Maverick M88



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#16 » stř 2. srp 2017, 10:36

Snake.360 píše:Winter97:Maverick s 18,5' hlavní má kapacitu 6 ran,tj.5+1, s 20' ran 8 respektive 7+1. Tak to udává Mossberg na oficiálních stránkách. ;)



Před chvilkou jsem nato taky koukal :))) předtím sem vycházel ze stránek ZS kde uvaděj 6+1, ale už sem si zvykl že občas maj menší nepřesnost.... 6+1 možná s compactama od SB :D...



Kubajz88
Příspěvky: 8

Příspěvek#17 » pon 7. srp 2017, 19:34

Nakonec jsem skončil u turka Akkar Karatay s kapacitou 7+1. Působí celkem solidně, tak uvidím jak bude sloužit.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#18 » úte 12. zář 2017, 10:20

Ahoj, mám takový hloupý dotaz. Můžu mít Mav88 z druhé ruky za 7k (rok 1988, vystřeleno cca 200ks), nebo nový za 9k. Otázka tedy zní: Je nějaký zásadní rozdíl v kvalitě (materiálu) nový vs. starší? Díky, byla by to moje první brokna na takové to fun střílení.



Tommy88
Příspěvky: 5

Příspěvek#19 » úte 13. bře 2018, 12:48

Ahoj
Mám dotaz. U mého nového Mavericka 88 při nenataženém bicím mechanizmu má předpažbí v přední poloze vůli. Jde bez odporu stáhnout o cca centimetr dozadu (pak je cítit odpor mechanizmu). V nabitém stavu, tedy při nataženém "kohoutu" je již naprosto bez vůle. To je závada nebo vlastnost?
Předem děkuji



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#20 » stř 14. bře 2018, 19:31

Já tam mám taky cca centimetr vůli. V nabitém stavu je vůle menší, ale je tam pořád. Nemá to na nic vliv - je to vlastnost.



Tommy88
Příspěvky: 5

Příspěvek#21 » ned 18. bře 2018, 17:01

Heki
Tak to je super a děkuji za uklidnění , je to má první "pumpa" takže ještě úplně nevím co je v pořádku a co už může být problém.......



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#22 » ned 18. bře 2018, 19:08

Tommy88: Moje taky :-) Poté co jsem si na střelnici zkusil poprvé pumpu jsem pochopil, že to prostě doma musí být :-D A co mi na bazaru utekl komisní Mossberg 500 za supr prachy, tak jsem šel do Mavericka. Myslím, že poměr cena/výkon je solidní.



Petr1981
Příspěvky: 11

Příspěvek#23 » ned 10. úno 2019, 09:48

Ahoj, nevíte někdo kde koupit oka na uchycení popruhu přímo na M88? Díky

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#24 » ned 10. úno 2019, 10:20

Brownells



Petr1981
Příspěvky: 11

Příspěvek#25 » ned 10. úno 2019, 11:33

Díky



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#26 » ned 10. úno 2019, 15:14

Já je mám z Aliexpressu a jsou v cajku, cca 12$.



Petr1981
Příspěvky: 11

Příspěvek#27 » pon 11. úno 2019, 11:42

Na Aliexpresu jsem se už dívat taky. Možná je vyzkouším. Cena je lákavá.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#28 » pát 27. zář 2019, 19:21

Nevíte někdo, kde se dá sehnat forend pistol grip na 88? Něco jsem našel v US, ale neposílají to do ČR...



Eliot
Příspěvky: 15

Příspěvek#29 » čtv 10. říj 2019, 09:44

po necelém roce vlastnictví M88 se pochlubím s postřehy:
  • poměrně náročné shánět jakékoliv příslušenství, na to je lepší origo mossberg nebo remington ALE i tak se dá sehnat spoustu věcí, ať už USA nebo CN. u nás je to bída
  • funkčně je to super, konstrukce relativně primitivní a nemám problémy. z počátku jsem měl problémy s vyhazováním nábojnic od slugů a magnumů (za předpažbí jsem musel hodně razantně škubnout), ale časem si to sedlo a vyhazuju trapy i magnumy podobně snadno.
  • měl jsem možnost nechat si z CA dovézt pažbu a předpažbí od ATI za skvělou cenu, tak jsem do toho šel. Montáž pažby bez problému, ale předpažbí tam nešlo, protože narozdíl od mossbergu je na mavericku předpažbí tvořeno jen plastem s táhly, takže chybí trubka, na kterou se předpažbí navlékne. vyřešil jsem to koupí trubky a matky z mossberga přes brownells, maverick a mossberg má tyhle díly zaměnitelné
  • štvala mě pouhá perlička na míření, nejdřív jsem si koupil světlovodnou mušku na magnet, ale nebylo to ono, takže jsem nakonec objednal rail z USA /trinitysupply.com/ - byla klika, že neměli problém poslat do CZ. Montáž primitivní, ale při velkém stažení šroubků dojde k zablokování vnitřního mechanismu, takže nešlo hýbat závěrem- potřeba utáhnout "momentem" tak akorát. v té souvislosti se mi podařilo lehce ohnout vyhazovač - rail drží mj. na stejném šroubku, jako vyhazovač, ten šroubek se mi povolil a vyhazovač se ohnul. naštěstí šel bez problému narovnat, materiál vyhazovače je docela bláto
  • upravil jsem lehce pažbu od ATI - šroubek původně držící trubku pažby byl pod gumou zespodu (při každé demontáži bylo nutné gumu stáhnout a po druhé už bylo znát, že bude za chvíli zničená) - místo pro trubku jsem provrtal skrz a šroubek dal z druhé strany, takže mám nyní rychle odnímatelnou pažbu. Kromě zábavy mám M88 i pro případnou homedefense, takže absence pažby se může hodit
  • se samotnou pistolovkou jsem zkoušel střílet všechno možné, mj. i magnumy od pasu a lze to bez úhony přestát a je to neskutečná psina :-)
  • z CN jsem si objednal kolimátor za cca 20USD - překvapivě drží bez úhony a teď jsem si ho nouzově hodil na AR15
  • z CN jsem si taky objednal svítilnu a držák na rail (předpažbí má krátkou pica lištu)
shrnutí: za fajn prachy dobrá brokovnice, už jsem si s ní užil spoustu zábavy a díky novému vzhledu po ní na střelnici docela pokukují :-)

a tady je obrázek výsledku
Obrázek

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#30 » čtv 10. říj 2019, 14:30

Máš to hezký, většinu věcí , teď mi to promiň, sice ku hounu, ale tacticool. :)
Jen jednu takovou drobnost. Až ti zhasne kolimátor (a kolimátor za 20 USD zhasne hodně brzo a ve té nejnečekanější chvíli, to si piš) tak budeš na pašíka mířit jak ? 8-)
Pokud to s HD myslíš alespoň trošku vážně, běž někam na kurz ke klukům kteří to umí a všechno co ti během toho kurzu z té brokny upadne na zem, tam nech ležet.

A až se vrátíš, koupíš si pořádnou pažbu a předpažbí, třeba Magpul SGA, boční držák na náboje, třeba MESA nebo GGaG a pořádnou světlovodnou mušku, třeba na objímku. To stačí. Sice to tak nevzbuzuje obdiv a nebudou na střelnici pokukovat, zase je to ale skutečně funkční. :) :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host