Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#121 » pon 12. úno 2018, 17:46

Tak jak jsem viděl tu fotku,letěl jsem do trezoru se podívat,záhada vyřešena :-) Tu kuličku tam nemám,jen prázdnou díru kde by nejspíše měla být osazena. Takže co tam nacpat,nějakou jistící podložku,nebo fakt utahovat na krev,...?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#122 » pon 12. úno 2018, 18:43

pružinka+ kulička a zadůlčíkovat to připravený díry.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#123 » pon 12. úno 2018, 18:48

Jsem zedník,ruce jako lopaty,něco tak jemného nedám :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#124 » pon 12. úno 2018, 19:24

Když ne ty, tak to svěř někomu, kdo si s tím poradí. Ukaž mu to, domluvte se a až sežene potřebné propriety, tak to dá dohromady. Jak píšou kluci - kulička, pružinka a zadůlčíkovat. Žádné dotahování "na krev".



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#125 » pon 19. úno 2018, 07:55

Ahoj. A dotaz můj zní, střílíte z pumpy i slugy a buckshoty?
Myslím z těch levnějších variant? Výdrží to?



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#126 » pon 19. úno 2018, 11:33

Z TR-X úplně běžně a bez problémů...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#127 » pon 19. úno 2018, 12:48

Z turka AS 41 zatím jen několik buckshotů (do 20 ks), brokna v poho, ale já poprvé dostal "liskanec" po tváři (moje vina :D ) a jednou mi málem vyrazila zub (taky moje vina :lol: ). Jinak zatím střílím kvlůli většímu pohodlí spíš "čajíčky". Ikdyž snese magnumy, já si chci tu zábavnou střelbu užít, ne ji proptrpět :D



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#128 » pon 19. úno 2018, 23:38

Tak dneska už je u mě taky doma k mání.
Balikli Stranger BS 105.
Zatím se spolu jen koukáme na TV.;-)
Už se těším. Pak dám info.
Dám fotky na Fotky našich zbraní.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#129 » stř 21. úno 2018, 11:55

Georg: To je věc tréninku. Dvakrát přetrpíš modrý rameno a pak už budou další střelby OK, ani ti to nepřijde...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#130 » stř 21. úno 2018, 13:05

Tak rameno je celkem v pohodě. Bolí lehce (spíš jej cítím jen na pohmat, bez modřin) až na druhý den, ale ten další den už o něm nic nevím. Horší je to právě s přilícením. Tady bych viděl svou slabinu (liskanec a málem vyražený zub :lol: ). Jak píšeš - je to o tréninku. Já s broknou teprv začínám.
Nakoupil jsem nějaké různé náboje, vyrobil testovací střelecký rám, seženu další papír, vyzkouším, nafotím a udělám minirecenzi rozptylu různých v brokových nábojů na různou vzdálenost z krátké nezahrdlené hlavně (35cm včetně komory) Uzkon AS 41. Ale potrvá to několik týdnů - ň každý víkend se dostanu na střelnici.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#131 » stř 21. úno 2018, 14:59

Magnumy z Uzkona moc neriskuj. Jednak je to pro HD celkem zbytečné a hlavně Uzkon sice deklaruje délku komory 12/76 a tlakově to rozhodně není stavěné na 1050 Bar. Po 200-300 magnumech je ta brokna schopna se odporoučet na sešrotování.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#132 » stř 21. úno 2018, 17:45

Omlouvám se předem za OT, mám novou pumpu SDM M870 v trezoru a těším se, až ji provětrám. Jsem broknové ucho, poprvé jsem střílel z Remingtona 870 na zážitkové akci - pohoda, podruhé z jakési sovětské vykopávky na přípravě na ZP, opět pohoda. Fialovou tvář ani vyražený zub bych mít nechtěl a zajímal by mě průběh vzniku takového nedorozumění. To asi má střelec broknu málo zapřenou do ramene a při výstřelu pažba poskočí, nebo jak k tomu dojde? Mně se při prvním kontaktu s brokovou zbraní nic takového nestalo, ani rameno nebolelo, možná to bylo tím, že obě byly pořádně těžký kus železa.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#133 » stř 21. úno 2018, 20:26

ren píše:. . . . Fialovou tvář ani vyražený zub bych mít nechtěl a zajímal by mě průběh vzniku takového nedorozumění. To asi má střelec broknu málo zapřenou do ramene a při výstřelu pažba poskočí, nebo jak k tomu dojde? . . . . .

1) fialovou tvář sem neměl :D byl to jen takový lehčí liskanec, ale měl jsem zataženou teleskopickou pažbu (čehož jsem si hned nevšiml), tím pádem došlo k nepřesnému zalícení. Navíc to byla první seznamovací střelba - taky s broknou začínám :D
2) co se týče toho zubu, tak přiznávám, že zapření do ramene asi možná nebylo úplně ideální, ale hlavní roli v tom hrálo spíš to, že jsem pootočil tvář o trošku víc, než jsem měl v plánu :D

Jinak Petzold, dík za radu. Osobně nepočítám, že bych z Turka střílel magnumy ve větším počtu. Pořídil jsem si ji hlavně na sem tam občasné blbnutí na střelnici a HD, což je dle mého jedna z ideálních brokovnic (krátká hlaveň, teleskopická pažba). Netvrdím, že jediná !



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#134 » stř 21. úno 2018, 20:27

4 ren
je to tak, jak sis sám odpověděl. Špatné držení, volné nebo podvědomé odlehčení pažby před výstřelem a výsledkem je modřina nebo facka. Těžší zbraň má zpravidla menší zpětný ráz, ale u brokovnic se zahrdlením má na to vliv i velikost zahrdlení a jeho délka, která má vliv na průběh rány. Poměrně velké rozdíly mohou nastat i podle použitého střeliva s ohledem na laboraci střely a její celkové hmotnosti 24-56 g, dále hraje roli výška a tvar žebrování kontejneru na broky nebo jednotnou střelu. Pak taky hraje roli botka na pažbě. Ačkoliv obecně na pušce preferuji pistolovou ručku, tak právě u brokovnice není až tak vhodná, protože část zpětného rázu pak jde i do dlaně a z takového Fabarmu Ultra Short se sklopkou nebo krátké Balikli BSM 121 je to po cca 100 plnotučných ranách už dost o odhodlání střelce kolik ještě vydrží. :-)
To si pak v klidu nevypiješ ani kafe abys ho nerozlil. :-) Lehká brokovncie pouze s pistolovou rukojetí je navíc ještě zákeřná v tom, že má tendeci se hodně zvedat nahoru proti čelu a s tím se můžeš stát i hvězdou youtube.



Molon Labe
Příspěvky: 6

Příspěvek#135 » sob 24. úno 2018, 13:21

Ahoj měl bych dotaz nějakej tip na brokovnici tak v rozmezí 10-15tis.Turka nechci teď jsem se jednoho zbavil myšleno Uzkon.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů