Maverick M88



donmoron
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 28. črc 2012, 09:36

Zdravím,

co říkáte na tuto pumpu? Chtěl bych si jí pořídit jako naprostý začátečník, tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti, názory, jestli se na to dají sehnat náhradní díly a vůbec, jestli ji lze doporučit. Rozpočet není příliš veliký (max 10kKč), proto volím takto, jinak bych šel samozřejmě do něčeho lepšího.

http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbrane/i176-mossberg-maverick-m88/

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » ned 29. črc 2012, 06:32

Měl jsem jí, není to špatná flinta na blbnutí. Lehoučká takže víc kope. Když koukneš po inzerátech tak ji seženeš někde kolem 5-7000,-Kč . Nevýhodou je že je jenom 7+1 takže na LOS i IPSC ti bude chybět jedna rána a krátká hlaveň bez čoků takže na nic jinýho než na popry a nebo na plechovky to není.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#3 » úte 31. črc 2012, 18:51

Pri pouziti SB Practicalu se tam vejde o jeden naboj vic. Takze tato nevyhoda se da korigovat.

Nahradni dily v pohode bud u dovozce Mossbergu nebo se daji objednat z USA. Dily jsou vetsinou shodne s Mossbergem 500 pokud se nepletu.



donmoron
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » sob 25. srp 2012, 14:49

děkuji vám oběma :)

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#5 » ned 4. kvě 2014, 17:13

Ahoj všichni, Koupil jsem Maverick 88 z druhé ruky a jsem celkem spokojen. Lehká, jednoduchá, splehlivá, koupená za dobré peníze, atd.
ALE - při střelbě Slugem jsem zjistil, že při výstřelu se odemkne závěr a náboj se povysune o cca 1,5cm ven z nábojové komory. Při střelbě broky se mi to nestává. Taháním za předpažbí při výstřelu to není, zkoušel jsem Slug vystřelit bez držení předpažbí a stejný výsledek - poodsunutý závěr po výstřelu......

Má někdo nápad, proč se závěr otevírá a jak to odstranit?

Dík
Majkl

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#6 » pon 5. kvě 2014, 16:41

Uff už 24 hod. bez odpovědi. Nikdo zdejší netuší, čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#7 » pon 5. kvě 2014, 17:21

No čím, někde se sešly vůle a uzamčení to neudrží. Slug kope trochu víc než Trapky. Tipuju že když dáš brokovou navážku 36gramů nebo minimagnum tak si couvne taky. Zkus zapřít předpažbí dopředu at nemá možnost povolit ale obávám se že to bude na puškaře. Je to přece jen lowend pumpa takže bude asi oběhaná.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#8 » pon 5. kvě 2014, 19:12

Ok, vyzkouším.
Teď jsem chvíli studoval to zamykání závěru a moc nechápu, jak je možný, že se při výstřelu odemkne. Je to dost velký blok a vyjíždí hluboko do okénka v hlavni. Okénko na hlavni má celkem ostré hrany - žádné obroušené obliny. Na blok který vyjíždí ze závěru jsem se zatím nedostal, nechci dnes rozebírat celý spoušťák ....

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#9 » pon 5. kvě 2014, 19:59

Mohl by se prosím nějaký majitel tohoto modelu podívat , jestli má také tak obrovskou vůli na čepu, který drží závoru s uzamykacím ozubem? Mě to tam při pohybu závěrem strašně lítá (tak cca 1,5mm). V zamčeném stavu je čep v díře nahoře (fotka), ale při výstřelu se to podle mne pohne a způsobí to to odemknutí.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kubajz88
Příspěvky: 8

Příspěvek#10 » úte 25. dub 2017, 20:42

Zdravím, teď řeším také otázku koupě M88. Jsem v tomto směru úplný laik, tak bych se chtěl zeptat na kapacitu munice. Konkrétně M88 ve verzi 18,5" a 20", kde kratší má 5+1 a delší 7+1 nábojů. Plánuji mít tuhle pumpu spíše na doma pro obranu, nějakou tu střelbu na střelnici, ale čím dál více mne začínají lákat LOS. Jelikož je maximální povolená kapacita nábojů v brokovnici pro LOS 8+1 ptám se, je velký handicap soutěžit s brokovnicí která má kapacitu munice 5+1?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#11 » úte 25. dub 2017, 23:34

V tomto vlákně trochu OT dotaz, nicméně handicap je to zásadní, vyštrachat v kapse + naládovat trvá oproti samotnému vystřelit + přebít věčnost. Byl jsem se párkrát podívat a jednou střílet brokový LOS a některé stage jsou víceméně závody v ládování, kde mnohem snáz uděláš chybu, která tě stojí mnohem víc času než samotná střelba. Pokud ti nejde o umístění, ale hlavně o zábavu, trénink a testování vlastních schopností pod stresem, tak to prostě neřeš a kup si co libo.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#12 » stř 26. dub 2017, 08:48

Já na LOS s M88 5+1 chodím, resp. byl jsem teď jednou, protože jí mám nově po vrácení Uzkona v rámci reklamace. Hendikep to určitě je, ale jelikož jsi laik, jak píšeš, tak to neřeš, kup si jí a choď na soutěže. Na medailová místa bys musel mít jednak trochu jiné nářadí a hlavně natrénovat rychlopřebíjení po 4 nábojích apod. Je neskutečný, jak to borci umí rychle naládovat :)
Jo a s náboji SB Practical je kapacita 6+1.



Kubajz88
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » stř 26. dub 2017, 19:14

Díky za odpovědi, asi se tedy přesunu do vlákna s LOS. Mám totiž dobrou nabídku na M88 v 18,5" a co jsem koukal, jsou M88 teď relativně nedostatkové zboží, jinač bych sáhnul asi spíše po variantě s 20". Ty necelý 4 cenťáky už pro manipulaci se zbraní v místnostech velkou roli hrát nebudou, nebo?



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#14 » stř 2. srp 2017, 08:17

Kubajz88 píše:Zdravím, teď řeším také otázku koupě M88. Jsem v tomto směru úplný laik, tak bych se chtěl zeptat na kapacitu munice. Konkrétně M88 ve verzi 18,5" a 20", kde kratší má 5+1 a delší 7+1 nábojů. Plánuji mít tuhle pumpu spíše na doma pro obranu, nějakou tu střelbu na střelnici, ale čím dál více mne začínají lákat LOS. Jelikož je maximální povolená kapacita nábojů v brokovnici pro LOS 8+1 ptám se, je velký handicap soutěžit s brokovnicí která má kapacitu munice 5+1?


Ahoj, jen tak "malinko" mimo.... taky sem si ji ted dovez M88 18,5 ..... a na netu píšou kapacita 6+1 při klasický délce 70 mm .... ale nenarvu tam víc jak 5+1 ..... zkoušim to s klasickejma trapama .... buckshot bych pochopil, ten je o neco málo delší.... kdes ty vyčetl že je to 5+1 ? Díky :)

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#15 » stř 2. srp 2017, 10:29

Winter97:Maverick s 18,5' hlavní má kapacitu 6 ran,tj.5+1, s 20' ran 8 respektive 7+1. Tak to udává Mossberg na oficiálních stránkách. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti