AR15 NEA

Samonabíjecí pušky


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#16 » sob 13. dub 2019, 17:31

To nevím, byla to úplně nová zbraň. Byl jsem asi druhý kdo z ní střílel.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#17 » úte 24. bře 2020, 18:15

Kdyby se někdo rozhodoval, tak se podělím o svoje zkušenosti:
Zásadní je, co si od zbraně slibujete. Já ji mám na "domácí žvýkání" a na to je více než dostačující. Nic moc jsem o ni nevědel, jen mě zaujala svým vzhledem. Vyzdvihl bych neobvykle hranatý upper (za mě moc pěkné) a obecně vychytaný design. Kvalita zpracování trochu pokulhává. Na těle sem tam nějaký výstupek po špatném opracování, závlačka pojistky natahovací páky vypadávala (vyměnil jsem), zub pro záchyt natahovací páky na upperu se celkem obrušuje, krytka vyhazovacího okna se dázavřít jedině úderem patkou zásobníku, prsty byste si o ni zlomili. Povrchová úprava je sice pěkná, ale co mám zkušenosti s CZUB, tak se nedá srovnat. U P10 sem měl sice jiné problémy, ale po stránce povrchové úpravy super. Po 4k ranách barva všude drží. Co mám zkušenosti s brenama, rovněž na pohled nestárnou, nikde žádná patina. U NEA ztrácí barvu vše, co se nějak hýbe. Když jsem si nastřelil mířidla a kolimátor, pro moje potřeby soustřel dostačující. Bohůžel závady jsou relativně časté. Nejčastěji si nevezme náboj ze zásobníku (zkoušel jsem dodávané PROMAG i STANAGovy), jakmile do zásobníku jen drcnete ve snaze ho kontrolovaně vyndat, závěr zajede a závada je odstraněna. Doublefeed mi ještě nehodila. Mám z ní zatím vystříleno malé množství ran, trochu doufám, že se vychodí a závad ubyde. Nyní bych to zprůměroval tak na jednu na 50 ran. Do války nic moc, na střelnici mi to žíly netrhá.



zbynek.ruzicka
Příspěvky: 31

Příspěvek#18 » úte 24. bře 2020, 19:15

Ahoj.
Mám NEA 14,5" z druhé ruky. Vypadávající kolík pojistky natahovací páky potvrzuji, vyměnil jsem ji za jinou páku. Povrchovka mi drží, soustřel mi vyhovuje (střílím do železa). Jinak žádné závady nemám, "sežere" co dostane i moje přebíjenky, zásobníky taky neřeším. Výhozní okýnko zavírám lehce.
Design se mi líbí moc.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#19 » stř 15. dub 2020, 10:36

Doplnění: S&B 55grs FMJ stále časté závady, ale s FIOCCHI 55grs FMJ zatím žádná.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#20 » sob 18. dub 2020, 12:29

Co to je časté závady?? Rozepiš to prosím konkrétně,třeba to bude jen nějaká triviální kravina....šlapat by mě naprosto jakýkoliv tovární náboj v jakékoliv délce laufu i gas systému ;)



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#21 » pát 24. dub 2020, 17:48

Vždy se jedná o nepodání náboje.
S&B vždy poslední náboj v zásobníku (stanag, promag)
GGG závada každý výstřel
FIOCCHI jedna závada ze 70 ran.
Původní buffer či doraz závěru karabinovej 82g. Vyměníl jsem za H1 110g, žádná změna.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#22 » pát 24. dub 2020, 20:38

To je len nieco s puskou, neexistuje aby to neslo. Je blbost ze „nefunguje s tymto a tymto strelivom“. Ze puske nechuti strelivo z hladiska presnosti? Ok, to je normalna vec. Ze nefunguje lubovolne fabricke strelivo a puska nefunguje spolahlivo? Zavada na puske.

Odhadujem to na blbo zaisteny gas block, zrejme bude posunuty voci gas portu = nedostatok plynov do zaveru = podplynovanie, nedostatocne obtahovanie zaveru.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#23 » pát 24. dub 2020, 20:38

To je len nieco s puskou, neexistuje aby to neslo. Je blbost ze „nefunguje s tymto a tymto strelivom“. Ze puske nechuti strelivo z hladiska presnosti? Ok, to je normalna vec. Ze nefunguje lubovolne fabricke strelivo a puska nefunguje spolahlivo? Zavada na puske.

Odhadujem to na blbo zaisteny gas block, zrejme bude posunuty voci gas portu = nedostatok plynov do zaveru = podplynovanie, nedostatocne obtahovanie zaveru.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#24 » pát 24. dub 2020, 20:54

NEA se mi svého času taky líbila, než jsem si přečetl pár amerických fór...u prvních sérií byla dokonce nebezpečná /hrozilo roztržení během střelby. Za mě bych do ní nešel.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#25 » sob 25. dub 2020, 08:42

Clearboy píše:Vždy se jedná o nepodání náboje.
S&B vždy poslední náboj v zásobníku (stanag, promag)
GGG závada každý výstřel
FIOCCHI jedna závada ze 70 ran.
Původní buffer či doraz závěru karabinovej 82g. Vyměníl jsem za H1 110g, žádná změna.



Když už ti to poslední náboj podá dobře(např. u jiné značky) tak závěr zůstává při posledním vždy zachycen? Když nabiješ do magazínu jen jeden SB,tak podá a po výstřelu zachytí?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#26 » sob 25. dub 2020, 08:46

Béďa píše:NEA se mi svého času taky líbila, než jsem si přečetl pár amerických fór...u prvních sérií byla dokonce nebezpečná /hrozilo roztržení během střelby. Za mě bych do ní nešel.


Za mě bych do ní taky nešel,protože u AR nesnesu jakoukoliv proprietálnost oproti standartu,stejně tak u vosátky apod. a nezáleží na kvalitě provedení,prostě když AR,tak standart AR-v plynu a mil-spec,dotunit detaily už sám.......to se=žádné pasti dobudoucna

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#27 » sob 25. dub 2020, 10:03

Já NEA15 měl a docela by mě zajímalo, v čem byla proprietální...???



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#28 » sob 25. dub 2020, 10:40

zarozak píše:
Clearboy píše:Když už ti to poslední náboj podá dobře(např. u jiné značky) tak závěr zůstává při posledním vždy zachycen? Když nabiješ do magazínu jen jeden SB,tak podá a po výstřelu zachytí?


Zůstává vždy. Když tam dám jen jeden SB, tak podá a zachytí.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#29 » sob 25. dub 2020, 16:52

Skus Magpul zasobniky. Na tie plechove, mnohokrat pouzite haraburdy sa vyser.



Clearboy
Příspěvky: 16

Příspěvek#30 » sob 25. dub 2020, 19:11

Ty promagy mam polymerovy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů