Výběr brokovnice - pumpa/automat

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 24. srp 2009, 09:17

2MiRaS: No rád bych abych s tím mohl výhledově taky vyrazit na nějaký IPSC. Ovšem nevím, jestli je pro mě vhodné mít dlouhý koště, přitom jak jsem malej.
Proč jsi nedoporučil žádný z těch dělších?
(přejmenoval jsem celý vlákno, stejně už hned ve druhém příspěvku o saize nic není...)

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 24. srp 2009, 11:04

MarK: Na IPSC se občas střílí slugy na delší vzdálenosti (snad i přes 50m), tam by mohla být krátká 18" hlaveň nevýhodou. Někdo dokonce raději používá slugovou hlaveň. Velkou roli ale budou hrát spíš mířidla. Jako optimum bych viděl právě tu 24" hlaveň. Delší už budou zbytečně dlouhý. S dlouhou hlavní budeš mít horší manévrovatelnost (pomalejší přenášení z terče na terč, v úzkejch prostorech budeš mít prostě v ruce dlouhý koště). Možná na to bude mít někdo trochu jinej názor, ale myslím že se na tom shodneme.

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 24. srp 2009, 17:14

Tak teda nejlepší volba bude asi ta 24ka 61cm :) s čokama a zajímalo mě tady jak sem přiložil ten obrázek jde ta trubka zásobníku prodloužit až k ústí hlavně ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 24. srp 2009, 19:25

Prodlužky zásobníku jsou poměrně běžné, celkem dobře dostupné a jejich instalace je snadná.
benelli_nova_prodl.jpg
benelli_supernova_pistol_pr.jpg
benelli_supernova_prodl.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pon 24. srp 2009, 22:43

Supernova s 20" hlavní se běžně dělá,ale nemá choky.
18" hlaveň je na slug přesnější než 61cm.V tom to není.Problém s 18" hlavní budeš mít hlavně na gongy ve vzdálenosti 20-30m.
Trubka zároveň s hlavní se k tomu dá objednat rovnou z fabriky.
Pažbu jedině bez pistolovky.
MarekS:Tobě doporučuju SuperNova Comfortech s 61cm laufem a prodlužkou.



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#21 » pon 24. srp 2009, 23:09

MiRaS píše:... Možná na to bude mít někdo trochu jinej názor, ale myslím že se na tom shodneme.


Mně tedy moje "bidlo" délky 26" vyhovuje. Je fakt, že musím běhat o půl metru dál od zástěn než ostatní :)

Ale vážně, čokovaná 24" ja určitě rozumná volba. Pěkná univerzální flinta. Bacha na tu pažbu. Když se koukneš na závody IPSC, tak pistolovku na flintách s trubicovým zásobníkem neuvidíš. Překáží to při dobíjení. Zkus si třeba někde na závodech (na LOSu byla k vidění Nova i Supernova), jak ti sedí klasika.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#22 » čtv 19. lis 2009, 01:32

http://www.youtube.com/watch?v=hhstuvzM ... re=related
brokovnice co ted pouziva US army v tech bojich ve mestech ,vlastne testuje ji// oficialne nebyla prijata do vyzbroje .



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#23 » úte 28. zář 2010, 17:07

Zdravím, stal jsem právě novým majitelem Benelli Supernova 24" s chokema (dostal jsem k tomu 3 choky s označením x, xxx a xxxx) a nějak netuším na co který choke používat, např. s kterým jdou střílet slugy, aby se nepoškodil?

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » úte 28. zář 2010, 23:22

Jestli těma x myšlíš čárky,tak na sluga našroubuj xxxx.



LudoGS
Příspěvky: 26

Příspěvek#25 » stř 29. zář 2010, 07:00

Ano přesně ty, moc díky za odpověď ;)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#26 » stř 29. zář 2010, 08:53

O kolik je menší průměr hlavně v choku, to udává číslo zahrdlení.
Následující údaje platí pro ráži 12.Osazení hlavní na kozlici.
Zahrdlení IIIII. 0/0 - vývrt není zahrdlen,průměr je stejný až k ústí. /skeet spodní hlaveň/
Zahrdlení IIII. 1/4 - menší o 0,25 mm / skeet horní hlaveň /
Zahrdlení III. 1/2 - menší o 0,5 mm /trap pouť spodní hlaveň /
Zahrdlení II. 3/4 - menší o 0, 75 mm /trap spodní hlaveň / / trap pouť horní hlaveň /
Zahrdlení I. 1/1 - menší o 1mm říká se mu „plné zahrdlení“ / trap horní hlaveň /
Zahrdlení I* 1/25 - menší o 1, 25 mm - „zesílené plné“
Naposledy upravil(a) Poradce02 dne stř 8. pro 2010, 07:27, celkem upraveno 1 x.



koni
Příspěvky: 3

Příspěvek#27 » úte 7. pro 2010, 16:11

Ahoj, zítra si jdu pro novou Benelli Nova Tactical 18". Chtěl jsem Supernovu ale bohužel nejsou a je problém požadovaný model sehnat resp. dovézt. Pokud máte přehled o doplňcích a příslušenství tak mi prosím písněte, hlavně potřebuji nástavec +2. Zatím ahoj a později sem dám foto.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#28 » úte 7. pro 2010, 19:56




koni
Příspěvky: 3

Příspěvek#29 » úte 7. pro 2010, 22:30

Dnes jsem tam volal a mají vyprodáno. Smůla, špatný měsíc na řešení nové hračky. Jsem rád že na mě zbyla alespoň jedna Nova Tactical. :roll:



koni
Příspěvky: 3

Příspěvek#30 » úte 14. pro 2010, 13:56

Slíbené foto mé nové Benelli Nova Tactical. Sháním pouzdro na patrony, návlek na pažbu atd. né ale výrobky od Airsoft výrobců. Díky ahoj 8-)
14122010275.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů