Výběr brokovnice - pumpa/automat

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#106 » ned 31. bře 2019, 17:44

Mám supernovu, takze ano. Ta gelova botka tam je defaultne.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#107 » ned 31. bře 2019, 18:40

ViralWinter píše:Zažili jste někdo s Berettou 1301 Competition problém popisovaný v tomhle videu?
https://www.luckygunner.com/lounge/bere ... un-part-2/
Jak tomu předejít?


Tenhle "problém" se řeší podložkou pod tlačítko, nabízí to i Beretta za nějakých 10USD. Zase na druhou stranu nefunguje uvolnění záchytu pro vybití nábojů z trubky.



Borja
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#108 » úte 12. lis 2019, 18:21

Předem se omlouvám za oživení tématu.
Sháním názory na samonabíjecí brokovnice Derya. Nějak mě uchvátila turecká Derya MK-12, ale kromě youtube videí jsem neobjevil názor nikoho z ČR. Jediného prodejce u nás jsem našel Beareku a chtějí za ni 21.000,- http://www.beareka.cz/pusky/1132-2-brok ... a-mk12.htm
Děkuji.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#109 » úte 12. lis 2019, 22:04

Já ti nevím, jestli má smysl se shánět po brokovnici kterou možná někdo doveze, možná na to doveze zásobníky, možná na to doveze nějaký díl a která možná občas funguje. Navíc za ty prachy. Když přihodíš pár tisíc, máš celkem osvědčenou Saigu nebo v konzervativnější verzi samonabíjecí brokovnice osvědčeného a spolehlivého Mossberga 930.

Ale jestli ses zamiloval do vzhledu, není co řešit, že jo.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#110 » úte 12. lis 2019, 22:46

Nebo je ve sleve Beretta 1301 Tactical (U vecne druheho). Skoro o tretinu.



Borja
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#111 » stř 13. lis 2019, 17:54

Moc díky za reakci. Taky jsem narazil na tu Berettu a za podobné peníze je jasné, že Turek bude horší volba. S Mossbergem i Winchesterem (opakovací) mám taky zkušenosti, jen jsem nad nimi nepřemýšlel.
A vzhled není úplně podstatné kritérium.
Ještě jednou díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#112 » stř 11. bře 2020, 10:58

Zajímá mě Váš názor. Předem děkuji za reakce

Zadání.
Taktická brokovnice ráže 12

Který ze systémů je nejvhodnější a proč???

1. Pumpa
2. Samonabíjecí s trubkovým zásobníkem
3. Samonabíjecí s výměnným zásobníkem (např. SAIGA 12 apod.)

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#113 » stř 11. bře 2020, 11:21

Na co vhodnější?

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#114 » stř 11. bře 2020, 12:24

LoganRaise píše:Na co vhodnější?


LOS, IPSC, taktika

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » stř 11. bře 2020, 12:27

No tak do Losu je to asi dost jedno protoze nejsou divize takže co se komu libi. Na IPSC dost záleží do jaké divize chceš patřit (STM, Open, modified..) Takže Ti nikdo asi neodpoví :) Já třeba IPSC jedu s pumpou tedy v divizi STM.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#116 » stř 11. bře 2020, 17:18

No, pokud zaměníš pořadí na taktika pro průpravu na HD, občas pro zpestření LOS nebo IPSC v nějaké divizi, tak úplně vypusť broknu se zásobníkem.

Dozvíš se spoustu názorů, ale za mně samonabíječka s trubkou, hlaveň 14 - 18,5", s bočním držákem nábojů. A proč ? To je odpověď na tak na dvě strany textu. :D ;)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#117 » čtv 12. bře 2020, 11:37

Petrzold: Prosím.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#118 » čtv 12. bře 2020, 11:40

PETZOLD.
Děkuji za odpověď. Délku na HD chápu, dlouhá odpověď mě také zajímá :-)



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#119 » čtv 12. bře 2020, 18:15

Samonabíjecího Mossberga mám na občasné zapráskání na střelnici, mohu tedy uvést jen pár zkušeností. S pumpou zkušenosti nemám, tak se do porovnání nebudu poustět.

Co se občas uvádí jako negativum je spolehlivost. Moje má za sebou odhadem 500 ran, střelivo od slugu přes buck shoty po 2mm, nejslabší 12/70 24g, výrobce SB a NSI, bez jediné zádržky.

Mechanismus je složitější, člověk by to měl občas vyčistit. Názory se liší, někdo to čistí po každé střelbě, někdo na to nesáhne a také to prý střílí pořád. Já to čistím skoro pokaždé. Ne že bych musel, ale nedá mi to.

Pozitiva? Prostě se jen míří a mačká spoušť. Rychlost, pohodlí. Neumím to porovnat s tím, co by vyžadovalo přebití pumpy.

Pro někoho, kdo si jen občas dojde zapráskat na střelnici, mi samonabíjecí brokna přijde lepší. Pro toho, kdo by s pumpou systematicky cvičil, se asi rozdíly setřou.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#120 » pát 13. bře 2020, 10:01

Co jsem tak četl na US stránkách, kde mají obecně se vším větší zkušenosti, tak potenciální nespolehlivost samonabíječky (a to spíše jenom bájná, pokud zbraň dostane slaboučké střelivo, ale to přece platí pro každou zbraň) je v praxi neporovnatelně menší problém, než potenciální nespolehlivost člověka s pumpou. Obzvláště ve stresu. Ono střílet, přemýšlet nad taktikou a do toho pumpovat v sehraném rytmu je jako pravou rukou si čistit zuby do kruhu, levou mýt houbičkou zrcadlo a nohou si podupávat jiný rytmus. Všechno se dá brutálním tréningem zmírnit a westernoví střelci jistě své pumpy ovládají skvěle, ale oproti samonabíječce to vždycky bude velký handicap. U netrénovaného člověka propastný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host