Brokovnice na střelbu holubů

kosatka444

Příspěvek#121 » pát 12. dub 2019, 13:22

Poky - Já mám brokovnice IŽ 3 a tu první IŽku mám přes 12 let a ani jedna závada oproti benelce a podobně které mám taky, Slyším dost nadávat na Ruský bajkaly ale ještě jsem neviděl OSOBNĚ ani jednu závadu.
Mě IŽ na lovu kolikrát spadla, kolikrát slítla s posedu a je pořád perfektní přesto že má vystříleno přes 10000 určitě. mynulý týden jsem koupil další IŽ a to 27 EM-1C SPORTING a dal jsem jí hned zabrat a za ten týden už má 400 ran za sebou a je super. Možná je to humpolácká puška ale spolehlivá oproti benelli s kterou můžu porovnávat takýe bajkal za 16 000 Kč je teď pro mě jasnou volbou než Benelli za 89 000 která už byla dvakrát u puškaře na opravu.

Jinak brokovnice chdím střílet pravidelně každou neděli, takže dostavají zabrat --- :arrow:

tomoking

Příspěvek#122 » ned 14. dub 2019, 17:29

Ivoo píše:Proč by nedala -kdybych chtěl kozu na SRANDA STŘELBU tak koupím nějakého bajkala-tím asi nejde udělat chybu -myslivci to vždy brávali jako dobrýho dělníka kterýmu se po honu laufy prolejou vodou z kohoutku a fertik. Ono je to všechno o lovách, pokud není člověk zazobanej podnikatel co může všechno včetně nábojů dát do nákladů tak je to pěknej vítr v rozpočtu to brokový střílení - 5,-náboj 3-4,- kč holub tj 9kč rána... Takže pokud nemám na to ,,opici(často) krmit " k čemu mi bude supr flinta za dardu, žejo...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozor cenzor naslouchá

jako, že podnikatel si dá brokárnu do nákladu ? pokuď ano tak mu tám vydrží do první kontroly a pak ho to výjde na dvojnásobek (penále a úrok z prodlení) ..... osobně neznám nikoho kdo by měl dlouhou v učetnictví . Krátkou možná ano pokud chodí s tržbou ..... ale to je taky na hraně.
Znám jednoho hrdinu co měl v nákladech 4kolku a dlouhou ovšem jen do zmíněné první kontroly.

Indian

Příspěvek#123 » pon 15. dub 2019, 11:45

Podnikatel si dá zbraň do nákladů jen tehdy, pokud je majitelem střelnice, nebo profesionálním lovcem, který se tím živí (což snad ani u nás nejde). A jiné případy vyřeší kontrola finančáku tak, že to dodaní včetně penále. Takže by mne zajímalo, jak dotyčný přišel k nápadu, že podnikatel si vše odepíše z daní.
To někdo vymyslel asi v hospodě po desátým pivu...

jezekif

Příspěvek#124 » pon 15. dub 2019, 17:00

Ochrana objektu firmy pokud přiléhá, nebo souvisí s jeho bydlením zcela bez problému. (Jako případný argument lze použít ceník profesionální ostrahy, to pak finanční úředníky přechází sranda, když jim nabídnete náhradní řešení které ze zdanitelného zisku odkrojí násobek). A vystřílené střelivo = nutný trénink (tady se to už musí poněkud mírnit). Pozor samozřejmě existuje u nás něco jako "tvůrčí kreativita úřadů" (jinde se tomu říká postup v rozporu se zákonem) v takovém případě se jeden nesmí nechat. Konec s OT

Na takové to "domácí žvejkání" ale i na "pralesní ligu" je IŽka víc než dostačující motika.

Indian

Příspěvek#125 » úte 16. dub 2019, 11:05

O IŽce taky přemýšlím. Jen nechci nas..t manželku, kdybych toho koupil víc najednou (před vánocemi G43, navíc mám zálusk na BREN2 a taky velké nutkání koupit kozu na holuby). Tak si musím srovnat priority. Prachy by nechyběly, ale nemůžu je okatě "rozhodit" po obchodě se zbraněmi :-) Jsem se nedávno ukecl, kolik jsem vystřílel nábojů za rok. No a potom někde říkali, kolik že to stojí jeden Luger...

Zpět na