Brokovnice na střelbu holubů



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#61 » sob 5. pro 2015, 21:44

@Bohuliby
však píšu že na pár ran stačí cokoliv... pár ran je u mě tak do 5000 za rok, to se na trapu ale ani nezahřeješ, já se třeba chytám až tak po 15.000, to už je ale závěr sezony... no a pak přijde zima, a na jaře můžeš začít znova :D

Pokud chceš něco co vydrží tak pod 50 prostě nic není, pod tuto částku je jedno co koupíš... a pokud dáš víc jak 10.000 ročně tak Tě hypotéka na pořádnou zbraň prostě nemine :-)



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#62 » sob 5. pro 2015, 21:57

@peggy
ty jsi jak česká media, taky si vytáhnou co potřebují z kontextu a překroutí to jak potřebují... pokud se nepletu tak jsme ve vlákně o střelbě na holuby, myšleno lítající jílové holuby, ne že se někde použije jako terč při IPSC
image.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#63 » ned 6. pro 2015, 00:32

Nevím tedy, jestli pán psal, že chce střlet více jak 5 000 ran za rok, to je cca více než 400 x měsíčně.
Já občas také jdu, ale na takové počty se opravdu nedostanu, proto bych byl trochu při zemi ?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#64 » ned 6. pro 2015, 00:45

Garfe: Tvůj příspěvek o pánovi, který střílel na asfalťáka kulí je dost docela smyšlený !!!
Ještě jsem neslyšel, že by ve společenství někdo chtěl na povolenku pro lov na střelnici střelbu na asfalťáky a podle toho teprve vydal tomuto pánovi povolenku ???
Můžeš tady o takovém případu psát, ale jsem myslivec 30 let a na takovou blbost opravdu neslyším !!!
Opravdu se na mě nezlob, ale je to pouze moje zkušenost, možná máš ale ty větší !!!
Zase nedělej z myslivců úplné pitomce, na to stačí TV Znova.
Omlouvám se všem za OT, již se k tomu nebudu vyjadřovat.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#65 » ned 6. pro 2015, 09:50

koukám, že dobrá rada nad zlato pro začínajícího střelce, kterej ještě napíše, že do toho nechce až tak moc vrážet :roll:
jeden odborník mele něco o Perazzi a patnácti tisících za rok, druhej o kulobroku a PSVB :lol: :lol:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#66 » ned 6. pro 2015, 13:03

cora píše:@Bohuliby
však píšu že na pár ran stačí cokoliv... pár ran je u mě tak do 5000 za rok, to se na trapu ale ani nezahřeješ, já se třeba chytám až tak po 15.000, to už je ale závěr sezony... no a pak přijde zima, a na jaře můžeš začít znova :D

Pokud chceš něco co vydrží tak pod 50 prostě nic není, pod tuto částku je jedno co koupíš... a pokud dáš víc jak 10.000 ročně tak Tě hypotéka na pořádnou zbraň prostě nemine :-)

A děláš taky něco jinýho? Mě teda stačí cca 80 ran za měsíc a sundavám to docela obstojně. Ani brokna za 100k ti není záruka, že ti to půjde ;)



kerazum
Příspěvky: 2

Příspěvek#67 » pon 25. led 2016, 17:01

Jelikož mi moje tema zamkli i kdyz jsem se nikde nenašel odpovědi tak to skusim tady

Budu si kupovat brokovnici chci jednu kozlici a .......pumpa oddělena :roll:


kozlice do 18 000
http://zbraneklapka.cz/zbrane/dlouhe_zbrane/?detail=160
http://zbraneklapka.cz/zbrane/dlouhe_zbrane/?detail=155
nevim jestli sport nebo normal

Určitě nechci bazarovou zas tomu tak nerozumim a nevim co ma zbraň za sebou.
Máte někdo tyto zbraně nebo doporučíte něco lepšiho v těchto cenách.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#68 » úte 26. led 2016, 07:18

Sportinga mám. Počítej s tím,když koupíš novou ,tak budeš prvních 1000 ran trochu posilovat :lol: . Protože jak to vypadne Ivanovi z mašiny tak to jde dál.
Já jsem svýho po několika střelbách rozebral a všechny součásti zbavil špon a podobně. Teď už chodí celkem slušně.
Vyhazováky mám stejně na střelnici vypnutý .
Vcelku na moje pouťový střílení po asfaltech stačí.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#69 » čtv 28. led 2016, 20:31

@wigum - A děláš taky něco jinýho? Mě teda stačí cca 80 ran za měsíc a sundavám to docela obstojně. Ani brokna za 100k ti není záruka, že ti to půjde

mám to na starý kolena jako hobby a věnuju tomu maximum volného času :) otázka je co to je pří 80ti ranách obstojně... z 25 terčů jich dáš kolik?



carpdu
Příspěvky: 1

Příspěvek#70 » sob 14. kvě 2016, 13:57

Poradíte mi brokovou kozlici převážně na trap do cca 25tis. Máte někdo zkušenosti s brokovnicemi Bettinsoli nebo raději něco jiného. Díky



DavidS
Příspěvky: 39

Příspěvek#71 » pon 16. kvě 2016, 11:47

Pokud už teď víte, že budete střílet pouze trap, pořiďte si flintu na trap - s délkou hlavní 76cm a zahrdlením 1 + 3/4. Chcete-li zkoušet i ostatní disciplíny nebo i lov, pořiďte si flintu s výměnnými čoky ale z vlastní byť nevelké zkušenosti můžu říct, že co se naučíte na trapu vám bude na skeetu spíš ke škodě a naopak. Pokud už víte, že vás to baví a chcete trénovat pravidelně, budete potřebovat flintu kvalitní, protože je něco jiného vystřelit pár krát do roka na kachnu nebo nastřílet ročně 10.000 nebo ještě mnohem víc ran. To běžná flinta nebo nedej bože hliníková baskule nevydrží a vyviklá se. Osvědčené jsou značky Browning nebo Beretta. Cca 1x za 2 roky vyměníte bicí pružiny a úderníky. Zaměřte se na to, jestli vám flinta sedí, hlavně oko musí být přesně nad lištou a délka pažby je důležitá. Dále zkontrolujte baskuli - všechno musí krásně lícovat, nikde žádná vůle nebo viklání, když jí zavřete, tak se klička třeba ani nevrací na střed ale zůstává mírně na stranu ve směru otevírání a není vůbec na škodu když to jde mírně ztuha, to by měla být známka, že baskule je v dobrém stavu. I tak to potom vezměte k puškaři a nechte vyměnit bicí pružiny eventuelně úderníky. Taková flinta vás vyjde na nějakých 35.000,- Kč. Pokud vás to bude bavit a budete se chtít zlepšovat, budete muset aspoň jednou týdně trénovat nejméně 4 položky. Holub stojí kolem 5,- Kč, patrona 5.20,- a budete často střílet 2 no a holubů v položce je 25, takže to nejsou složité počty. Měsíčně prostřílíte 4-5 tisíc jen to fikne ;)



SatanVonWojkovitz
Příspěvky: 2

Příspěvek#72 » pát 20. kvě 2016, 09:12

Zdravím. Mám v plánu si pořídit brokovou kozlici. Jsem začátečník. Dosud(jsem čerstvý držitel ZP) jsem byl na střelnici tak třikrát do roka. Jde mi především o sportovní střelbu(spíše skeet), ale je dost dobře možné, že ji použiji časem i na lov. Cenový limit jsem si stanovil na 50tis. Otázkou je, jestli to pro mě není "zbytečné". Co pročítám diskuse, tak jsem narazil na jednoznačné doporučení značek Browning a Bereta. U Fabramu je často poukazováno na nedostatek náhradních dílů. Dále mě ještě zaujali brokovnice Marocchi. U Marochi jsem se díval po modelu Zero 3, ale jeho dostupnost v ČR vidím bídně a má navíc ráži 12/70. Co si myslíte o Marocchi First DE LUXE? Obecně vidím že je doporučována ráže 12/76(větší univerzálnost) a hlaveň dlouhá 71cm.
Můžete mi doporučit nějaké konkrétní modely? Doporučte prosím nějaký obchod s větší skladovou zásobou na případné vyzkoušení (Brno/Praha). Díky

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#73 » čtv 26. kvě 2016, 19:20

Můžu ti boporučit brokovnice FAIR. Jsou Italský. Mají novej model kozlice ve 12/76 a s cenou 42 000.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#74 » pát 27. kvě 2016, 07:23

pokud do 50 tis pak bych se podíval na italskou značku Rizzini, vozí to sem Kostelečtí a servis je samozřejmostí... u ostatních značek je největší problém servis, na vyhazovák a jiné drobnosti čekáš měsíce... a to bohužel i u Beretty...
Je to ve Vojkovicích k vidění, kousek od Brna http://kostelecky.cz/index.php?exe=6



DavidS
Příspěvky: 39

Příspěvek#75 » čtv 2. čer 2016, 11:19

SatanVonWojkovitz: Doporučuji zajít do waltertradingu v Horoušasech (kousek od prahy), tam určitě budou mít na vyzkoušení ledacos a puškař p. Smeták vám určitě dobře poradí. Jinak kontakt na servis Beretta bych asi dokázal sehnat a o Browningu jsem také slyšel legendu, že budu čekat na úderník půl roku a když jsem tam zavolal, tak mi řekli, že to dělají na počkání...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů