Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Glabro
Příspěvky: 21

Příspěvek#31 » úte 7. lis 2017, 14:38

Biggles píše:Když fláknu srovnatelně dlouhou (krátkou) hlaveň, tak nebude moc důvodů, proč pro CQB použít .223rem... Proč asi cajti běhaj po městě s MP5? Na tohle snad není potřeba vysoká ;) Ale klidně si pořid “kapesní” plamenomet ;)



Jenže ten MPX, který mi doporučuješ, nemá srovnatelnou hlaveň, protože se prodává s 8 palcovou hlavní. Podobně MP5. Takže ona kratší hlaveň mi na můj laický, selský rozum přijde přímo úměrná menšímu množství výmetné náplně v 9mm náboji. Ale fakt nevím.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#32 » úte 7. lis 2017, 14:53

Jasně, proto si to srovnával s 5”... Hele mně je to fakt jedno...koukni se na graf, co tu je, na graf lugera (jo i třeba AR-15 se dá pořídit v týhle ráži) a uvidíš sám - komfort při střelbě jinde... Někdo rad střílí, někdo rád ohňostroj, beru.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#33 » úte 7. lis 2017, 22:28

SOCOM si tedy libují v ohňostrojích, jdou po krátkých hlavních... Obě délky hlavně mají svá pro a proti a není to jen o ohni... A ve finále i ta nevýhoda ztráty energie může být v podmínkách NO v obydlené oblasti vlastně výhoda... Nepůjde to skrz sousedův barák...;-)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#34 » stř 8. lis 2017, 07:47

No, já jim šuplíky nešacuju, takže se nebudu hádat, jak dlouhý maj hlavně, jen když se podívám na verze HK416, tak silně pochybuju, že maj všichni céčka, ale třeba to víš líp. Jo a jistěže maj opodstatnění pro některý případy velmi zkrácený pušky, proto i existují, a to na obou stranách “fronty”. Otázka je ovšem použití - teda jak často se v noci potuluju krajinou na padáku nebo třeba velím tanku...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#35 » stř 8. lis 2017, 15:07

Vycházím z oficiálního požadavku SOCOM pro přezbrojení složek novými PDW... A i tak HK416 co střelil Usámu měl 10" hlaveň... Krátké hlavně používají i v naší armádě...
Jinak někomu může vyhovovat rozměr zbraně nejen při střelbě, ale i při transportu, někdo třeba bude doufat, že u nás dostanou zákonodárci rozum a povolí na střelnice tlumiče, někdo si prostě bude jen hrát na vojáka... Ti všichni si bez problému zastřílí i z krátké hlavně, někdo možná lépe než z dlouhé, a někdo kdo jí chce využít i pro home defence, ocení její manévrovatelnost v interiéru... Střílí to líp, než většina lidí dovede ocenit, fakt, nekecám i z té krátké...;-)



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#36 » stř 8. lis 2017, 17:00

ahoj, vsichni.
Delsi dobu tohle vlakno ctu a diky za zajimave info.
Dotaz ADD .223 : Kdyz uz tady resite kratke .223ky s hlavni i 10" a mene, ktere mi prijdou jako efektni CQB (vztekla) plivatka, ale jak zde bylo na foru psano - potencial naboje tam je delkou hlavne vyrazne omezen. Navic zivotnosti komponent asi dostane lehce za usi (vzhledem k extremnimu narustu tlaku zpusobenym umistenim plynoveho kanalu blize komore) a z relativne kultivovane pusky je akusticky vyrazny plamenomet. :)

Poridil si nekdo a ma zkusenosti s vysoce kompaktni odpovedi na vsechny mnou zminene neduhy? Tedy Tavor...
M to akoratni delku hlavne (16+ palcu), tudiz normalni akustiku, nizsi tlaky, vyrazne vyssi ustovou rychlost strely ... ... To vse v bullpup baleni.
Dle obcasnych zahranicnich recenzi, to ma hruznou "milspec" spoust, ale na Brownells jsem zahledl nejakou tuningovou na vymenu. Na soutez v lehke odstrelovacce to asi urcite nebude, ale neporidil to nekdo jako alternativu ke kratkym AR-15 "parchantum" ? ;)
Diky za info.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#37 » stř 8. lis 2017, 17:34

Vojenska spoust ma svoje opodstatneni a zrovna bren ma spoust prekvapive prijemnou.
Tuningovych spousti je spousta, z brownells jsem si poridil akorat sadu odlehcenych pruzin za 350 a kontaktni plochy prelestil sam do grit 5000. Za trochu snahy hodne muziky, psal jsem o tom v nejakem vlakne, ale uz nevim kterem

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#38 » stř 8. lis 2017, 17:53

jo, Tavor má spoušť hroznou... a taky mi přišlo, že je to těžký hovado
(byť podle wiki má stejnou hmotnost jako Steyr, který jsem tu ale prodávat viděl)



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#39 » stř 8. lis 2017, 18:46

Tavor se da koupit na zelenym sportu.
Proto se ptam...

Brownells USA na nej ma X tuningu, takze ten spoustak by snad, pri riskjezisk pokusu za cca 70+ (puska + spoustak) :(, sel vyresit.

Chapu, ze z toho zavodni special IPSC fakt neudelam a kdyby jo, me vysledky stejne nebudou adekvatni financim.

Uz jen fakt, ze je spoustak ne v miste spouste, ale smerem vzad pod komorou, znamena, ze tam proste je po draze vic mechaniky a materialu, nez by bylo pro sportovni ucely zdravo.
Navic ovladani pri dvojstrelu udajne neni, asi diky koncepci, s delsi AR srovnatelne. Nemam duvod neverit.

Je to proste takova trochu zberatelska zalezitost na obcasnou rekreacni strelbu.
S fenomenalni ergonomii rozborky a sborky.
Coz plati do doby, nez si omylem vypustite zasobnik a nebo si u prekazky prehodite pusku na leve rameno a lehce si provetrate tvare horkou nabojici... ;)

V teto cenovce - dost diskutabilni kauf. Jeji silne stranky asi vyuziji jen poradkove sily...
Za tu cenu by navic byla slusne vymazlena V-AR a kopa naboju. :)

Pokud ma nekdo opravdu prakticke zkusenosti - rad se necham vyvest z omylu.
Predem diky.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#40 » stř 8. lis 2017, 18:52

Ehm, PDW... tak jo...
K tomu Tavoru - spoušť je sice peklo, ale pomůže (krom jinýho spoušťáku) vyndat prej nějaká pružinka, která má zajišťovat jeho chod i ve stížených podmínkách (písek a pod.) - aspoň jsem to zaregistroval na nějakým U.S. fóru.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#41 » stř 8. lis 2017, 20:08

aha, ZS jsem přehlédl, díky...
praktická zkušenost je, že za stejné peníze dostaneš o polovinu těžší zbraň (vs. třeba SBR od DD)
...mám izraelce rád, ale to bych těžko nazýval alternativou "kratkym AR-15 parchantum"



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#42 » stř 8. lis 2017, 20:45

Mas pravdu. navzdory kompaktnim rozmerum je Tavor proti kratkym AR "kousek" zeleza a polymeru a navic bude mit vyrazne jine vyvazeni.

Ty ARka nehanim - naopak po kratkem parchantu neustale pokukuji :)
Je to natolik rozsirena platforma, ze kdyz si nekoupis nejaky povl, lze to postavit doslova jak lego podle chuti a financnich moznosti.

Navic ta kratka ARka jsou krasne hracky.
Jen u nich holt jde vykon naboje do ... (Pro terce nevadi) a okoli hluchne ;)

Doma se mi vali NP na "kulovnice samonabijeci" a tak je pokuseni v podobe kraticke V-AR s teleskopem dost riziko... :)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#43 » stř 8. lis 2017, 21:51

10,5" AR není žádný plamenomet a hluk není výrazně horší než 14". Osobní zkušenost.



Glabro
Příspěvky: 21

Příspěvek#44 » stř 8. lis 2017, 22:05

Dnes jsem vyzvednul ZP a okamžitě zažádal (a dostal) nákupní povolení na samonabíjecí pušku. Takže kostky jsou kostky vrženy. Teď jen vybrat tu pravou.



addi
Příspěvky: 11

Příspěvek#45 » pát 10. lis 2017, 22:25

Ohledně hluku, hodně záleží co namontuješ dopředu. Např. sport kompík (alá Miculek) dodávaný na 14,5" V-arce, křičí víc, než origo tlumič plamene na HK A3 11". Prasátko tohle vyřeší. V noci rozdíl v plamenu bude, ve dne to skoro nepoznáš ( +-10% ? ). Taky jsem to řešil, koupil obě, s tím že jednu prodám. No ale kterou ? Skoro se bojím ještě za účelem porovnání zakoupit nějakou plynovku, případně ještě něco s delší hlavní. Pokud bych jako amatér mohl něco v tomto vlákně poradit...tak hned na začátku větší trezor. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron