Ljungman Ag 42B

Samonabíjecí pušky


authorgang
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » ned 13. kvě 2018, 13:56

Je tu někdo kdo má tuhle švédskou samonabíječku, střílí s ní a podělil by se o zkušenosti.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » stř 16. kvě 2018, 20:02

Co by tě konkrétně zajímalo?
Když to shrnu

Výhody:

krásná puška, přesnost velice dobrá, spoušť luxusní, zpětnej ráz minimální, mířidla mi přijdou krásně čitelný

Nevýhody:

těžko se na to cokoliv shání, pouze v USA seženeš v podstatě jakejkoliv díl, ale ne vše sem dostaneš
je poměrně dlouhá a těžká
náboje jsou drahý a když přebíjíš, musíš hledat nábojnice, který lítaj docela daleko a to dopředu doprava

Nebylo jich vyrobených mnoho, podle wikipedie jen 30000. Pokud ovládáš angličtinu doporučuju: http://www.gotavapen.se/gota/artiklar/ag42/ag42eng.htm

Pokud ji ještě nemáš, máš už nějakou vyhlídnutou?



authorgang
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » ned 20. kvě 2018, 13:03

Tento týden jsem jí právě koupil. Je to fakt krásná zbraň, mám ročník 1943 pažba nedotlučená, vývrt zrcadlo, bohužel nadpažbí asi z jiné flinty.
Má německou zkušebnu, takže na ní byla provedená úprava hledí (omezení do 300m), ale podařilo se vrátit do původního stavu, takže hledí chodí od 100m do 700m.
Myslím že už se dá sehnat i v Německu nějaký ten díl, ne všechny ale něco jsem našel.
Díky stránku znám, narazil jsem na ni když jsem hledal první informace o ljungmanech.

Co by mě zájimalo:

Četl jsem na pár amerických foréch, že je nějaký problém s municí tím, že nemá nastavitelný odběr plynu z hlavně. Budou v něm fungovat celopláště od sellier-bellot nebo PPU.
Dokonce tam byly nějaké zmímky o katastrofálních selhání zbraní (explozí zásobníků).



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#4 » pon 21. kvě 2018, 16:32

Střílel jsem z toho jak PPU tak SB a žádnej problém se nikdy nevyskytl. Jediný na co je potřeba dát pozor, tak pokud přebíjíš, tak mazat nábojnice. Když nejsou mazaný a jsou uplně odmaštěný např. v ultrazvukovej pračce, tak se mi párkrát stalo, že to nábojnici při vytahování přetrhlo. O problému se zásobníkem jsem nikdy neslyšel ani jsem žádnej neměl, takže nemůžu soudit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů