Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#301 » čtv 2. kvě 2019, 14:03

McFly: Zas to neprehanej. Ocividne jsi Luvo nevidel a jen neco nekde slysel. Podivej se na nabidku Luva. Kdyz se budes hodne zajimat, tak zjistis, ze Luvo velice uzce spolupracuje s HeraArms. Luvo pro ne dela jak uppery, Lowery, predpazbi a i treba nosice zavorniku. Navic Luvo dela jak klasicke udlevane uppery a lowery, tak i frezovane. Ty konkretne treba dodava pro Heru.
Jedine, co bude skladacka, jak Ty tvrdis, tak mozna ten model Black Lion.
A schvalne sem vypis ty problemy, pro ktere je ti Tvoji znami prodali. Moc by me to zajimalo. Pac jedno Luvo doma mam uz tretim rokem a zadny problem jsem nezaznamenal.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#302 » čtv 2. kvě 2019, 14:09

Re Střelec,pokud chceš univerzál ,tak hlaveň 16 až 18 palců ...Na 11palců zapomeň,přicházíš o rychlost střely i přesnost...To si kup AK 74U a ušetříš na nákupu :lol: . Já jít dnes pro nové AR bez pístu ,tak bych šel za ty peníze co nabízí as do Savage AR 15 MSR... ;)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#303 » čtv 2. kvě 2019, 14:18

16-18 palcu neni univerzal, dle meho nazoru. To je tak o 2-3 palce dolu



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#304 » čtv 2. kvě 2019, 14:21

Kde 11 ci 11,5" ztraci presnost? Na 60m jsem v 1cm s SB, SS109 a Fiocchi. Dal jsem jeste nebyl, tak nemohu nic rici. Rychlost samozrejme jde dolu...kde jsem mel 920 ms s GGG a 17,75" mam nyni cca 810 ms s GGG. Na dynamiku 11,5" lepsi nez tahani se s 17,75" hlavni, kterou jsem za chvilku citil v rukou fest. Nemit penize a mit jen jednu AR, tak ale koupim 14,5" a dam s tim vse.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#305 » čtv 2. kvě 2019, 14:32

izer: nejspis se opet dozvis, ze 60m neni zadna vzdalenost;-)

A jinak opet souhlas-ja mam 12,5, a to presne proto, ze chci dynamiku (tam je kazdej palec vahy na predku sakra cejtit) na strelnici se dostanu nejdal na 100m a tam ty rozdily fakt nejsou nijak zasadni oproti delaim hlavnim. Navic od samonabijeci AR fakt necekam centimetrovy soustrely na stovky metru. Kdyz budu chtit tohle, koupim si na to adekvatni opakovacku, ne?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#306 » čtv 2. kvě 2019, 14:56

Flame pamatujes si to blbe...

Obrázek



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#307 » čtv 2. kvě 2019, 15:33

Int1m1thy - ten prehled je ohledne fragmentace strely v cilove rovine, tedy telo atd... Tam je rychlost sakra znat a zde nic nerozporuji. Ale ohledne strileni do papiru bych rekl, ze papiru je jedno, zda dostane ranu v 800ms nebo 950ms. Hlavne musi byt strela stabilizovana, aby to neslo na plocho. Ale to jsme u twistu a hlavni... Ohledne nakupu prvni AR se bude strilet tim nejlevnejsim, tedy 55gr a na papirovy terc. Takze bych furt volil value for money v ramci toho, co chci strilet a nehnal za ms z laufu...



wolfdog22
Příspěvky: 29

Příspěvek#308 » čtv 2. kvě 2019, 15:50

Vzhledem k finančním možnostem a využití pušky (až se za dlouho prostřílím k mířence nad 50m, budu už případně řešit jinou pušku), mi úplně postačí low endovka do 30 tis., což je teď pro mě fakt strop.
Seznam teda trochu upravuju:
SW MP15 II - víceméně jen samý dobrý recenze
Bushmaster XM - 15 QRC - dobrý recenze, kolimátor. Jaký je rozdíl oproti XM15 A3 níže? Snad kromě tenší hlavně sem nic nenašel
Bushmaster XM15 A3 PATROLMANS - CARBINE - ví o tom někdo něco? Recenzí moc není, ale jsou snad všechny kladné + je používál náš SOG, pokud vím.
Mossberg MMR 5,56mm NATO 16,25" BBL - dlouhé M-LOK předpažbí, volně plovoucí hlaveň, recenze chválí (ale teda jen ty odborné, uživatelskou sem nenašel)
Savage arms msr-15 patrol - lepší ergonomie, mid-lenght gas system, o 4-6 tis. vyšší cena oproti zbytku.

Když budu koukat na: spolehlivost, nevybíravost na náboje, co největší kompatibilitu a teda nízkou cenu náhradních dílů - mám některou vyřadit, nebo je některá naopak nadprůměrná?



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#309 » čtv 2. kvě 2019, 15:55

Re Int 1m 1thy :thumbup: Při 55grainech je to u těch ,,kraťasů,, na 100 metrech někde kolem 680ms tuším a na 200 pod 600 8-) O 69grainech ani nemluvit. Re izerS18 Jinak bezpístová AR 15 umí střílet s trochu slušnou hlavní a střelivem velice přesně a ty cm ,,honit,, na 100,200metrech nejsou problém a gongy na 500m také ne,tak proč se o to ochuzovat...V tom je výhoda téhle konstrukce oproti AK Sa58 apod...Ano KVALITNÍ opakovačka bude s odpovídajícím střelivem přesnější,ale ochuzuješ se o tu univerzàlnost v podobě podstatně rychlejší střelby a cqb s opakovačku se né :lol: Ještě k délce hlavně /nevšiml jsem si,že by někdo střílel tou úžasnou 11 až 12,5 palců hlavní např IPSC nebo 3gun , myslím že to není samo sebou...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#310 » čtv 2. kvě 2019, 16:04

U MMR dostanes super kontejnerovou spoust, savage ma nitridovanou hlaven a BCG, a je to mid... ja vzal MMR protoze se spousti by mi vysel savage na 40, a sry jako ale za x let si radsi koupim hlaven a bcg pokud to nekdy ustrilim, a tedka usetrim 13k...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#311 » čtv 2. kvě 2019, 16:12

@Int1m1thy
Kdyz si prectes ten clanek, ze kteryho je ta fotka tak zjistis ze FMJ fragmentuje nekonzistentne a ze pokud muzes nemas to pouzivat. Navic aby jsi se dostal na prvni radek, tak potrebujes na UMC 223/55 22-24 hlaven, na ten druhej radek uz staci 10.5.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#312 » čtv 2. kvě 2019, 16:32

https://www.wideopenspaces.com/the-trut ... -accuracy/

Delka hlavne vs presnost. Casto nejpresnejsi je ta nejkratsi delka hlavne a s rostouci vzdalenosti to kolisa podle strely.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#313 » čtv 2. kvě 2019, 16:40

Remington UMC je snad nejpomalejší 55grainu střelivo co se dá koupit...A s ním 10,5 nebude rozhodně nad 800ms!!!!!tak že až 3řádek tabulky 16palců bude cca 870ms!!!! a to je mezi prvním a druhým řádkem....Tu nekonzistentní fragmentace je řešenavvětšinou u lovu divokých prasat, tam je na rozdíl od jiných cílů rychlá fragmentace nevhodná kvůli velké šíři těla husté srsti a možnosti zastavení střepin o kosti či klouby a možnosti nedostatečné penetrace cíle... :mrgreen:



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#314 » čtv 2. kvě 2019, 16:44

Sorry za některé překlepy , blbne mi dotyková klávesnice...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#315 » čtv 2. kvě 2019, 17:16

Phoenix píše:Remington UMC je snad nejpomalejší 55grainu střelivo co se dá koupit...A s ním 10,5 nebude rozhodně nad 800ms!!!!!tak že až 3řádek tabulky 16palců bude cca 870ms!!!! a to je mezi prvním a druhým řádkem....Tu nekonzistentní fragmentace je řešenavvětšinou u lovu divokých prasat, tam je na rozdíl od jiných cílů rychlá fragmentace nevhodná kvůli velké šíři těla husté srsti a možnosti zastavení střepin o kosti či klouby a možnosti nedostatečné penetrace cíle... :mrgreen:


No ta tabulka co jsem nasel s umc konci u 16 hlavne, takze ta rychlost u 10.5 je u jinyho 55 naboje, nepisou tam od koho je. Porad to ale bude hodne dlouhej lauf na prvni radek. V tom clanku od intimitiho prave doporucuji strelu s rizenou deformaci, ktera expanduje konzistentne a hlavni a vetsi poskozeni prichazi s otaceni strely ne z fragmentace, ktera nemusi vzdy prijit.

Jediny co jsem chtel timto rici, ze svata pravda je co napsal izer a to kde vetsinu casu budete strilet. Na obranu domu staci klidne kratky lauf a to i co se tyce terminalni balistiky, radsi jsi budu chranit sluch, az povoli tlumice, nez abych mel trochu rychlejsi strelu a velikou neohrabanou pusku.I obrana v postapokaliptickem svete bude asi zalezet, kde se budete pohybovat jestli na samote u lesa nebo ve meste. FR armada predpoklada, ze budouci konflikt bude spise ve meste, kdyz nakoupila vic jak polovinu 416 v 11 palcovy verzi. (54k vs 38k)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondra009 a 22 hostů