Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#91 » pát 23. úno 2018, 21:40

Mohl by někdo popsat zkušenosti s TAVORem? Jak je na tom ve srovnání s AUG klasická AR-15 (přesnost, ergonomie atd.)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » pát 23. úno 2018, 22:23

No.. Ve zkratce Aug mi přišel jako sexy puška než si ji koupil kamarad a ja z ni střílel . Naprosto příšerná téměř neupravitelná spoušť , rachtalo to jak Činskej budik a cely je to podrizeny účelu. Ve me to zanechalo dojem vojenskyho krumplu a považuju jej za pracovni nastroj nikoliv pusku pro radost a uz vubec ne sport. Toť my 2 cents.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#93 » pát 23. úno 2018, 23:03

Tak také byla navržena, vymyšlena a zkonstruována. Se spouští se snad dá udělat pouze nějaký doraz nebo něco takového.
Řekl bych, že na sport a potěšení není žádný bullpup, protože to jsou všechno vojenské nástroje, jak bylo řečeno přísně podřízené účelu a smyslu použití.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#94 » pát 23. úno 2018, 23:42

Tavor snad lze nějak poladit, ale cena spoustaku od Geissele včetně ústrojí spoustě Lightning bow dostává tento bullpup do cenového teritoria JP a #sorryjako to už je jen pro opravdové bullpup fandy, pac JP bude střelecky někde úplně jinde.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#95 » sob 24. úno 2018, 06:55

Poli: tak jest..:) pred 8 lety s mokrým zbrojakem, namlsán akčními filmy jsem byl zklamaný :) dnes to uz vidim trochu jinak. Takže za mě pri výběru pušky viz toto téma bud bullpup proste chci, protože jsem fanda a odpustim tomu za ty prachy všechno, nebo koupim seriozni AR pušku :)



schurl45
Příspěvky: 15

Příspěvek#96 » sob 24. úno 2018, 16:57

AUG mam v kratke verzi a spokojenost, jde hlavne o to co chces strilet, je to takovej Glock mezi dlouhejma, doladit se to da ale sportovni spoust mu zatim neudelas, pisi zatim protoze Corvus Defensio na tom dela a letos by mela byt cela spousteci jednotka hotova

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#97 » sob 24. úno 2018, 17:12

OskaRus píše:Blaky: co tavor? Taky se mi libi bulpupy. X95 je podle me dost sexy jen je to na idividualni dovoz. Stary tar-21 tu maji dostupny. Treba v streleckem servise by ho byli schopni zaradit i do zkouseni zbrani.


Hmm jj Tavor vypada taky zajimave. Koukal sme na nějaky videa, ale v .223 se to dá docela slušně udržet. Možná si to zajedu osahat. :) Nejsem tak dobrej střelec, abych chtěl něco ladit na závody. Ani nemám dost času se tomu věnovat. Tj. chci pušku co vypadá hezky a na 50m ji udržim v černym. :)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#98 » sob 24. úno 2018, 19:35

Kup si AR a nevymýšlej chobotiny. Plusem ti bude dobrá ergonomie, váha, ovládací prvky a neskutečný aftermarket všeho, na co si vzpomeneš. A nebo si kup exotiku a pak nadávej, jak je to na houby.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#99 » sob 24. úno 2018, 20:16

Zrovna je na huntingshopu zase mossberg, za 23k tusim. Cena nove je 28,5. Sam ho mam, v zasade spokojenost



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#100 » sob 24. úno 2018, 22:05

Jen bych doplnil muj předešlý příspěvek. Z pušky typu AR15 jsem střílel teprve potřetí. Takže jsem jen zprostředkoval dojmy - snad nezaujatý dojem. Potvrzuji nulove kopání nahoru. Na 25m (max. dálka k dispozici) jsem měl soustřel cca 5 cm při 5 ranách za cca 3 vteřiny. Ale nesedla mi asi. Ovládání ani pozice hlavy abych mohl mířit. Asi budu spíš hledat samonabíjecí pušku jinou než AR. Kosu asi ne. Protože ty budou mít možná brzy problém. Za 30 litrů se dá koupit ledacos...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#101 » sob 24. úno 2018, 22:15

Počkej, proč bude mít kosa problem? Pokud myslíš EU směrnici, tak to se bude týkat všeho a ne jen kos. Tj. Důvod proč ne kosu by měl být jiny. :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#102 » sob 24. úno 2018, 22:27

Spousta lidí se ohání "grandfatheringem" na zbraně které už někdo má. Ale četl jsem si ten návrh zákona celý. A nic o narokovanosti výjimky A1 jsem tam nenašel. Takže asi tak... Ale patří to do jiného vlákna. Jen se snažím neuchlácholit se platnými nadějemi...
Možná budu muset najít (ARko nevylucuji) něco co konstrukčně nebylo původně samočinná puška. To by mohlo zůstat v kategorii B.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#103 » sob 24. úno 2018, 22:49

Ještě k té mé střelbě. Jsem zapomněl uvést že jsem střílel vestoje bez podpĕry.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#104 » ned 25. úno 2018, 07:44

Písal si, že na tej akcii boli arká iba s kolimátormi. Možno ani nemali vhodné montáže na ar, tak sa ti zdalo, že ti celok nesedí. skús si ar aj s optikou na inej montáži.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#105 » ned 25. úno 2018, 08:28

Ne montaze tam byly zcela standartni videl sem ty pusky,z jedne z nich sem i nekolikrat strilel. Jelikoz nevime jak u toho Indian stoji atd. tak to nedokazeme posoudit. Nicmene vime jak na to platforma ar 15 je,tudiz resit to je zcela zbytecny,jak sem rikal ADC dela jak standart mil spec pusky tak sportovni specialy s bocnim natahovanim apod.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Erix a 7 hostů