Výběr brokovnice - pumpa/automat

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » stř 20. črc 2011, 22:53

Zvazuji zakoupeni starsi Benelli M2 Comfortech (v uprave BestPatron CUSTOM) - 24" hlaven, 3 choke
Obrázek

Mate nekdo zkusenosti s touto brokovnici?
Jsou nejake problemy nebo na co si dat pozor?
Je skutecne tak dobra jak je vychvalovana nebo je nejaky duvod proc ji nevzit?

Predem diky za vsechny postrehy.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#47 » stř 6. bře 2013, 22:59

Nechci zakladat nove tema tak se zeptatm tady - je brokovnice s vice jak 3 naboji a hlavni delsi jak 60cm sk B nebo C? Myslel jsem si ze B proto sem si nechal vystavit nakupku, ale pani na polici mne rikala (kdyz mne to vydavala:-), ze pokud bude mit hlaven delsi jak 60 tak to bude C (na poctu naboju ktere pojme nezalezeje), tak teda nevim...



Irson
Příspěvky: 23

Příspěvek#48 » čtv 7. bře 2013, 12:21

Záleží na rozdílu samonabíjecí/opakovací brokovnice. U opakovacích je rozhodující délka hlavně a u samonabíjecích hrajou roli právě ty 3 náboje :)

Viz:
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#49 » čtv 7. bře 2013, 12:30

Jasne - prekvapilo mne to protoze, v nakupce sem jednoznacne psal "brokovnice samonabijeci" - na coz ji i vystavili - tzn. pak ten jeji dotaz nedaval smysl - ale v zakone je to jednoznacne dane, takze nakupku mam a dle zakona ji i potrebuji takze vse ok (ted jen jestli se odhodlam tu samonabijeci brokovnici koupit :-)))

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#50 » čtv 7. bře 2013, 15:39

Jenom doplním, u samonabíječek platí oboje = tři náboje + délka hlavně nad 60cm

Uživatelský avatar
Dr.eddie
Příspěvky: 20

Příspěvek#51 » sob 7. pro 2013, 23:45

Ve stredu jsem byl pro nakupko a bylo mi receno (s odkazem na zkusebnu), ze cokoli nad 60 cm je C. Teprve pod 60 cm se resi pocet naboju.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#52 » sob 22. úno 2014, 15:39

Ahoj chtel bych koupit pumpu ale nevim ktera znacka je lepsi pomer cena vykon. Nemate nekdo nejake zkusenosti nebo poznatky diky...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#53 » sob 22. úno 2014, 17:32

mossberg 590A1 nic lepsiho neni, je draha jestli na to mas jasna volba.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#54 » sob 22. úno 2014, 18:29

Dudis: projdi si vlákno.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#55 » sob 22. úno 2014, 20:32

No cena je celkem vyssi ale ne zas tak zavratna hlavne aby ta brokarna za to stala. Co jsem cetl tak s remingtonem lidi moc spokojeni nejsou.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#56 » sob 22. úno 2014, 21:39

Co jsem měl tu čest, tak A1 horší zpracování, stopy po fréze a po pár stovkách ran začala mít stopy v komoře a přechodovém kuželu, které rozhodně nebyly bordel. Civilní 590 jsem viděl dvě, obě lépe zpracované než voják. Jinak A1 fosfátovaná, civil černěná.

Uživatelský avatar
Infidel
Příspěvky: 91

Příspěvek#57 » sob 22. úno 2014, 23:08

Mám benelli M3 Super 90 a je to opravdu super :D



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#58 » sob 22. úno 2014, 23:51

To verim ale to uz je financne nekde jinde. Mam to spis na zabavu tak nepotrebuju zase nejakou extra ale zas uplny smejd taky nechci kupovat. Jinak je velky rozdil mezi 18 a 20-ti palcovou hlavni?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#59 » ned 23. úno 2014, 08:54

Necelých 5cm, nebo co chceš slyšet? Čím kratší, tím větší zpětný ráz a rozptyl podle druhu použité munice. Jestli nechceš moc utrácet, kup si Hatsan nebo Fabarm, obě konstrukčně shodné a kvalita velmi slušná.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#60 » ned 23. úno 2014, 22:05

Jj neco jako s tim rozptylem jestli je tam markantni rozdil nebo ne. No ten Mossberg vypada super ale asi poridim pro zacatek neco levnejsiho. Myslim ze ten Hatsan nevypada spatne jako startovaci brokovnice.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti