Lupara



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#16 » pon 26. bře 2012, 23:16

muzzleloader píše:Kazdopadne nejak ten nazev vzniknout musel.Lupara/Canis Lupus(Lupo) vlci puska?Tezko rict kde je pravda.


A neni "vlci" treba nejake mistni pojmenovani pro loupezniky, kteri ji pouzivali?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#17 » úte 27. bře 2012, 07:03

Nevim,legenda rika,ze ji nosili pasacci ovci,na ochranu stada pred vlky.Ale kde se ta legenda vzala,nevim.Urcite prisla az po proslaveni zbrane v dvacatych a tricatych letech minuleho. Stoleti v Americe.Pry to pouzivali potomci tech pasaku ovci,coz se mi nezda duveryhodne.Kde by nejchudsi lide na Sicilii vzali tolik penez,na cestu do ameriky.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#18 » pon 23. črc 2012, 21:55

Můj novej přírůstek. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#19 » pon 23. črc 2012, 22:00

Co to bylo původně ?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#20 » pon 23. črc 2012, 22:02

Nějaká IŽka.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » úte 24. črc 2012, 10:01

To je jak ze Šílenýho Maxe :) Jak se na to tvářili při registraci?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#22 » úte 24. črc 2012, 16:46

Jak by se měli tvářit. Je to legální úprava provedená puškařem, posvěcená zkušebnou. Takže si policajtu můžou myslet co chtějí, ale to je tak vše mohou. :D



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 24. črc 2012, 17:08

Tak to rozhodně, mě osobně se to strašně líbí :) Dávám palec nahoru a doufám že přidáš nějaké zkušenosti ze střílení a foto/video protože tohle je fakt paráda



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#24 » úte 24. črc 2012, 18:29

Pánové, kdo vlastníte tyto krásné kousky, kteří puškaři vám provedli ty úpravy, docela mě to zajímá a nad něčím takovým také uvažuji :D



huri89
Příspěvky: 6

Příspěvek#25 » stř 25. črc 2012, 09:08

Já si to nechal dělat u pana Franty Matýška z Ráječka(zkráceni asi 1200)pěkná práce. Potom zkušebna, v Brně to neudělají-prej na to nemají úchyt a v rukách to nechcou zkoušet:-). Udělali mě to v Praze(kolem 600)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#26 » stř 25. črc 2012, 14:15

Lepší je pokud to jde do kategorie B, zkrátit pažbu až po zkušebně.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#27 » stř 15. srp 2012, 18:44

Maty: v Praze 7, Holešovice, ul. Schnirchova, puškařství Novotný.



Martin H
Příspěvky: 5

Příspěvek#28 » pon 12. led 2015, 18:40

Ahoj. Jsem tu nový. Zítra se jdu podívat na dvojku za slušný peníz. Chtěl bych ji používat jen na střelbu na kovové popry a líbila by se mi i z hlediska funkčnosti a ovladatelnosti úprava do lupary. Jen nevím nakolik dobře se ovládá a drží při míření a střelbě na terč, byť dostatečně velký, pistolová rukověť. Rád bych se zeptal někoho z vás kdo už má zkušenost. Tato úprava mne hodně láká, ale nechci se pak zbytečně na střelnici trápit případným špatným úchopem. Další variantou kterou zvažuji je jen mírné, nebo žádné zkrácení pažby. Taky by mne zajímal rozptyl broků na cca 30metrů bez zahrdlení, které předpokládám puškař při krácení nedokáže obnovit.
Moc díky za případné rady a podněty.
Martin.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#29 » pon 12. led 2015, 19:58

Kolega nechal zkrátit IŽ-ku 16-ku tak, aby zůstala v C. Hlavně asi 40 cm, celková délka 61 cm. Měl ji v té době vedenou na prodejně. Když si ji pak přihlašoval na sebe, naprosto bez problémů i bez nového posouzení zkušebnou. Na zkušebně mi dokonce tvrdili, když jsem se ptal na tento problém, že pokud jde pouze o zkrácení hlavní a pažby, zbraň k nim nemusí, ikdyž dojde ke změně kategorie, pouze vlastník musí požádat o povolení zbraň držet, což je logické. Úpravy samozřejmě prováděl puškař se ZL. Jak jsem koupil, tak prodávám. Otázkou zůstává, kdo by provedl změnu kategorie v CRZ. Při znehodnocení zbraně provádí zápis puškař, který provede úkon.



Martin H
Příspěvky: 5

Příspěvek#30 » pon 12. led 2015, 22:05

Teď jsem koukal na nějaká videa na you tube a přijde mi, že s pistolovou pažbou se zachází mnohem hůř.
Delší verze, tedy ta co popisuješ se mi sice líbí míň, ale zato bude praktičtější. Nejspíš si odstřílím pár sérií originálem a pak pokoumám co dál.
Mám nějakou vizitku na puškaře tady nedaleko, tak ho zkontaktuju, taky mi asi řekne víc.
Je to dilema... :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů