Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#46 » pon 20. lis 2017, 18:14

Zdravim ve spolek. Rozhoduju se jakou koupit pusku pro home defence a zavody Los. Jako nejlepsi raze mi vysla .223 podle informaci z americkych blogu a fór. Protoze dobra .223 ma mensi overpenetration nez 9mm luger, a taky na ni prechazeji bezpecnostni slozky v usa.
Kdyz na home defence tak rozhodne chci nejaky bullpup. Protoze proc nemit kratsi pusku s dlouhou hlavni. Tedy tavor nebo aug.
V porovnanich vychazi obvykle o chlup lip aug. Nedavno jsem byl na zkouseni zbrani a tam mi rikaly ze augy v cesku nejsou moc dostupne kvuli jejich udajne nespolehlivosti. Tusim taky ze pro tavory budou asi dostupnejsi dily a prislusenstvi.

Mate nekdo zkusenosti z dostupnosti a spolehlivosti techto dvou platforem?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pon 20. lis 2017, 20:16

OT promazano.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#48 » úte 21. lis 2017, 03:15

Tipnul bych si, že skladová nedostupnost se spíš odvíjí od vyšší ceny AUGu a teda (ne)ochotě místního dovozce jich pár naskladnit - přecijen jsme v Čechách furt dost orientovaní na cenu. Tavory dotáhnul Zelenej sport a na stránkách je maj... Nespolehlivosti bych se nebál ani v jednom případě (snad jen AUGy v lugeru u našich cajtů nesklidily úplně potlesk - nakolik za to mohla zbraň, munice nebo třeba obsluha, to už je vcelku asi jedno), jen je na obě hračky výrazně menší výběr aftermarketovejch dílů a doplňků (zvlášť u nás) než na AR ale třeba i AK...



schurl45
Příspěvky: 15

Příspěvek#49 » stř 22. lis 2017, 12:41

mam AUG Z A3 v nejkratsi versi a spokojenost, mrkni na doplnky od https://corvusdefensio.com/de/ maji pekny vecicky

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#50 » pon 11. pro 2017, 17:50

Kromě zmíněních HK MR223 11" a Sig MCX 11.5" (Swiss Arms SG ignoruju kvůli ceně), jsem našel ještě krátkou pístovou už jen V-AR 10.5". Je v Česku dostupnýho ještě něco jinýho? Díky.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#51 » pon 11. pro 2017, 18:30

par sa robí v 10,5. prečo to má byť piest? veľmi dobre funguje napríklad plynovka od DD a to MK18 s 10,3" hlavňou.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#52 » pon 11. pro 2017, 20:28

Ještě jsem vlastně přehlídnul příspěvek o bullpupech. Zajímavá možnost. Škoda že ZS nedováží Tavor X95..



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#53 » úte 12. pro 2017, 00:01

@morho proc trvat na x95? :)

Na US forech, co jsem cetl, X95 v nekterych parametrech vyrazne prevysuje puvodni Tavor 21. Zejmena v presnosti.
Nevyhodou puvodniho 21 je dle for ergonomie umisteni vypousteni zasobniku...

Zrovna vcera jsem volam do ZS, jestli by nahodou nebyla jina barva :) Dalo se to predpokladat - nebyla.
V cerne to vypada dost hrozne.
Ja bych rad FDE :)

Vaha neodpovida sportovni AR-15 (cca +1kg), ale kompaktnost - tam to asi lepe postavit nelze.
Porovnej celkovou delku Tavoru s 16,5" hlavni a delku AR 10,5" "prcka" s pouzitelnou pazbou...
Rozdil v balistice .223 (5,56) v 16,5" a 10,5" je...Z A S A D N I



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#54 » sob 16. pro 2017, 18:30

Tavor se mi moc líbí, na taktiku super, ale oproti AR-15, pokud chci střílet trochu více sportovně, ztrácí na spoušti a co do konstrukční přesnosti, kdy nejlepší co jsem viděl na US fórech je někde okolo 1-2 MOA na 100ya zatímco u AR-15 je rekord někde okolo 0,2MOA (JP CR-02). Rovněž možnost zklidnění chování zbraně má své limity oproti AR-15, na druhou stranu co do odolnosti si nezadá s AK...



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#55 » pon 18. pro 2017, 18:25

Resim ted individualni dovoz tavoru x95. Za par mesicu napisu jak sem dopad. Zatim mi to neprijde jako neprekonatelnej problem. Exporteri v US sou celkem vstricny a cesky urady se zatim se mnou taky bavej, kdyz netusim co kam vyplnit.
Spoustu papirovani aby jeden domazal ze to opravdu potrebuje.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#56 » pon 18. pro 2017, 18:54

A nebylo by snazší kontaktovat tady nějakýho obchodníka?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#57 » pon 18. pro 2017, 19:50

@Beda Do Tavoru se uz delaji sportovni spoustaky ... :) Kombinace zbran zaklad + obe casti spoustejiciho mechanismu = cca ARko od JP a to uz je docela dost. Na druhou stranu nic vic sci-fi jsem v .223 nevidel :)
Ja Vanoce jiz mam poreseny a tak musim vychladnout a "mozna k Velikonocum" , kdyz se bude darit :)
@Oskarus. Napis pleaze, jak jsi dopadl. Drzim palce, at se Ti zadari X95 dovezt.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#58 » pon 18. pro 2017, 21:06

@Biggles par obchodniku sem kontaktoval, ale zatim sem u nikoho nepochodil. Ale to uz bysme byli v jinym tematu :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#59 » pon 18. pro 2017, 21:29

Jasný, jen mne napadlo, že lidi jako Hoffman a taak by to měli mít zmáklý, takže by to bylo snazší.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#60 » úte 19. pro 2017, 20:00

U individuálního dovozu bacha na to, že to bude pokládáno za voj. materiál, viz starší diskuze.

Z TAVORA nikdy sportovní brus nebude, co jsem viděl tak ceny spoušťáků dost brutus, osobně bych ho nechal tak jak je, je to zbraň do války. Závodní brus z toho nikdy nebude, už jen to, že u JP pokud máš low mass buffer, jejich pružinu, recoil eliminator a sešteluješ gasblok tak při rychlých opakovaných výstřelech na 50m při 6x zvětšení neuteče záměrná z terče (50/20).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů