Brokovnice na střelbu holubů

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#46 » úte 25. srp 2015, 06:28

Precti si vice na techto strankach.http://www.oms-kh.cz/broky/



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » úte 25. srp 2015, 22:24

Asi tak, jak píše Marinakus, jsem myslivec a taky bych si na hon nevzal kosu !
Na holuby patří dvojka, nebo koza, pouze můj názor.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » stř 26. srp 2015, 00:03

souhlas, doporučuji Unhošť, mám staré ZH kozlici, s tou si můžeme užít srandy až moc



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#49 » čtv 27. srp 2015, 22:58

Asi tak, souhlasím !



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#50 » čtv 3. zář 2015, 22:41

pumpa není pro sportovní střelbu povolená jak ISSF (olympijské sporty trap, skeet), tak i FITASC (univerzální trap, parkur, CS) a i směrnicemi ČMMS... proto Tě ze závodů vyhodí stoprocentně, ze střelnice mimo závod bych řekl tak z 99%... Pumpa prostě není sportovní zbraní. Jinak je povoleno skoro vše, jen to nesmí mít kamufláž...



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#51 » úte 24. lis 2015, 18:42

Zdravím pánové měl by jsem dotaz co by jste poradili za brokovnici do začátku cenově max do 15 000 víc se mi do toho moc dávat nechce nebráním se samozřejmě ani bazaru atd..
Koukal jsem na nové CZ-USA,ale vubec nevím jak na tom jsou zda to má cenu nebo ne.
O IŽ jsem tady něco četl a někdo píše že nebrat někdo zas že v pohodě tak opravdu nevím a budu rád za každou radu vás co s tím už máte zkušenosti.
Předem děkuji.



Martin69
Příspěvky: 1

Příspěvek#52 » sob 28. lis 2015, 14:53

Měl někdo možnost porovnat?
Beretta 686 Silver Pigeon I Trap versus Brno Competition Trap
Díky za předání informací, zkušeností či doporučení.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#53 » stř 2. pro 2015, 23:12

brokovnice na trap bych srovnal v pořadí takto:
1) Perazzi HT nebo MX8, MX2000
2) Perazzi MXS
toto jsou však zbraně za cca 6000 € (MXS) až po 10.000€ a výš (MX2000), ale nic lepšího neexistuje...

pro seriózní začátek se bohužel nic pod 50kKč použít nedá, Beretta 692 (kolem 90kKč) se sype po pár ranách, o 686 apod ani nemluvě. Když už tak starší Berettu 682 Gold E Trap, dá se kolem 50kKč koupit jetá. Jako novou v ceně kolem 30-50 snad jen Rizzini, vozí je Kostelečtí a dá se předpokládat že by David nic špatného nedovezl (www.davidkostelecky.com , Rizinni mají s bráchou na prodejně, na www.kostelecky.cz je nevidím, tak to tam chce zavolat a zeptat se)

Na pár plácnutí po holubovi je pak jedno s čím to člověk zkusí, trap je ale adrenalinová návykovka, jak to člověka chytne pak se kvalita zbraně sakra pozná...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#54 » čtv 3. pro 2015, 00:09

Milanos píše, že chce na holuby brokovnici do 15 000 Kč.
Pánové, proč tady nabízíte super brokovnice za mnoho tisíc ?
Prostě nechápu !!!



Thums
Příspěvky: 28

Příspěvek#55 » čtv 3. pro 2015, 17:45

Viděl jsem na holubech staršího pána co střílel se ZH. Viděl jsem taky obličeje těch majitelů drahých brokovnic který ten pán přestřílel. Starší pán pravděpodobně nevěděl, že pro seriozní začátek potřebuje něco nad 50kKč.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#56 » čtv 3. pro 2015, 19:02

viděl jsem na trapové střelnici pána myslivce ,kterému šlo o povolenku pro lov ve věku 70-80 s kulobrokem , a druhá rána na holuba byla divná óstrá - jsem zvedl ruku ,že mám závadu ,páč děda si zapoměl brokový patrony a na holuba střílel kulí a ne ledajakou 8x57JRS , a dodnes jsem rád ,že jsem to zastavil - povolenku k lovu nakonec dostal ,zasloužilý myslivec, milicionář a PSVB ...

Takže na asfalt holuba je potřeba naprosto rozdílná brokovnice kozlice -trap=dlouhé laufy 76 + plné zahrdlení+ max 3/4 , lovecké kolo =skeet =krátké laufy + cylindr nebo spec skeet zahrdlení ,lovecký parkur spíš delší jako trap ...
do 15tis Kč nic není neexistuje, nic sportovně vážného ,jen šrot ,15tis obyčejný sportovní nevýkonnostní rekreační střelec "hobík" dá jen za střelivo v sezoně a k tomu platí samo střelnici ,
+ holuby ... --páteční training 4 rundy stndrt trap tušíte -co to vůbec obnáší ,a vo tom to je...
Browning ,Miroku, Beretta ,Cz v každém případě by to měl být model "sporting" pro danou "dispiclínu"
celoocel baskule vydrží dýl ,nutno počítat s častější výměnou vnitřností , vyhazovače pro zlost, vytahovače stačí ,nemusíte po sobě otrocky uklízet patrony , fakt jde je jen prsty vyjmout a odhodit do patřičné nádoby pod sebou na standu ,

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#57 » čtv 3. pro 2015, 23:37

mezi 15 a 20 seženeš samozřejmě naprosto dostačující kozlici pro začátek, ať už Bajkala, nějakýho turka nebo z naší zbrojovky, i když to už je taky turek... samozřejmě to nebude žádná hitparáda, ale to poznáš časem sám, pokud se tomu budeš věnovat, pokud ne, tak ti bohatě budou stačit... taky jsem začal bajkalem, pak Yildiz - tu mám doteď a v bezvadným stavu i po desetitisících ranách a i když mám Berettu, tak ti ji nebudu cpát, protože stojí přes pade...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#58 » pát 4. pro 2015, 09:38

cora píše:... Pumpa prostě není sportovní zbraní. ...


Zde bych si dovolil oponovat, toto tvrzení je až příliš kategorické, a bůh ví, kdo by se toho zase chytal! Chybí totiž podmínka "dle ISSF , FITASC a ČMMS", nebo "pro sportovní střelbu na holuby" (uznávám, že je to uvedeno v textu dříve) .

Existuje totiž řada organizací a disciplín, pro které "pumpa" sportovní zbraní je (namátkou SASS, AWS, WI-CZ, LOS a snad i IPSC). Takže samozřejmě je i povolená pro sportovní střelbu (obecně). Ta generalizace může být vážně zavádějící!

A omlouvám se za OT.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#59 » pát 4. pro 2015, 10:02

Naopak to sem patří ...
pumpa je samozřejmě sportovní "náčiní" stejně jako "automat" v broku
na holubích střelnicích použitelná při treningu, nerado se to kvůlivá opakování...ono u trapu je problém ,že vrhačky jsou v bunkru před střelcem ,sice panceřované ,ale...a i s kozlicí si občas při zavření střelí někdo pod nožky...
automaty s omezením na 2 rány střílí trap i parkur, z pumpy necháme vystřelit , ale pouze jako jednorané -
problém je hlavně v bezpečnosti pohybu se zbraní na střelnici =zlomená zbraň - kozlice či dvojka je bezpečná,viditelná ,zatímco pumpa automat je ...a při pohybu 60ti střelců + x lidí při treningu před závodama , a při závodech té mazec závodící+ doprovod+psi+ ,a kdo nemá zlomenou zbraň mimo palebnou čáru - je bez milosti víte kam poslán...
jen proto ...
jinak ,když je na střelnici volno, není problém na baterii seřídit pomalejší vrh holuba zkusit zatuplovat s pumpou - chce to dlouhej lauf 3/4 ,nebo full chok a hlavně broky v patroně :-)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#60 » sob 5. pro 2015, 18:33

Milanos píše:Zdravím pánové měl by jsem dotaz co by jste poradili za brokovnici do začátku cenově max do 15 000 víc se mi do toho moc dávat nechce nebráním se samozřejmě ani bazaru atd..
Koukal jsem na nové CZ-USA,ale vubec nevím jak na tom jsou zda to má cenu nebo ne.
O IŽ jsem tady něco četl a někdo píše že nebrat někdo zas že v pohodě tak opravdu nevím a budu rád za každou radu vás co s tím už máte zkušenosti.
Předem děkuji.


Já na IŽ nedám dopustit. Navíc jestli ti stačí dvojka, s vytahovači, tak se vejdeš i do 10K. Kozlice s jednospuští, výměný choke a vyhazovači vyjde do 15K.

Kód: Vybrat vše

http://www.prokonzbrane.cz/dlouhe-zbrane/1658-brokovnice-i-43.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů