně těžkou. Tlustší a teplotně stabilnější hlaveň prý na civilní střelbu nevyužili - prostě tu kadenci neumačkám, aby se nepřesnost vlivem tenčí a tedy "zkroucené" hlavně projevila. Z toho lze usoudit, že pro samonabíjecí verze hlaveň typu BREN, SCAR či ACR dostačuje. HK se mi hodně libí, těžká je, to ano. Vidíte to podobně, dá se i tento názor respektovat?
Phoenix píše:No to raději to HK /je levnější a má tlustší hlaveň,která se po zahřátí nebude ,,kroutit,, ...ten Scar má ukrutnou verzatilku.., pravda je to as nakažlivé ,páč oba Breny to mají také...No ono pokud se neudělá lehčí ,,tělo,, tak se hold ubere na tloušťce hlavně...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů