Brokovnice na střelbu holubů



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#31 » sob 12. říj 2013, 09:32

Dobrý den také by jsem měl dotaz ohledně brokové kozlice na začátek občas střelnice plus skeet, trap.
Přemýšlím o této: http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/d ... -zcho.html
ale nevím jestly komoru 70 nebo 76 a jakou délku hlavně? Většinou jsem narazil na náboje 12/70
Nebo co by jste doporučily jiného v této cenové hladině?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » sob 12. říj 2013, 10:09

Bral bych delší komoru, krátkým patronům to nevadí a můžeš si semtam bouchnout magnuma. Zkus si rusáka někde vzít do ruky - mužik má podle všeho* krátké ruce a zapadlou hlavu - s origo pažbou jsem se díval hodně shora na lištu. Délka jde vypodložit, ale nedostatečné lomení lze řešit jen pažbou na míru.

Levnější turci (tedy i CZ-USA) mají blaskuli z hliníku, prý se to brzy ochodí a rozviklá, na "občas" to možní stačí... já jsem pro stejný účel raději pořídil IŽ (délka hl.720, jinou neměli).

---
* viz tabulka zde



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#33 » sob 12. říj 2013, 11:00

Tak děkuji za info
Někde tedy vyzokuším jak mi bude sedět v ruce a vezmu tedy 12x76

Uživatelský avatar
gunslinger
Příspěvky: 31

Příspěvek#34 » stř 30. říj 2013, 11:03

Co něakej Remington? Dobré nebo radši IZ?



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#35 » stř 30. říj 2013, 16:23

Řešil jsem to samé dilema.Uplný začátečník,cca 10-20 střílení za rok...Koupil jsem uplně novou CZ-USA CANVASBACK.Cena 10 tis!Jsem absolutně spokojený,bez závad,super střílení!Debatoval jsem několikrát nezávisle s ostatními střelci a myslivci,a obecně se shodli,že zbraň znají a je to "hodně muziky za málo peněz"! Mohu jen a jen doporučit...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#36 » čtv 31. říj 2013, 00:38

Nevím, jak si přišel, že CZ-USA má baskuli s hliníku. Osobně jsem jí držel v Praze v Opletalce v ruce a i prodavač říkal, že je to ocel. Jinak co se týče zpracování + dřevo, není tomu co vytknout !
Jinak i slitina hliníku vydrží dost hodně a to jsou slova zbrojíře.



xstanleyd
Příspěvky: 40

Příspěvek#37 » čtv 31. říj 2013, 09:49

[quote="ladaj"]Bral bych delší komoru, krátkým patronům to nevadí a můžeš si semtam bouchnout magnuma. Zkus si rusáka někde vzít do ruky - mužik má podle všeho* krátké ruce a zapadlou hlavu - s origo pažbou jsem se díval hodně shora na lištu. Délka jde vypodložit, ale nedostatečné lomení lze řešit jen pažbou na míru.

Levnější turci (tedy i CZ-USA) mají blaskuli z hliníku, prý se to brzy ochodí a rozviklá, na "občas" to možní stačí... já jsem pro stejný účel raději pořídil IŽ (délka hl.720, jinou neměli).

---

Jak jsem psal níže,koupil jsem CZ-USA,novou a žádný hliník nepožívají!!!Je to ocel,a naprosto bezproblémová....



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#38 » čtv 31. říj 2013, 12:09

Už jenom vůči náhradním dílům bych šel do CZ-USA, z Ruska je v poslední době dostat náhradní díl problém. Každý rok udělám tak 10 - 15 honů a ještě jsem na vlastní oči neviděl ani neslyšel o rozkvedlané slitinové baskuli. I luxusní zbraně jsou ze slitiny !

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » čtv 31. říj 2013, 15:17

Máte pravdu, z hliníku je jen něco, většina ocel...



Fred
Příspěvky: 1

Příspěvek#40 » ned 28. zář 2014, 18:08

chtěl jsem se zeptat jesli má někdo ze zkušenějších střelců zkušenosti s brokovou kozlicí Zabala Hermanos? A kdyby tak jaký na ni má názor? dík

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » pon 24. srp 2015, 13:25

Jaký je problém s pumpou? Kvůli tomu, že po střelbě zůstane "nabitá", pokud člověk nedá do zásobníku jen dva náboje?

Můžete prosím někdo sepsat co vše se běžně s brokovnicí střílí, resp. jaké zájmy připadají s brokárnou v úvahu?



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#42 » pon 24. srp 2015, 22:35

Pokud má pumpa pouze manuál tak při přebíjení ztrácíš čas a rozhodíš si záměrnou.
Pokud má i samonabíjení..... tak jako s automatem - pokud ti vyhovuje.

i u pumpy nebo automatu nabíjíš pouze 2 náboje po příchodu na stanoviště
před odchodem vybíjíš (pokud je co) a kontroluješ to platí pro všechny

střílí se: Lovecké kolo, Skeet, Trap, Vysoká věž, Zajíc na průseku, Parcour, CS, a další najdí si to na netu.

Vyzkoušej!!! co ti vyhovuje a zařiď se podle sebe



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » pon 24. srp 2015, 22:46

Na holuby bych pumpu nikdy nevzal, všechno má svoje.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 24. srp 2015, 22:53

Díky za info. Akorát pořád nechápu, proč se výše psalo, že dotyčnýho s pumpou pravděpodobně hned vyženou ze střelnice na holubech, viz gewarosse: "Vyhodí tě pouze na parkuru a CS..."

2 Bohuliby> můžeš být konkrétnější proč? Jsem brokovnicový panic :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#45 » úte 25. srp 2015, 04:51

Hawk: ti starší ctí tradici - pumpa není v našich končinách brána jako lovecká zbraň a střelba na holuby je vlastně trénink na lov.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů