Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#106 » ned 25. úno 2018, 11:27

Ahoj, lehké ot: grandfathering nenajdete ve znění zákona, ale v přechodných ustanoveních.
Před novým zákonem si chci pořídit další samonabíječku a bude to ar. I bez toho abych jí měl v ruce vím, že je to stavebnice a i nepuškař si jí dokáže upravit k obrazu svému. Podle toho na co jí chce.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#107 » stř 28. úno 2018, 15:32

Indian stál normálně, nedržím to jak kopyto. Asi mi tyto dvě konkrétní zbraně nesedly. Každopádně z pažby jedné jsem zřetelně slyšel zvuky vratné pružiny i přes hluchátka, což znělo asi jako z dětské špuntovky. Což se mi nelíbilo.
Na rozdíl od některých diskutujících jsem byl na vojně a střílel z UK 59 (vleže), z Sa58 (vleže i ve stoje), z Pi52 7,62 Tokarev. A během cest do USA střílel s U.S. kamarádama z kdečeho (M16, SW .358 MAG, aj.)Takže i když jsem si ZP udělal někdy loni, celkem vím jak držet pušku. Mimochodem ze samopalu jsem (slepýma) střílel poprvé, když mi bylo asi 11, když na závody mladých hasičů přivezli asi 8 samopalů a 1 kulomet UK59 - stříleli jsme za odměnu v lese v lomu po skončení závodu. A taky na průmyslovce v rámci branné výchovy...Ale to už je dost dávno. Ještě za Husáka.
Teď mám H&K SFP 9 a snažím se najít nějakou rozumnou dlouhou zbraň. Je možné že i dvě a jedna z toho by byla malorážka samonabíjecí - bez problémů s novou EU směrnicí, pokud by se implementovala.
To jen na vysvětlenou mých postřehů dříve.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#108 » stř 28. úno 2018, 23:04

Nemít dlouhou "plnotučnou" pušku, tak bych nejprve řešil tu (mj. i s ohledem na směrnici). Malořážka samonabíjecí může počkat, ta přijde na řadu až v dalším či přespříštím kole krájení salámu.
(Nemá to vyznít poraženecky, sám jsem realizoval v posledním roce nákupy schválně toho, na co cílí směrnice).
Abych nebyl OT, doporučuji V-AR v .223 (vratnou pružinu tam neuslyšíte) 8-)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#109 » čtv 1. bře 2018, 07:26

Zvuk vratné pružiny je vlastnost zbraní typu ar15 a jde velice jednoduše odstranit namazáním pružiny a vnitřku buffer tube vhodnou vazelínou! ;)

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#110 » čtv 1. bře 2018, 08:03

Jaká je prosím ta vhodná vazelína? Chtěl jsem tam nějakou dát, ale mám strach aby za minusových teplot nezatuhla a puška správně fungovala.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#111 » čtv 1. bře 2018, 08:35

No tak ztuhnutí bych se až tak nebál.Problém bývá spíše opačný, horko, když pouziješ nějakou nekvalitní tak se může v teple rozpoušťet a z buffer tube vytékat což by jsi asi nechtěl! ;) Já používám vazelínu od Husqvarny na mazání vřeten křovinořezů mažu s ní na ar vše u čeho mám dojem že pouze olej nestačí. Každopádně asi bude dobrá každá kvalitní vazelína s vysokou teplotní odolností.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#112 » čtv 1. bře 2018, 17:41

ten zvuk vratné pružiny nejlíp odstraní toto https://www.brownells.cz/AR-15-SILENT-C ... -452000209 stojí to sice poměrně dost ale maká to perfektně.



alterego2411
Příspěvky: 6

Příspěvek#113 » ned 29. dub 2018, 14:07

Ahoj,
chtěl bych si pořídit nějakou samo nabíjecí pušku typu AR-15, ráže 5.56 NATO (.223 Rem), s cenou cca 35.000.

Jakou kvalitu můžu v této cenové relaci očekávat?

Děkuji.

Sloučeno, prosim příště lepe hledat a nezakladat hned zbytečně nové téma. McFly



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#114 » ned 29. dub 2018, 16:57


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#115 » ned 29. dub 2018, 17:19

Koupím použité Norinco CQ A1. Neuvazujete o prodeji někdo?

dej si inzerát !



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#116 » pát 14. zář 2018, 22:54

Majkl jaká koli pušková vazelina a lehce namazat. Já osobně používám Aeroshell 64. Ta je specielně ik horkým místům, ale hlavně se používá při snasazování hlavně do upperu, nejlépe vyhovuje styku železa s hliníkem. Je opravdu super, ale cca tuba 850,-. Jinak se to dá ještě vyřešit pomocí Super 42 Braided Wire Spring & Buffer cca 2K. Používám a super. Je to vyvynuto podle nějakého HK kulometu, kde tato pružina vykazuje velkou trvanlivost a je to tichošlápek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#117 » sob 15. zář 2018, 16:43

Na buffer a pruzinu staci akakolvek vazelina, netreba to napatlat, staci trosku. Nemusi byt odolna vysokym teplotam, tam k ziadnym velkym teplotam nedochadza, inak by ste asi neprilicili :)

Pouzivam beznu vazelinu na mazanie lozisk a nic tomu nechyba. Na celu AR bezny 5W-30 motorovy olej, primarne je riadne ocistit koniec zavornika kde koncia plyny (oskrabat) a namazat kolajnicky nosica zavornika. Nemal som ani jednu poruchu.

Inak silne zvazujem nakup hydraulickeho buffera, mal som moznost to strielat a je to pozuzlanicko, ziadna rezonujuca pruzina.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#118 » sob 13. říj 2018, 15:12

Řeší se tady výběr pušky v ráži.223 Rem, ale nevšiml jsem si, že by tady někdo zmínil třeba Sa vz. 58 ve .223 Rem, verze Expert Carbine nebo Compact. Je to alternativa k platformě AK i AR a vypadá dost dobře. Střílel z toho někdo a jaké jsou reference ?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#119 » ned 14. říj 2018, 14:52

@Glabro, @step11

Jaké jsou zkušenosti s SG553? Dívám se po nějaké "lepší" pušce, MR223 mě nepřesvedčila ani Tavor (TAR-21) ne, ergonomicky, HK i hmotností. Zaujala mě SG553 AL LB.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#120 » úte 16. říj 2018, 13:42

Viklan píše:Řeší se tady výběr pušky v ráži.223 Rem, ale nevšiml jsem si, že by tady někdo zmínil třeba Sa vz. 58 ve .223 Rem, verze Expert Carbine nebo Compact. Je to alternativa k platformě AK i AR a vypadá dost dobře. Střílel z toho někdo a jaké jsou reference ?


Bezperspektivne nezmysly. 58micka ma svoju dobu za sebou. Zasobniky do tychto hybridov su drahe a tazko zohnatelne, nahradne diely duplom.
Ak nieco v .223, tak jednoznacne zalozene na AR-15. Lacne zasobniky, dobre zohnatelne nahradne diely, v pripade kvalitnych pusiek aj bezproblemova prevadzka. Tudiz vypadavaju hovadiny typu PAR, Radical apod. sracky. Kvalitne AR - DD, BCM, JP, z tych lacnejsich Colt, S&W MP15

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů