AR15 NEA

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#31 » pon 27. dub 2020, 06:55

Magpul. A este Amend 2.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#32 » pon 27. dub 2020, 08:19

CzechJoker píše:Já NEA15 měl a docela by mě zajímalo, v čem byla proprietální...???


Třeba už jen tím,že upper i lower jsou jinak obráběny než klasika(mimo běžný standart),což může a nemusí být příčinou problémů s podáváním apod. Kdo zaručí,že při změně CNC programu byly dodrženy všechny vnitřní specs tak jako u klasiky,která se většinou jede dle jednoho standartního programu. Netvrdím,že to je vyloženě příčina,ale už jen tím,že bych zůstal u standartu toto do značné míry eliminuji.

Tady to vypadá skutečně(a nejsnadněji) na málo plynů(chce to prostě razantnější hybnost),ale problém dělá i moc plynů(velký odraz z5) nebo něco mimo specs na loweru/upperu(zásobník není ve správné výšce atd. záchyt atd.) Doporučil bych ještě zkusit s někým na střelnici prohodit lower a zkusit. Tak se to ještě víc vytříbí na co se zaměřit

Tyto jmenované zásobníky fungovaly a fungují na všech AR,co jsem měl v ruce,sám je taky používám. Ještě bych dodal,pokud to někoho zajímá,že např. Pmag II gen 30ran,polymaggs 10,20 ran a většina armádních alu 20,30 s origo podavačem jede bez problémů i s 300blk. Amend 2 s 300blk nefungovaly vůbec.

Jinak s .223 jedou všechny jmenované u klasiky milspec AR bez problémů

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#33 » pon 27. dub 2020, 12:31

U své NEA15 jsem měl problém jenom na začátku, kdy mi jeden konkrétní plastový zásobník způsoboval double-feed. Plecháče byly v pohodě. Plasťák jsem naplnil, nechal odležet a pak už fungoval spolehlivě.

U své pušky bych kritizoval řadu věcí, bohužel si ale nejsem jistý, šlo-li vždy o problém na straně výrobce, nebo prodejce. Víc bych to asi nechtěl komentovat.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#34 » pon 22. čer 2020, 06:52

K tem zavdam: nakonec stačil pilnik, šmirgl a rouno. Přechod mezi lowerem a hlavni a nabeh do hlavne byly ostry. Vyhladil jsem tyto místa a od té doby bez zavad s jakoukoliv munici a zasobniky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#35 » pon 22. čer 2020, 07:53

Ten nabeh do komory v extensionu i samotnem laufu umi dost podrapat hylzny,kdyz je presprilis ostry a to jak pri podani,tak pri extrakci......ale prostor mezi lowerem a upperem?? Tam by se snad naboj ani nemel dostat:-) Nemyslels spis ty M4/M16 feed rampy v prechodu upper-extension?
Teoreticky by mohl vzniknout problem s podavanim,kdyby vyrobce pouzil M4 extension a upper s M 16 feed rampami,pak by to spis ale zarazelo strely do naboju a naboje by se kousaly spickou strely do prechodu hlinik/ocel ve feed rampach



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#36 » úte 23. čer 2020, 05:12

Sekl sem se, myslel jsem upper.
Dělo se přesně co pišeš. Zarážely se střely do nábojů a kousaly se špičky v mistech ocel/hliník.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#37 » úte 23. čer 2020, 08:04




Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#38 » úte 23. čer 2020, 10:13

Typově to bylo v pořádku, M4 extender i receiver. Ale hrana extenderu byla ostra a hranatá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů