Brokovnice na střelbu holubů



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#136 » pon 25. črc 2022, 06:21

Pokud chceš střílet rekreačně jen do asfaltu tak ber něco lehčího co ti bude sedět v ruce, rusanda je těžkej ale spolehlivej krumpáč do lesa. S turkem asi chybu neuděláš, protože kvalita je kus od kusu a mají s ní problémy i renomovaní výrobci kteří to sekaj jako Baťa cvičky tedy i Beretta.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#137 » pon 25. črc 2022, 07:15

Tak na úvod pár doporučení:
- doporučil bych ti koukat po brokovnici s ocelovou baskulí, bývají težší, nicméně odolnější (kdybys začal střílet častěji).
- volba hlavně pro první ránu není asi úplně nutná, stejně budeš střílet první spodní
- mechanická pojistka je lepší (pohodlnější) než automatická
- stavitelná lícnice je dobrá věc (hlavně do začátku)
- výměnné čoky jsou nutné
- používá se délka hlavní 71cm pro skeet a 76cm pro trap, prodlouženými čoky lze hlaveň prodlužovat
- ale HLAVNĚ - puška ti musí sedět (délka pažby, úchop, předpažbí)


V týhle cenový relaci (okolo 20tis) jsem viděl tyhle turky↓
yildiz steel - solidně zpracovaná za ty prachy, ale jinak neznám
akkar churchil - ta je zpracovaná fakt dobře, působila na mě lehce
ata arms supersport - bytelná, težší, robustně zpracovaná, střelba výborná

je to jistě všechno o tom zkoušení a střílení, nicméně ber můj příspěvek jako takový zevrubný úvod

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#138 » pon 25. črc 2022, 12:31

Ano, akkar i ata arms mi padly do oka. Bohužel ata arms, která se mi líbí více není skladem a odhadovaný čas dodání jsou 3 měsíce. Což už je prakticky konec sezony. Líbí se mi, protože má stavitelnou lícnici, což je asi hlavní důvod.
Nicméně tím, že Akkar je skladem, tak půjdu asi do AKKAR 812 K. Jen na to zatim není nikde moc recenzí a když tak né moc objektivních. Možná někde v zahraničí, ale tam zase nepíšou česky :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#139 » pon 25. črc 2022, 12:34

Akkar je to lepší z od Turka, nebál bych se, ale zkušenost mám s jiným typem.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#140 » pon 25. črc 2022, 15:25

pokud ti sedne, tak poslouží dobře. Na naučení a zjištění, co chceš a potřebuješ je prostě za ty prachy dobrá.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#141 » pon 25. črc 2022, 16:03

Jak pokud ti sedne :D Jak na naučení a zjištění co chci? To už vím teď, chci něco co bude střílet dlouho a spolehlivě. Ruce mám volšový a ambice nulový. Pokud bych to prožíval, koupil bych si verzi pro leváka, protože držím flintu špatně :D



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#142 » pon 25. črc 2022, 17:05

Zapomeň, že jsem cokoli zmínil. Howgh

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#143 » pon 25. črc 2022, 17:36

Né promiň, moc si vážím Tvých rad. Bral jsem to s nadsázkou. Zítra volám do krámu jestli jí mají skladem v barvě a s 76cm hlavní a jedu na výlet. Po 200km v autě mi doufám sedne hezky do ruky a bude to dobrý. Ještě jednou děkuji všem za rady



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#144 » čtv 28. črc 2022, 18:48

morepowermá pravdu, aby ti zbraň sedla je základ, já měl štěstí a prodejc se mi věnoval, brokovnicí se ukazuje spíše než míří a pokud ti pažba nesedne je to problém, ano dá se upravit, ale asi to nemá ekonomický smysl u zbraně za 20t, stejně ajko se dá pořídit speciální pažba pokud máš opačné řídící oko atd. ale zase to nemá smysl u levné brokovnice, proto ten důraz na to aby sedla. Ideál je zajít na nějakou brokovou střelnici kde by šlo zaplatit instruktora a tam si to vyzkoušet, trap, skeet a i podle toho se rozhodnout.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#145 » ned 31. črc 2022, 22:08

:lol: Taky bych požádal o radu chci brokovnici převážně na trap - i když jsem se tomu bránil, tak chci Browninga. :lol:

Mám v mé cenové několik možností - nová Trap one - trapové předpažbí, trapova pažba, multichoke

Bazarový sporter
Bazarový sporter vyšší řady - což znamena jen prodloužené choky, vypínání vyhazovačů, hezčí dřevo, ale zároveň starou botku.

U novějších modelů mě láká ta možnost tu pažbu "zkrátit". výměnou botky.
Jinak se obávám že se úpravě pažby stejně nevyhnu jen je mi líto nechat do té pažby řezat.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#146 » pát 19. srp 2022, 14:43

Tak jsem majitelem ATA SP Trap. Koupeno od pana Kozuba z OVY. Super přístup, dovoz, sleva všechno dobrý velký chvála.
S flintou jsem bouchnul 150 ran, zatím si na sebe zvykáme. Víc se rozepíšu ve vlákně Ata arms.

Jen jsem chtěl poděkovat všem za rady, takže díky



ma900
Příspěvky: 1

Příspěvek#147 » ned 21. srp 2022, 21:19

tak ja som mal teraz skusenost s 2 tureckyma brokovnicama 1 bola winmark ed 505 tusim to katastrofa klepalo to zapalky uplne nabok nestrielalo to zo 100 nabojov mi to 10 nevystrelilo tak mi predajca odporucil ze akkar churchil trap je overena brokovnica ze mi da namiesto tej akkar a ta mi vydrzala tak 200 nabojov a uz je vrchna hlaven vyduta ako je cok cize pojdem mu ju vratit a reklamovat a zatial len zle veci pocul na turecke zbrane roztrhnute hlavne dva tyzdne dozadu, predtym jednemu cok uletel z hlavne tak neviem ci este do 3tice dam sancu tomu akkaru ale tie hlavne su lahke strasne a mam 13 r iz bajkal sportinga len mi vobec nesedi ta zbran vystrielal som cca 10 000 tis nabojov a bez jedinej zavady a neviem som tu novy ak pridem na to ako sa sem daju nahravat fotky tak vam tu kludne dam ako je ta hlaven na akkar vyduta a divim sa ze zrovna ta co s nou strielam druhu ranu a z tej hlavne som mozno 30 nabojov vystrelil kedze vsetko vacsinou na ranu strielam tak neviem aka to je kvalita zbrani zeby som mal stastie na 2 vadne kusy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti