Odstranění matných skvrn na nerezové baskuli

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » ned 11. bře 2012, 11:13

Nevíte někdo jak nerez vyčistit a vyleštit? Nejde mi pořádně odstranit skvrny na baskuli.Děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#2 » ned 11. bře 2012, 12:26

A od čeho ty skvrny jsou? Zkusil bych ocelovou vlnu, různý hrubosti mají v slušných železářstvích. Používají ji topenáři na očištění Cu trubek před letováním. V puškařině na odstanění drobných rezavých flíčků a na finiš pod černění.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#3 » ned 11. bře 2012, 15:08

na leštění nerezu se průmyslově používá tzv. mirlon, je to v podstatě ta vrstva hnědočervená na houbičkách na mytí nádobí, taky existuje několik hrubostí a je v síle cca 5mm k dostání v obchodech s brusnými materiály, jinak mohu i posloužit-vyrábí se to totiž v Kolíně a já jsem Kolíňák, potom doleštit do vysokého lesku hadrákem a příslušnou pastou

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#4 » ned 11. bře 2012, 18:54

ocelovou vlnu i houbičku na mytí nádobí bych určitě zavrhnul, tím to celé poškrábu, nerez je měkký.Skvrny jsou od potu na rukou, jako když doma sáhneš na nerezovou digestoř a zůstane tam fialový otisk prstů a pak zešedne a tmavne.Spíš to chce chemii než abrazivo.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#5 » pon 12. bře 2012, 07:45

nerez se leští ve výrobě způsobem který jsem popsal, ovšem konečná úprava do vysokého lesku je vždy leštící pastou na hadrovém kotouči, výsledek je zrcadlový lesk , můžeš zkusit jenom leštící pastu-zelenou na flanelovém hadříku, pasta je k dostání v obchodech s nářadím a zcela jistě nic nepoškrábeš

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#6 » pon 12. bře 2012, 08:59

přesně jak píše Pavel, ani tý ocelový vlny se bát nemusíš jen vem tu nejjemnější 000 a pak přejet lešticí pastou. Až budeš mít vyleštíno tak něčím odmastit (stačí líh) napajcovat tvrdým voskem na autolaky a žádný další otisky se nekonaj ;)

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » pon 26. bře 2012, 18:48

A co treba jen silichrom?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#8 » pon 26. bře 2012, 19:05

teď jsem někde četl o nezdravosti Coca Coly. že se používá na uvolnění zarezlých součástek vím, ale další její použití bylo i na vyčištění a vyleštění nerezy. jestli to ovšem funguje nezaručím, ale za zkoušku by to možná stálo

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#9 » úte 27. bře 2012, 16:54

Podle mě Silichrom bude bohatě stačit. Jak píše Muzzleloader.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » úte 27. bře 2012, 18:16

No jasne,silichrom a flanel vylesti i vejfuky Harleye,zakydane od napalenyho oleje.Proti tomu,je mastnota z lidske kuze nic.Ikdyz je pravda,ze soli z potu jsou previt.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů