Délka pažby sportovní kozlice

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » sob 25. črc 2009, 09:08

Dočetl jsem se obecně toto -
Hlaveň střílí, pažba trefuje. Pozor na příliš dlouhou pažbu. Ta způsobuje špatné založení do ramene a většinou vede k podstřelování.Příliš krátká pažba nadstřeluje. Naučte se držet zbraň levou rukou stále na stejném místě předpažbí.
Je nějaký vzorec, nebo pomůcka jak zjistit správnou délku pažby / nastavení / u sportovní zbraně aby dobře seděla? Děkuji



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » sob 25. črc 2009, 18:20

délka pažby.JPG
délka_pažby1.JPG
délka_pažby2.JPG
vyhnuti.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#3 » ned 26. črc 2009, 16:02

Děkuji za skvělý návod jak si správně nastavit a seřídit pažbu na zbrani.Jen doplňující dotaz, na co je rozměr na figuríně c ? Je nějaký rozdíl nebo změna u pravo, nebo levorukých střelců, obecně asi je to stejné, jen jsem si všimnul, že některé zbraně a někteří výrobci dodávají na přání u brokovnic zvláštní vložky pažby s jiným úhlem sklonu pro leváky.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 26. črc 2009, 16:50

Boční vyhnutí dle šířky hrudníku je jiné pro leváka i praváka, správné by bylo si nechat pažbu na brokovnici udělat na míru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » pon 27. črc 2009, 19:04

Kolik stojí výroba pažby na míru? Samozřejmě asi dle kvality materiálu ale zhruba práce+materiál? Děkuji



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 27. črc 2009, 20:46

Otázka
- materiálu - buk nejlevnější, dá se udělat i z jasanu, jilmu, třešně, akátu, nejpoužívanější je ořech, nejčastěji turecký, pak americký, a když je tak i z našeho.
- povrchová úprava - moření, olej, vosk, lak , šelaková politura.
- provedení anglická, francouzská, německá, americká, monte carlo aj.
- rybiny, zdobení, botka aj.

Přířez z buku stojí cca 300 kč, z ořechu 1500-2000 - 20.000 za kořenici.
Cena za práci se pohybuje od 3000 - 8000 za standard, až xxxxxxx v některých případech.
Seriově pažby dělá např. http://www.klinsky.cz/index.html,
ručně např: http://www.pazby.cz/,
http://www.kovorytiny.wz.cz/oprava%20pa%C5%BEeb.htm,
http://www.rezbarstvi.info/index.php?page=about&lang=cz,
http://www.cevoxhunt.cz/cs/sluzby/puskarske-prace/

Já sám pažby moc nedělám, protože mně živí něco jiného a není na to ostatní dost času.
Naposledy jsem dělal jen tak na zkoušku z jasanu kopii jedné staré perkusní pušky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#7 » sob 3. říj 2009, 21:33

Jak má být správně nastavená stavitelná část pažby - lícnice? Je na to taky nějaká pomůcka, nebo dle čeho se nastavuje? Na co má vliv ta výška?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » sob 3. říj 2009, 21:47

Tohle bych řek, že bude hodně individuální, prostě přiložíš hlavu na lícnici se zavřenýma očima a po otevření očí by ses měl koukat přes mířidla případně puškohled.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#9 » ned 4. říj 2009, 10:10

Dočetl jsem se tohle -Ujistěte se, že vám vaše zbraň „sedí“. Přesvědčíte se o tom tak, že poslepu zvedněte vaši zbraň k tváři a ramenu. Pak otevřete oči. Měli byste vidět korálek mušky přímo na liště. Pokud je korálek nahoře nebo není vidět, vaše zbraň vám nesedí jak by měla a je dobré vzít ji na úpravu k puškaři.

· Je chybou, jestliže založíte zbraň nejprve do ramene a teprve pak přilícíte. Tím dochází ke značnému napětí krčních svalů, což zhoršuje přesnost střelby. Správný postup je takový, že nejprve přilícíte a pak zbraň usadíte v rameni. Tento postup je dobré opakovat, tedy „sušit“ doma. Výškového nastavení zbraně se docílí nastavením loktů.
O seřízení ale nic, takže jestli to chápu dobře, nastaví si to každý sám ale pak u zbraně, kde není nastavitelná pažba si střelec moc nepomůže, bude problém si sehnat flintu, která mu sedne.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » ned 4. říj 2009, 10:59

Tak nějak, od toho by skutečně měli být pažbaři. Na druhou stranu člověk se musí sám rozhodnout jestli musí mít vše dokonalé a jestli to skutečně dokáže využít. U špičkových střelců nepochybuji.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » stř 16. pro 2009, 19:43

Tak jsem se "nudil" :evil: - Aby se neřeklo, že jen bobr se umí zakousnout do dřeva :lol:
PICT2585.JPG

PICT2591.jpg

PICT2595.jpg

PICT2614.jpg

PICT2615.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » stř 16. pro 2009, 19:50

A takhle to může dopadnout když se zadaří 8-)
PICT2706.jpg

Materiál : turecký ořech, povrchová úprava - pouze polyuretanový lak, rybiny ručně řezané.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 16. pro 2009, 19:55

Krásné :)
To je tak, když je někdo šikovný (a to já nejsem :( ).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » stř 16. pro 2009, 20:14

Každý umí něco jiného ;)



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 16. pro 2009, 20:24

Úžasné :o Respekt. Jak dlouho to asi zabere, vyrobit takovou krásku?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů