Výběr brokovnice - pumpa/automat



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#166 » úte 28. dub 2020, 20:28

Diky za reakci.
No ja to prave myslel v porovnani se Supernovou s pazbou Comfortech, ktera je pro me osobne v pohode. Pokud vim, ta Beretta 1301 zadne takove tlumeni nema (snad krom gumove botky) a tak me zajimalo do jake miry je ten samonabijeci cyklus schopen pohltit zpetny raz, respektive kolik z nej je pouzito na prebiti a kolik putuje dal do tela strelce...cili jestli spravne chapu, co pises, tak Beretta 1301 “kope” o desitky procent vic nez ta Supernova s Comfortechem?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#167 » stř 29. dub 2020, 00:06

Méně.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#168 » sob 6. čer 2020, 17:30

Je tady prosim nejaky majitel vyse uvedene Beretty 1301 Tactical se standardni pazbou (se kterou se v CR prodava)? Pokud jo, prosim ho, aby mi poslal PM...rad bych se zeptal na jeden detail. Dik



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#169 » ned 6. zář 2020, 18:53

Děkuji všem za velmi plodnou diskuzi, kterou jsem si načetl a vážně uvažuju o samonabíječce Beretta 1301 Tactical. Chtěl bych střílet hlavně buckshoty a vyzkoušet střelbu na terče slugama. Měl bych dotaz ohledně týhle brokovnice, zda má hlaveň se závitem nebo hladkou - dočetl jsem se, že je pak třeba mít slugy buď "riflované" s drážkama nebo "sabot slugy" (2x velká kulička), jaká je ta Beretta? A to co se teď prodáva ve "slevě" nevíte někdo to je výprodej Gen. 1 s pevným čokem nebo nová Gen. 2 s výměným čokem?



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#170 » pon 7. zář 2020, 07:13

Moje Beretta 1301 Tactical ma hladkou hlaven. Ten vyprodej (aspon u Vavrecky) byl gen1 (pry nejaka zrusena dodavka). Nicmene to bylo minuly rok. Aktualni stav nevim, asi nejlepe zavolat.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#171 » pon 7. zář 2020, 08:20

1. Ano , Beretta 1301 má hladkou hlaveň, stejně jako 99,9% brokovnic na trhu.
2. To, co prodává BP je pořád gen.1.

3. Význam výměnných čoků u taktické/HD brokovnice s hlavní 18,5" se celkem přeceňuje.



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#172 » pon 7. zář 2020, 18:24

Děkuji za odpovědi, podle popisu by měla mít Beretta pevný čok - OCHP cylindr - chtěl jsem se zeptat jestli s ní můžu střílet všechny druhy SLUGů (viz obrázky) - chtěl bych to vyzkoušet... jaký bude mít takový čok vliv na přesnost?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#173 » pon 7. zář 2020, 18:26

BTW: koukal jsem sice na "Věčně druhého", ale našel jsem jí i na jiných webech (prodejci zbraní) a dokonce i za lepší ceny, zatím jsem skladem viděl nejlevnější za 24.000,- docela mě to láká (mám už i nákupku na samonabíječku), nic lepšího asi stejně neseženu, co? (cena versus výkon), nebo máte někdo lepší tip?



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#174 » pon 7. zář 2020, 18:45

Za ty penize tezko. Taky ji mam. Zere a cykluje vsechno od nejmensich 24 g navazek na holuby az po Super Magnum buckshoty. S temi slugy, co jsi dal obrazky, zkusenost nemam. Zkousel jsem ale ruzne druhy od SB a pak tyhle BP:

https://www.top-guns.eu/naboj-baschieri ... e-slug-28g

Presnost u samonabijeci brokovnice moc neresim, ale na 25m s tim bez problemu jde trefit “headshot”, mozna i na delsi vzdalenost, ale to jsem nezkousel neb nebyl zatim prostor.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#175 » pon 7. zář 2020, 19:05

Trošku ti v tom Jirko udělám pořádek:

Pevný "čok" - cylindr znamená, že brokovnice nemá žádné zúžení - zahrdlení na ústí hlavně. Tedy tvoje Beretta má hladkou hlaveň o cca stejném průměru od přechodového kužele za nábojovou komorou až po ústí hlavně. (Generace 2 má tzv. vyměnitelné choke, tedy šroubovací a je jich několik druhů, podle míry zúžení. Můžeš si tam případně "cylindr" choke, tedy choke se stejným průměrem, jako má hlaveň.)

To tedy znamená, že můžeš bez problému střílet brokový náboj s jakoukoliv jednotnou střelou, která odpovídá ráži a povolenému tlaku.

Co se týká přesnosti, je to trošku alchymie, ale obecně se dá říci, že nejpřesnější pro jednotnou střelu bude vždycky cylindr. Záleží na tom jak si hlaveň sedne se střelou. Některé jednotné střely mám přesnější z cylindru, některé s nejmenším chokem - "improved cylinder".

Z 18,5" hlavně s dioptrem mi kvalitní střelivo na 100 m padá do velikosti pivního tácku.
Naposledy upravil(a) Petzold dne pon 7. zář 2020, 19:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#176 » pon 7. zář 2020, 19:05

Hele a jakou přesnost na jakou vzdálenost od toho očekáváš? V podstatě ti nikdo neřekne, jak ti to bude lítat, protože každé brokovnici chutná něco jiného a tyhle hustokrutopřísně tacticool věci jsou kolikrát jen předražené blbosti. Říkává se, že použitím jednotné střely uděláš z brokovnice nepřesnou kulovnici.



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#177 » pon 7. zář 2020, 19:06

Ještě se mi líběj tyhle gumový slugy (viz příloha) a taky tzv. dragon´s breath (nebo-li pyrotechnic). Taky bych vyzkoušel. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#178 » pon 7. zář 2020, 19:07

Si dovozce a děláš si tady reklamu?



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#179 » pon 7. zář 2020, 19:09

Nečekám nijak velkou super přesnost, ale překvapilo mě, že s brokovou pumpou Maverick 88 střílel slavný Hickok45 sabot slugem prakticky stejně přesně jako .223 Remingtonem s lacinou verzí AR15, tedy dal malý popr na cca 50m, to mě úplně nadchlo... https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#180 » pon 7. zář 2020, 19:13

Na gumové slugy a ty kokotiny s plamenem se vykašli, je to k .ovnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů