lankasterka - co je na trhu k mani



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1 » pát 18. led 2019, 13:14

Rad bych se mistnich znalcu poptal na prehled lankasterek na trhu. Mozna hledam spatne, ale prijde mi, ze toho moc neni. Mozna jeste nekde nejaka zasita CZ-USA (ale nikde jsem ji skladem nenasel) a pak jsem nasel akorat u Dave tohle:

http://www.zbrane-dave.cz/products/brok ... li-pietta/

Ale ta cena mi prijde celkem vysoka, kdyz to chce clovek jen na “blbnuti”. Navic netusim, jak kvalitni vyrobek to je.

PS: Jelikoz zbran nechci na western, dal jsem tema pod Brokovnice obecne. Pokud je to spatne, prosim o presunuti

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » pát 18. led 2019, 14:25

Na blbnutí se vyplatí něco bazarového, tam je i větší šance sehnat lankasterku, protože se jich dnes opravdu mnoho nevyrábí - považuje se to za přežitý systém. I tak spíš seženeš nějaké ZP, než lankasterku.

Westernové repliky jsou novovýroba a tomu odpovídá i cena.

Napadá mě ještě Bajkal, ale pokud se dobře pamatuji, tak měli jen kohouty, ale bití bylo vnitřní - čili "falešná lankasterka".



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » pát 18. led 2019, 15:15

Njn, jenze je problem, aby clovek nekoupil nejajej kram. U pistole plus minus vim, po cem koukat, ale tady absolutne netusim.

Osobne mi prijde lankasterka zajimavejsi nez hamerlesska. Asi ne na soutezni strelbu, protoze s ni dele trva prebiti, ale jinak pohoda. Navic i lip vypada-takova klasika.

ZP je co?

No rusakovi bych se rad vyhnul. Nedela ji nejajej turek ci brazilec?

A ta Pietta? Jaka je to znacka? Zkousel jsem googlit a youtubovat, ale nachazim prevazne revolvery? Zajimala by mne kvalita zpracovani, materialy, spolehlivost...proste jestli je ta cena oduvodnitelna i jinak nez tim, ze to je western replika

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#4 » pát 18. led 2019, 16:25

ZP je klasická dvojka CZ, hamerleska, nikoli tedy lankasterka. Pietta je známá hlavně replikami revolverů, kvalita v tomto oboru průměrná (ne špatná). S jejich brokovnicemi nemám zkušenost.
Cena je dost vysoko, ale u replik to tak dnes je.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#5 » pát 18. led 2019, 18:25

peggy píše:Napadá mě ještě Bajkal, ale pokud se dobře pamatuji, tak měli jen kohouty, ale bití bylo vnitřní - čili "falešná lankasterka".


Tyhle brokovnice jsou dělané i jako čisté lankasterky. Jen je třeba trefit model. Opravdová lancasterka od nich má označení IŽ 43 KH. Spíš než Turka bych bral Rusandu. Máme doma už dvě a spokojenost.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#6 » sob 19. led 2019, 08:15

KH jsem mel v ruce..a byla to faleš taky. Uderniky v baskuli a kohouty klepaly na odpruzenej doraz.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#7 » sob 19. led 2019, 10:52

No jestli to chapu spravne ze silne roztristenych informaci po netu, tak Bajkal vyrabi jak s falesnymi kohouty, tak s funkcnimi...a IZ 43 KH by mela byt s temi pravymi. Navic predpokladam, ze kdyz ji ma KajaKliment doma, nejpise by si vsimnul, kdyby kohouty byly falesne...

Po te 43 KH jsem zkousel ruzne patrat a zda se, ze i to je celkem nedostatkove zbozi. Vedeli byste nekdo poradit dovozce zbrani, kdo sem ty zbrane pravidelne vozi a s kym jsou dobre zkusenosti? Ani nejak nejsem schopenj zjistit, kolik by mohla stat...neblize jsem se dostal tady:

https://www.e-myslivost.cz/detail/zbran ... z-43m.html

Kde po nakonfigurovani vyskoci cena 15 849 Kc.

Ale dole na strence je zase tohle:

IZH 43 KH
Hlavně 710mm, vytahovač, funkční kohouty, dvojspoušť, závěr a hlavně černění, pažba ořech, 3xMC, váha 3,4kg - 13 999 Kč
Dostupné ráže: 12/70


To je pro mne na prd, protoze kvuli trezoru potrebuju celkovou delku do 1 metru, takze hlaven 20 palcu, respektive 510mm.

@KajaKliment: Jak dlouhe jsou ty, ktere mas doma?

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#8 » sob 19. led 2019, 11:14

Asi jsem se špatně vyjádřil. Já jsem chválil kvalitu výrobce, lankasterku od nich jsem měl jen v ruce jak v provedení s falešnými kohouty tak s funkčními. Doma mám lankasteru od Norinca, ale tu mám z druhé ruky. Ani nevím, jestli jsou tady k dostání.

Potíž s lankasterkami dnes vyrobenými vidím v tom, že postrádají takovou tu lehkost a "štíhlost" těch starých pušek. Jak IŽ-ka tak moje Norinco jsou strašně mohutné.

Máme Rusandy dvojky - dvanáctku s hlavněma 72 cm a šestnáctku zkrácenou na 51 cm. Tu si manželka nechala zkrátit na western.
Norinco má taky 51 cm.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#9 » sob 19. led 2019, 11:18




antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#10 » sob 19. led 2019, 11:27

Neva, diky za uvedeni na pravou miru :-)

Za odkaz diky. Ja koukal jen po ceskych webech. Kazdopadne to Norinco mohutne je a tezke taky - 3,4 kg. Bajkal bude to same.

Potal jsem informace k te Italce:

https://www.zbrane-dave.cz/products/a18 ... li-pietta/

95cm a 3,2 kg.

A lankasterka CZ-USA Hammer Coach ma 6,7 lbs, tj. 3,03 kg:

https://www.cheaperthandirt.com/product ... 3061306.do

Ale u nas se uz bohuzel neprodava :-( Leda, ze by ji nekdo umel dovest...ale to by asi cenove bylo minimalne na urovni te Italky...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#11 » sob 19. led 2019, 11:29


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů