Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Yoki
Příspěvky: 53

Příspěvek#496 » ned 16. úno 2020, 01:22

Tak jsem nakonec vzal tohle DPMS.
http://www.goldiearms.cz/produkt/puska- ... fde-cerna/
Jsem s nim moc spokojenej, slape krasne. Na moje strileni idealni. Optiku uz mam, jen jeste nejakou dvojnozku. Co ta od Magpulu, mate ji nekdo?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#497 » ned 16. úno 2020, 08:10

zarozak píše: sprosté SB training s ocelovým,tombakovaným pláštěm nebo barnauly

Nynejsi produkce s&b nema v plasti ocel. Asi tak pul roku zpet jsem kupoval sypane a magnet se nechytal.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#498 » pon 23. bře 2020, 09:40

Ahoj, začínám se porozhlížet ve světě AR-15.

Poradili byste prosím nějakou lehkou 14.5" v ceně kolem 30k (optimálně s mid-gas systémem a dlouhým M-LOKem)?
Představa je něco jako BCM RECCE-14 MCMR Carbine, ale v nižší cenové :lol:

Našel jsem spoustu 16-tek, ale s kratšími se pytel moc neroztrhl. A upřímně, ta 14.5" mi s úsťovým zařízením přijde na dynamiku tak akorát.
Z těch 14.5" snad jen ADC M5 Plus a to je carbine gas.
A s Perunem zatím není jasné, zda a kdy 14.5" budou a s jakou délkou odběru plynů.

Díky.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#499 » pon 23. bře 2020, 18:01

Presne takúto konfiguráciu už dlhšie hľadám, ale dostupných typov nie je veľa a v nižšej cene som zatiaľ nenašiel nič.

Na českom trhu som kombináciu 14,5"+mid našiel zatiaľ iba v niekoľkých modeloch: BCM RECCE-14, DD M4V7 a Lancer L15 Patrol. Všetko viac menej v tej istej cenovej hladine. Naviac u toho Lanceru už je ťažšia hlaveň, takže ak chceš ľahkú pušku, zostáva fakt iba BCM a DD. Okrem nich sa jednu dobu predávala NEA 14,5", ale pokiaľ viem, tá firma už neexistuje, takže neviem či sa tie pušky ešte dajú zohnať.

Osobne som zatiaľ skončil u toho, že šetrím na BCM :lol:

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#500 » pon 23. bře 2020, 18:58

machoh: Díky, NEA-15 jsem jednu viděl v téhle délce v Motole, ale je to na můj vkus strašně těžké heblo.
Navíc jsem se chytal toho zubatého předpažbí - asi to držím dost vepředu.

Taky bych se trochu obával čekací doby na servis - kdo ví, jaká bude podpora Black Creek Labs pro tyto "staré" NEA modely. Ale nevím, třeba je to stejně tragické pro všechny ty Rugery, Mossbergy, atd...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#501 » pon 23. bře 2020, 20:42

BCM. radsej posetrit a nelutovat nez kupit sracku. za malo penazi malo muziky, BCM je hodne muziky za prijatelne peniaze.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#502 » pon 23. bře 2020, 22:59

Co Sig M 400 Elite?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#503 » pon 23. bře 2020, 23:41

Zaplatíš tak o cca desítku víc za značku SIG, oproti kvalitativně srovnatelným puškám.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#504 » úte 24. bře 2020, 07:48

Jen bych dodal,že ne 14,5" s MID, ale 14,5" s Carbine délkou je považována za nejodladěnější kombinaci v poměru spolehlivost a namáhání součástí.
Není se čemu divit,je tam ideální poměr dwell timu ,velikosti gas portu a délky plynu ,která přetáhne i nekvalitní ne zrovna ideální a slabší kombinace střeliv a přitom to stále nebude tak přeplynované jako 16" s obrovským dwell timem a carbine délkou,kde na to lidi plivají a údajně je tam vyšší opotřebení součástí i vypalování gasportu

Proto tuto kombinaci14,5"/carbine) používá armáda,stejně jako používala 20" s rifle systémem,který byl už sice o dost "rozežranější" na střelivo ale s bezprecedentním výkonem této munice.......kdo by se ale dneska chtěl tahat s takovou tyčí do rajčat ,že :lol:

Myslím si, že kdyby se nedala sehnat za rozumný peníz 14,5" s MIDem-předpokládám, že to chcete kvůli lepšímu chování při střelbě, tak carbine délka se štelovatelným gasblockem odvede tu samou práci, ten samý komfort s přidanou hodnotou vyšší spolehlivosti při stejném opotřebení součástí a mnohem menší ceně než Recce apod.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#505 » úte 24. bře 2020, 09:00

Puškám vůbec nerozumím a koukám po své první. Ale narazil jsem na českého výrobce. 14,5 s carbine. Puška ARS M4s 4M LW, prodejce Antreg. Jen pro zajímavost.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#506 » úte 24. bře 2020, 09:10

Hezký, jen to není DI, ale píst a cena taky není do 30, ale dvojnásobek - jinak ale zajímavej počin.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#507 » úte 24. bře 2020, 09:33

zarozak: Já vím, že carbine je u 14.5" obvyklejší, ale jde mi - jak jsi správně poznačil - o lepší chování při střelbě.

Tím laditelným gasem se sice upraví tlak, ale teplota a množství splodin zůstane větší, než u relevantního mid systému, jest tak?
Taky je mid údajně spolehlivější na různé střelivo (různě rychle hořící prachy), protože má větší gas port...?
Berte prosím spíš jako dotazy zkušenějším, než konstatování.

Popravdě mi není jasné, jak odladí tyto delší gas systémy - např. mid legth pro 14.5" (BCM, DD), nebo rifle length pro 16" (DPMS TAC2). Zřejmě velikost gas portu, hmotnost bufferu, síla pružiny bufferu?

Přidám dva odkazy v AJ, ze kterých jsem čerpal:
- https://www.guntweaks.com/mid-length-vs ... stems.html (povídání o délkách hlavní, dwell times, tlacích, atp. Odkazuje se tam také na: )
- https://www.luckygunner.com/labs/brass- ... ased-ammo/ (srovnání spolehlivosti a opotřebení při torture testu poměděných střel + ocelových hilzen vs. měděných plášťů a hilzen - je tam nafocené opotřebení hlavně, vytahovače, apod.)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#508 » úte 24. bře 2020, 19:23

Tím laditelným gasem se sice upraví tlak, ale teplota a množství splodin zůstane větší, než u relevantního mid systému, jest tak?......jest tak i když to není tak výrazné jako carbine vs rifle

Taky je mid údajně spolehlivější na různé střelivo (různě rychle hořící prachy), protože má větší gas port...?..........není tomu tak,má samozřejmě větší gas port,ale to je kvůli tomu,že má malý dwell time-gas port je dost blízko ústí a bude to chtít používat munici hlavně ve vyšším spektru výkonu,u slabších typicky barnaul,wolf apod. nebo přebitých čajíčků se můžou vyskytnout problémy s úplným nepodáním,double feedem nebo to nemusí zachycovat spolehlivě závěr-zde už bude hodně záležet jak to výrobce odladil na velikosti gasportu,celkové těsnosti plyn. sytému a třecích odporů/zpracování jedn. skupin. Pružiny se zpravidla nemontují tuningové a buffery zůstávají základní carbine u těchto délek a mělo by to šlapat s nimi a to bez problémů.
Další tuning pro větší komfort už je spíš na uživateli



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#509 » úte 24. bře 2020, 21:58

vidocqcz píše:Puškám vůbec nerozumím a koukám po své první. Ale narazil jsem na českého výrobce. 14,5 s carbine. Puška ARS M4s 4M LW, prodejce Antreg. Jen pro zajímavost.


V prvom rade sa vyprdni na neznameho vyrobcu za cenu, za ktoru mas overenu spicku (dokonca piestove HK). V druhom rade, piestove AR-15 su koncept, ktory k nicomu nevedie a uprimne, jeho dovod nechapem.

DI system je overeny, spolahlivy, menej rozhadzuje zbran a je podstatne lahsi. Nehovoriac o tom, ze vsetky AR-15 s piestom su proprietarne a z velkej casti (okrem loweru) nekompatibilne s nicim na trhu (predpazbia, nahradne diely apod.)

Ber nieco s priamym posobenim plynov, bud renomovanych vyrobcov za vyssiu cenu (BCM, Daniel Defense, ak sa na to citis, zavodne specialy od JP) alebo nejaky lowend ktory si casom vyladis (S&W, DPMS, Perun). Odporucam dlhsiu hlaven, od 14.5” nahor s middle length alebo rifle dlzkou odberu plynov, kratke hlavne nie su na .223 stavane kedze tento kaliber s tym nikdy neratal - puska je hlucna, je to plamenomet kedze vacsina prachu nestihne vyhoriet.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#510 » stř 25. bře 2020, 01:23

Obecne Mid nebyl spolehlivejsi, mid se udelal fungujicim tim ze mimo jine udelali nasledne vetsi gas port aby to vicemene zralo vsechno... to se bavime o 16´ 14,5 je klasicky carbine skoro vsude aby to zralo a fungovalo a je to letama vyzkouseny... Proc menit neco co funguje, ale jestli chces koumat a porad tunit aby ti to fungovalo jak ma tak proc ne, kup si 14,5 v midu... pokud umis po americku poohlidni se na jejich forech...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů